اپیلاسیون با موم داغ و سرد و ترفندها

اپیلاسیون با موم یک روش مناسب برای رفع موهای زاید است . اپیلاسیون با موم باعث میشود موهای زاید بدن از ریشه کنده شوند و خیلی دیرتر در بیایند . همچنین بعد از در امدن موهای بدن نازک تر و تعدادشان کمتر می شود . اگر به طور متوالی از اپیلاسیون با موم استفاده کنید کم کم موهای بدنتان بسیار ناچیز خواهد شد .

اپیلاسیون با موم – مومک داغ

در این روش ابتدا موم را داغ میکنند تا مایع شود . سپس با کمک کارتک در جهت رویش موها روی پوست میمالند . در مرحله بعد با کمک تکه ای پارچه در جهت رویش مو این مواد را از روی پوست خود پاک میکنید . در این روش موها بین 4-6 هفته بعد دوباره خواهند رویید. فقط باید قبل از مومک انداختن حتما از لوسیون ها و یا کرمهای سفت کننده و تقویت کننده برای پر کردن منافذ خالی شده بر روی پوست استفاده کنید.به گزارش آسان طب این روش از بین بردن موهای زائد برای پاها، خطوط لباس شنا –مایو، زیر بغل ها و بازوها استفاده فراوانی می شود.

اپیلاسیون با موم – مومک سرد

موم سرد را روی نوارهای اماده ای چسبانده اند . شما انها را روی پوست چسبانده و سپس با حرکت سریع از پوستتان جدا میکنید . موم سرد به عنوان موم فارسی Persian Waxing نیز معرفی شده است و براحتی میتوانید در منزل از آن استفاده کنید . سعی کنید برای جلوگیری از جوش زدن قبل اپیلاسیون با موم پوستتان را ضدعفونی کنید .

در مواردی که فرد دارای پوست حساس هست و به هر صورت جوش میزند با رعایت موارد زیر مانع جوش زدن صورت خود بشوید. بعد از انجام اپیلاسیون با موم از موادی مانند witch hazel or tea tree and alovera استفاده کنید. این مواد سبب خنک شدن پوست می شود و خونهای به سطح پوست آمده را که باعث گرمی پوست میشوند را خنک میکند . این کار مانع جوش زدن میشود . در مکان هایی که اپیلاسیون انجام دادید تا 24 ساعت کرم ارایشی نزنید چون منافذ هنوز باز است .

بعد از انکه چند بار اپیلاسیون با موم را انجام دادید موهایتان بسیار کمتر و نازک تر خواهد شد . ماندگاری روش اپیلاسیون موم از همه روش ها بیشتر است .( حدود سه تا هشت هفته) . اپیلاسیون با موم در خانه هزینه زیادی ندارد و شما خودتان میتوانید ان را در خانه انجام دهید . افراد دیابتی از این روش استفاده نکنند . ( طرز انجام مانیکور فرانسوی )

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا