انواع پروتز گونه و عوارض پروتز گونه را بشناسید

پروتز گونه یکی اعمال زیبایی است که در بین افراد مخصوصا خانم ها طرفداران زیادی دارد و باعث می شود کسانی که گونه هایشان برجسته نیست خوش فرم و برجسته شود. پروتز گونه برای کسانی که صورتی باریک و صاف دارند، گونه هایشان برجستگی کافی ندارد یا اینکه ظاهر گونه شان از فرم افتاده است مناسب است. پروتز گونه ساده است و هزینه آن خیلی زیاد نیست .

پروتز گونه یک روش جراحی زیبایی است که خطری ندارد . اولین پروتز گونه در سال 1956 انجام شد . موادی که در پروتزگونه استفاده می شود به دلایل مختلف میتواند سفت یا انعطاف پذیر باشد . همچنین شکل ها و اندازه های مختلفی دارد . جالب است بدانید بسیاری از انواع پروتز ها (مثل پروتزگونه از جنس سیلیکون ) با بافت صورت ادغام نخواهد شدو بعدا میتوانید ان را جدا کنید. اما برخی دیگر از پروتز ها مثل نوع هیدروکسی آپاتیت با بافت گونه شما ادغام می شود و دیگر قسمتی از ساختمان بدن شماست .

پروتز گونه

انواع پروتز گونه

به گزارش آسان طب سه مدل پروتزگونه انجام می شود . پروتزگونه در سه مدل گونه ای – زیر گونه ای و ترکیبی وجود دارد .

گونه ای : این نوع پروتز در استخوان گونه قرار داده می شود و سبب برجستگی بیشتری در گونه شما می شود .

زیرگونه ای :  این نوع پروتز سبب ایجاد گونه های پرتری خواهد شد و لاغری را افتادگی گونه را نیز رفع می کنند .

ترکیبی : این مول پروتز سبب بهبود مناسب وضعیت گونه و استخوان گونه می شود .

یکسری از انواع پروتز گونه مانند پروتزهایی که جنسشان سیلیکون است قابل جدا شدن در اینده هستند. اما برخی پروتزها مثل پروتزهایی که با بافت استخوان ادغام شده اند و دیگر جزو ساختمان گونه و بدن هستند قابل جدا سازی نیستند. به گزارش آسان طب بهترین روش پروتز ، پروتز سیلیکونی است. چون سیلیکون وقتی روی گونه است مانند استخوان به نظر میرسد، نرم است و سازگاری خوبی با آناتومی اندام های زیرین گونه دارد. شما در این مدل پروتز هیچ وقت احساس تیز بودن نمی کنید. همچنین براحتی میتوانید در صورت نیاز ان را تعویض یا جدا کنید. اما متاسفانه برخی روشها مانند پروتز پلی اتیلنی برای جدا کردن یا تعویض به مشکلات زیادی برخورد میکنند .

پروتز گونه

عوارض پروتز گونه و خطرات

مسلما هر عملی عوارض خاص خود را دارد. عوارض پروتزگونه هم قابل تامل است ولی این عوارض به ندرت اتفاق میافتد. یکی از عوارض پروتز گونه میتواند خطرات و واکنشهای منفی به داروی بیهوشی باشد. سعی کنید قبل از این کار هر چیزی که مصرف میکنید به دکتر بگویید. چون عوارض داروهای بیهوشی و مصرف دخانیات، داروهی افسردگی و… همبستگی خاصی با هم دارند.

از دیگر عوارض پروتز گونه میتوان به عفونت اشاره کرد. البته در اکثر موارد این عفونت با مصرف انتی بیوتیک قابل حل است. همچنین ممکن است پروتز گونه به صورت مناسب جایگذاری نشود  که سبب جابجایی یا عدم تقارن صورت خواهد شدکه در این صورت به جراحی زیبایی ثانویه نیاز است. سعی کنید برای پروتز گونه بهترین جراح را انتخاب کنید. همچنین هیچ وقت قیمت جراح نشان دهنده مهارت او نیست. پس حسابی تحقیق کنید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا