علائم اوج لذت در زنان و شناسایی عوامل ارضا شدن

اوج لذت جنسی در زنان و رسیدن به مرحله ارگاسم یک واکنش جنسی طبیعی بوده که تجربه نکردن آن در حین رابطه جنسی می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در زندگی زناشویی شود. رسیدن به مرحله ارگاسم در زنان بسیار پیچیده‌تر از مردان است و به همین دلیل ذهن بسیاری از مردان را درگیر خود می‌نماید. انجام کارهای مقدماتی و اساسی در طول رابطه جنسی جهت تحریک کردن و به ارگاسم رساندن زنان لازم است، در حالی که این مورد برای آقایان ضرورتی ندارد. در این مقاله به بررسی علائم اوج لذت در زنان خواهیم پرداخت.

علائم اوج لذت در زنان

بررسی علائم اوج لذت در زنان

برخی از علائم در زنان به هنگام رابطه جنسی، نشان دهنده رسیدن آنان به مرحله ارگاسم است. در زیر به معرفی و بررسی برخی از علائم اوج لذت در زنان اشاره خواهیم کرد:

سفت شدن نوک پستان:

زمانی که زن به ارگاسم می‌رسد، تنفس سریع داشته و نوک پستان‌هایش سفت می‌شود. هر چه قدر هم زن سرد یا عصبی باشد، اما اگر مقدمات ارضا و تحریک به خوبی انجام شود، اوج لذت جنسی را به راحتی تجربه خواهد کرد، پس اهمیت مقدمات پیش از شروع رابطه جنسی را جدی بگیرید.

احساساتی شدن:

یکی از علائم اوج لذت در زنان احساساتی شدن آن‌ها پس از رسیدن به مرحله ارگاسم است، گاهی این احساس تا حدی پیش می‌رود که موجب گریه کردن زن خواهد شد. به گزارش مجله پزشکی آسان طب ممکن است گریه زن پس از رابطه جنسی، مرد را متعجب کرده و یا بترساند، اما این مسئله اصلا نگران کننده نیست و در حقیقت بدین معناست که زن از رابطه جنسی با همسر خود نهایت لذت را برده است.

خوابیدن زن:

برخی از زنان پس از ارضا شدن و رسیدن به مرحله ارگاسم، به خواب می‌روند، اگرچه این مسئله بیشتر برای مردان مطرح می‌شود اما زنان نیز از این قاعده مستثنی نیستند، پس اگر همسر شما پس از انجام رابطه جنسی به طور ناگهانی خوابید، اصلا تعجب نکنید، زیرا این کار جزء علائم اوج لذت در زنان به شمار می‌رود. به هنگام بروز این حالت، شما هم کنار همسرتان بخوابید تا آرامش بیشتری را به او هدیه دهید.

در آغوش گرفتن همسر:

نیاز به در آغوش گرفتن مرد توسط زن پس از انجام رابطه جنسی نیز یکی دیگر از علائم اوج لذت در زنان به شمار می‌رود، اما همیشه تضمین کننده آن نیست.

تنگ شدن قسمت داخلی رحم:

قطر رحم زنان به هنگام ارضا شدن افزایش یافته و مایع لزجی از آن خارج می‌شود. این مایع بی‌رنگ بوده و موجب می‌شود که عمل دخول راحت‌تر انجام گیرد. در نظر داشته باشید که به هنگام ارضا شدن زنان، قسمت داخلی رحم آن‌ها کمی تنگ می‌شود.

به نظر شما مرد و زن می‌توانند همزمان به مرحله ارگاسم برسند؟ برای یافتن پاسخ این سوال مطلب ارگاسم در زنان و مردان را مطالعه نمایید. 

تفاوت زمان رسیدن به ارگاسم در مردان و زنان

زنان در طول مدت 10 تا 20 دقیقه به مرحله ارگاسم می‌رسند، این در حالی است که مردان معمولا بین 7 تا 14 دقیقه این مرحله را تجربه می‌کنند. توجه داشته باشید که نوع انزال نیز در مردان و زنان متفاوت بوده و در حقیقت اصلی‌ترین تفاوت آن‌ها در رابطه جنسی محسوب می‌شود. از آلت تناسلی مردانی که به مرحله ارگاسم می‌رسند، مایعی به رنگ روشن و متشکل از اسپرم که منی نام دارد، خارج می‌شود و نجس است. در مقابل، برخی از زنان یعنی حدودا 10 تا 54 درصد از آن‌ها، در مرحله انزال مایع سفید رنگی را از واژن خود خارج می‌سازند، در حالی که سایر زنان ممکن است این حالت را تجربه نکنند و مسئله نگران کننده‌ای نمی‌باشد.

ویدئو فواید رابطه جنسی را در این لینک مشاهده نمایید: ویدئو فواید رابطه جنسی

شناسایی عوامل ارضا شدن زنان

علائم اوج لذت در زنان

ارضا شدن زنان، طی تحریک جنسی نواحی جنسی یا غیر جنسی، صورت می‌گیرد. شایع‌ترین نواحی تحریک زنان، کلیتوریس و دیواره قدامی می‌باشد. از عواملی که سبب رسیدن به ارگاسم می‌شود، می‌توان به تحریک غدد دور مجرای ادرار، سینه، نوک سینه و رویاپردازی اشاره کرد. نوازش کردن زنان پیش از رابطه جنسی بسیار اهمیت دارد. لمس کردن بدن زن پیش از شروع یک رابطه جنسی، میل جنسی زن را افزایش داده و اشتیاق زیادی در زن ایجاد می‌نماید. بغل کردن، بوسیدن، نوازش کردن، فرو بردن دست در موها و دست زدن به نقاط حساس زن می‌تواند لذت جنسی او را از رابطه دو چندان سازد. بهتر است بدانید که بوسیدن مهم‌ترین مرحله برای لذت بخش‌تر کردن رابطه جنسی است. استفاده از کلمات تحریک آمیز و عاشقانه، احساس زن به مرد را بیشتر کرده و لذت آن‌ها را از رابطه جنسی دو چندان خواهد کرد، بنابراین این موارد را فراموش نکرده و در زندگی زناشویی خود به کار ببرید.

یک عدد پیشنهاد:

مطالعه مطلب بررسی شایع‌ترین اختلالات جنسی در زنان به شما پیشنهاد می‌شود.

آقایان باید به این نکته توجه داشته باشند که احساس آرامش پیش از انجام رابطه جنسی برای زنان بسیار حائز اهمیت است، بنابراین سعی کنید به همسر خود آرامش داده و استرس و اضطراب را از او دور کنید. کمک کردن در کارهای خانه، ماساژ دادن بدن و ساختن لحظات عاشقانه برای یک زن بسیار لذت بخش بوده و موجب می‌شود که آن‌ها به همسر خود احساس بهتری داشته باشند. تنوع داشتن در رابطه جنسی نیز موضوع بسیار مهمی است، بنابراین سعس کنید در رابطه جنسی خود تنوع داشته و حالتی را پیدا کنید که همسرتان از آن بیشترین لذت را می‌برد. از دیگر کارهایی که احساس زن را بر می‌انگیزد و احساس او را به شما دوچندان می‌کند، می‌توان به وقت گذاشتن با او، کمک کردن در کارهای خانه، وفادار بودن و هیجان انگیز کردن زندگی اشاره کرد.

در صورتی که شما عزیزان در رابطه با مقاله علائم اوج لذت در زنان نظری دارید، می‌توانید در انتهای مقاله نظر خود را برای ما ارسال نمایید. برای این کار، شما می‌توانید به انتهای مقاله رفته و اگر با موبایل و تبلت هستید نظر، نام و ایمیل را یادداشت کرده و با زدن تیک I’m not a robot پیام خود را ارسال کنید و چنانچه با کامپیوتر و یا لپ تاپ هستید در قسمت دیدگاه (انتهای صفحه) نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا