بچه پولدارهای ایران را دریابید

بچه پولدارهای ایران موضوع این بخش از آسان طب است. شاید شما هم دیده باشید که در شمال تهران پسری 20 ساله ماشین 6 میلیاردی دارد و در جنوب تهران مردی 50 ساله در خرج نان شب فرزندانش مانده است. کاش این همه اختلاف طبقاتی بین مردم ایران وجود نداشت. در این قسمت درباره بچه پولدارهای ایران اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

بچه پولدارهای ایران
بچه پولدارهای ایران

بچه پولدارهای ایران

زمان بسیار زیادیست که بچه پولدارهای ایران برای خوشگزرانی با مانور و دور دور کردنهای گاه و بی گاه دل مردم را به درد میاورند و با فیگورهای پر افاده خود را مانند پادشاهان سلطنتی میدانند
انها با دور دور کردن پلیسها را به سمت خود جلب میکنند اما چه فایده که چند روزی طول نمی‌کشد تا آنها ماشین خود را از پارکینگ پلیس تحویل بگیرند. در این مدت به دوستان و آشنایان خود پُز می‌دهند که ماشین ما هم توقیف شده است! این را می‌شود در صفحه ویژه این از ما بهتران در فضای مجازی مشاهده کرد.

آنها صفحه «بچه پولدارهای ایران » را در چند شبکه اجتماعی دارند و در این صفحه خاص، تصاویری از جوانان در ویلاها و پنت‌هاوس‌های آن‌چنانی و نوع زندگی‌ شاهانه‌شان، ساعت‌های لوکس، استخر و جکوزی و ماشین‌های گران قیمت خود منتشر می‌کنند.

آنها از سوزاندن موتور خودروی پنج میلیاردتومانی مازراتی، به عنوان مسابقه سرگرمی حرف می‌زنند. یکی‌‎شان، عکس ساعت مچی یک میلیارد تومانی‌اش را انتشار داده است.

توجه بخش زیادی از کاربران به این صفحه و به اشتراک گذاشتن آن در افکار عمومی موجب شد تا صفحه‌های اینستاگرام مشابه با نام شهرهای دیگر هم ایجاد شود تا ثروتمندان سایر شهرها هم از بچه‌پولدارهای تهرانی عقب نمانند. کنجکاوی درباره نوع شغل افراد پولدار موجب شد تا یکی از سوالات مطرح‌شده در کامنت‌ها به نوع شغل این افراد مربوط باشد. سوالی که اغلب با پاسخ‌‌هایی چون “طراحی جواهرات و اشیاء قیمتی”، “موزیسین”، “آرایشگر” و “مربی بدنساز” همراه است. صفحه نوکیسه‌های تهرانی البته مثل هر پدیده و تب دیگری، واکنش‌هایی را به‌همراه داشته است.

ایده ایجاد پیج بچه پولدار ها برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ در یکی از صفحات خارجی اینستاگرام شکل گرفت و عده ایی بچه پولدار با عکس گرفتن از وسایل و لوازم شخصی و خانه و ماشین های لوکس خود و قرار دادنشان در آن پیج تا به خودنمایی و فخر فروشی بپردازند. حالا عده ایی از دختر و پسرهای پولدار تهرانی به تقلید از آنها با ایجاد صفحه ایی در اینستاگرام و قرار دادن تصاویری از وسائل گران قیمت ماشین های لوکس پارتی های خانگی، خوشگذرانی‌هایشان و … دست زدند.

از جمله تفریحاتی که در این صفحات آمده، کشیدن سیگار با اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری و نگه‌داری حیواناتی چون پلنگ، شیر، مار و تمساح در باغ وحش‌های خصوصی‌شان است.

خلاصه هر چیزی که سرگرمی جدیدی به سرگرمی‌های بی پایانشان اضافه کند، در صفحه خود منعکس می‌کنند. حال داستان توقیف ماشین‌های میلیاردی توسط پلیس، تفریح جدید این جوانان پولدار است.

می‌گویند، ما این صفحه را ایجاد کردیم تا نشان دهیم، زندگی در ایران همیشه هم بد نیست! آنها از کاربران ثروتمند خواسته‌اند، تصاویر خوشگذرانی‌هایشان را در این صفحه به اشتراک بگذارند تا دنیا بفهمد که تصویر ساخته و پرداخته رسانه‌های مغرض غربی از ایران درست نیست.

توقیف ماشین های چند میلیاردی تفریح دیگری است که  چند روزی است به تفریحات مفرح بچه پولدارها افزوده شده است . در این مدت به دوستان و آشنایان خود پُز می‌دهند که ماشین ما هم توقیف شده است!

واکنش مردم به این صفحات، واکنشی آکنده از عصبانیت، آمیخته با تأسف و حیرت است. اغلب سوال‌ و انتقادی که از صفحات مانور تجمل بچه‌پولدارها می‌شود، این است که شما از چه راهی ثروتمند شد‌ه‌اید که به آن افتخار می‌کنید.

جامعه‌شناسان طرح چنین مطالبی در فضای مجازی را نشانه‌های برآمدن یک طبقه اجتماعی جدید نوکیسه می‌دانند.

این مرفهین بی‌درد، با داشتن ثروت بادآورده، سودای شهرت دارند. انتشار تصاویر زندگی‌های رویایی‌شان که دل ملت را به درد می‌آورد، برایشان ارضاءکننده است. بخش مهمی از این نوکیسگان، در تلاطم اقتصادی هشت سال گذشته و تورم لجام‌گسیخته آن، به آلاف و اولوفی رسیده‌اند. تورم دردناکی که مردم فقیر را به استیصال کشید و طبقه متوسط شهری را به قعر فلاکت افکند و امروز حاصل تورم، در این ثروت‌های افسانه‌ای خود را نشان می‌دهد.

زمانی که اقتصاددانان دلسوز کشور، دسته دسته طومار می‌نوشتند و دولت وقت را از تبعات سیاست‌های نابخردانه انذار می‌دادند، آنان برآمدن چنین روزهایی را به عینه پیش‌بینی می‌کردند.

خیل جوانان بیکاری که بهترین سال‌های جوانی خود را تحصیل کردند و امروز با بالاترین مدارک دانشگاهی، برای پیدا کردن کار، حتی با کمترین دستمزد، تقلای بیهوده می‌کنند. جوانان سی سال گذشته‌ای که دیگر آرزوی ازدواج و تشکیل زندگی را حتی در رویا هم به‌سختی می‌توانند تصور کنند.

تصاویر خوشگذرانی غارتگران، اشک مادران و پدران فرسوده‌شده‌ای را درمی‌آورد که همه رویاهایشان برای خوشبختی فرزندان، دیگر نقش بر آب شده است. مادرانی که دیدن دامادی و عروسی فرزند، به آرزویی بعید رسیده است. مانور تجمل مرفهین بی‌درد، به ما یادآور می‌شود که کجا بودیم و به کجا رسیدیم. چه می‌خواستیم و چه شد.

عکسهای بچه پولدارهای ایران

شاید برخی چنین تصور کنند، همه این چیزهایی که بچه پولدارها در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، تصویر اغراق شده‌ای از زندگی آنان باشد، اما بالاخره همه ما در این جامعه زندگی می‌کنیم و در خیابان‌ها تردد داریم و در کنار گوشه شهر، همه ما این افراد را می بینیم.

018

020

041

003

004

013

بچه پولدارهای ایران (24)

بچه پولدارهای ایران (25)

بچه پولدارهای ایران (2)

بچه پولدارهای ایران (3)

بچه پولدارهای ایران (4)

بچه پولدارهای ایران (5)

بچه پولدارهای ایران (6)

بچه پولدارهای ایران (7)

بچه پولدارهای ایران (8)

بچه پولدارهای ایران (9)

امیدواریم از اطلاعات و تصاویری که در این بخش از مجله پزشکی اسان طب تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا