معرفی 5 مورد از پاک کننده های طبیعی

لازم نیست برای هر کاری از پاک کننده های شیمیایی استفاده کرد. ما پیشنهاد میکنیم همانطور که برای دارو میگوییم اول داروهای گیاهی را امتحان کنید ، برای تمیز کردن دست ، اشپزخانه یا … هم پیشنهاد میکنیم اول از مواد طبیعی استفاده کنید.

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب چند نمونه از پاک کننده های طبیعی را به شما معرفی می کنیم. این ها همه مواد غذایی هستند که خاصیت پاک کنندگی هم دارد. شاید باورنکردنی باشد ولی این حقیقت دارد.

سس کچاپ از پاک کننده های طبیعی

پاک کننده های طبیعی

یکی از پاک کننده های طبیعی سس کچاپ است. جالب است بدانید که از سس کچاپ می‌توانید به عنوان یک پاک کننده طبیعی برای تمیز کردن لکه و تیرگی‌های روی وسایل مسی استفاده بکنید. یاد اوری میکنیم که شما باید پس از تمیز کردن وسیله با سس کچاپ حتماً آن را با آب گرم شست و شو دهید.

بلغور جو از پاک کننده های طبیعی

پاک کننده های طبیعی

به گزارش آسان طب بلغور جو هم یک پاک‌کننده‌ی طبیعی است که با کمک ان میتوانید دست‌های آلوده خود را پاک کنید. برای اینکار کافیست مقدار زیادی جو را در آب بریزید و در آن دست‌ هایتان را به هم بمالید. به این ترتیب جرم و آلودگی‌های دستتان پاک می شود.

نوشابه از پاک کننده های طبیعی

پاک کننده های طبیعی

اگر  برای پاک کردن ظرف شویی اشپزخانه کمی نوشابه استفاده کنید خیلی سریع متوجه درخشش ان خواهید شد. آخرین باری که ظرف‌شویی آشپزخانه‌ی خود را تمیز کردید کی بود؟ مقداری نوشابه بردارید و با آن ظرف‌شویی را تمیز کنید.

برنج خیس‌خورده از پاک کننده های طبیعی

پاک کننده های طبیعی

به گزارش اسان طب برای تمیز کردن بطری و ظرف‌ های شیشه‌ ای از یک فنجان برنج خام استفاده کنید. برای اینکار کافیست کمی بیشتر از نصف شیشه را با آب گرم پر کنید.

سپس  چند دانه برنج به آن بیافزایید. درب ظرف را ببندید و تکانش دهید. خودتان متوجه نتیجه خواهید شد.

بیشتر بدانید : اموزش پاک کردن لکه خودکار روی لباس

چای سیاه از پاک کننده های طبیعی

پاک کننده های طبیعی

گاهی وقتها برخی وسایلمان زنگ میزند . نه دلمان می اید دورش بیندازیم و نه میتوانیم تمیزش کنیم. ما در اینجا به شما چای سیاه را معرفی می کنیم. برای اینکار کافیست مقداری چای سیاه دم‌کرده و بگذارید سرد شود. چند ساعت وسایل را در چای  بگذارید و سپس یک دستمال روی آن‌ ها بکشید. خودتان متوجه تفاوت خواهید شد. البته سعی کنید چای ارزان برای اینکار استفاده کنید.

امیدواریم از مطالبی که در این بخش از سایت آسان طب در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا