آخرین اخبار فوری از آتش سوزی ساختمان پلاسکو

همراهان عزیز آسان طب: در پی فروپاشی و آتش سوزی ساختمان پلاسکو،نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای کمک و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان ساختمان پلاسکو با همراه داشتن تجهیزات امدادی در محل حادثه حاضر شد. 12:46: پیرحسین کولیوند با بیان اینکه بیش از سی نفر از آتش‌نشانان حادثه دیده در آتش سوزی ساختمان پلاسکو مداوا شده و هفت نفر از آنان نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند گفت: در حال حاضر تیمی از آتش‌‌نشانان که در حال اطفای حریق این ساختمان بوده‌اند زیر آوار ماندند،او ادامه داد: از تعداد فوتی‌های این حادثه خبری در دست نیست.

سرهنگ عابدی جانشین پلیس راهور تهران با اشاره به آتش سوزی ساختمان پلاسکو و فروریختن کامل ساختمان اظهار داشت: از مردم می خواهیم با پایان طرح ترافیک در ساعت 13 و با توجه به اینکه با بار ترافیکی در مناطق مرکزی، انقلاب و خیابان جمهوری مواجه خواهیم بود؛ از تردد با خودرو و موتورسیکلت در محدوده پلاسکو بپرهیزند. جانشین پلیس راهور تهران با بیان اینکه محدودیت ترافیکی در محدوده ساختمان پلاسکو تا شب برقرار خواهد بود، افزود: از میدان امام خمینی به سمت شمال، شرق خیابان بهارستان و تقاطع مخبرالدوله و شمال خیابان فردوسی محدودیت ترافیکی برقرار است.اگر لازم باشد از میدان جمهوری به سمت ساختمان پلاسکو محدودیت ترافیکی را اعمال خواهیم کرد.گفتنی است، جلسه ستاد بحران در محل حادثه با حضور ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ، فرماندار تهران، معاونان دادستان تهران، مسئولین هلال احمر و اورژانس در حال برگزاری است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات کشور گفت: تاکنون 20 تیم امدادی ، 10 خودروی آمبولانس و 8 خودروی کمک‌دار به محل آتش سوزی ساختمان پلاسکو مستقر شدند. دو تیم از سگ‌های زنده‌یاب به منظور جستجو و نجات مصدومین و زیر آوارماندگان حادثه و صد برانکارد نیز به محل حادثه اعزام شدند اما به دلیل وقوع حادثه در داخل شهر اجازه اعزام بالگرد به این منطقه را نداریم. محسن نسج همدانی معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران با اشاره به اینکه همزمان با آتش سوزی ساختمان پلاسکو، سفارتخانه های اطراف این ساختمان تخلیه شده است، درباره علت حادثه گفت: براساس آن چیزی که آتش نشانان در گزارش اولیه داده اند، اتصال کابل برق و یا روشن بودن پیکنیکی علت اولیه حادثه بوده است. وی با رد امنیتی بودن حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، گفت: در حال حاضر عوامل آتش نشانی و پلیس در محل حادثه حضوردارند و باید با گذشت زمان منتشر بمانیم که تلفات و مصدومان این حادثه طبیعی چه میزان بوده است.

سرهنگ عابدی جانشین پلیس راهوار تهران در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه خبر درباره محدودیت‌های ترافیکی در خیابان‌های اطراف ساختمان پلاسکو گفت: از قسمت شرق از میدان بهاستان و تقاطع مخبرالدوله حرکت به سمت غرب با محدودیت مواجه شده است. در قسمت های غربی از پل حافظ ، خیابان کارگر و تقاطع ولی عصر به سمت شرق محدودیت‌های ترافیک اعمال شده است. از میدون فرودسی به سمت پایین نیز محدودیت ترافیکی ایجاد شده است. جانشین پلیس راهور تهران در مورد مسیرهای جایگزین اظهار کرد: افرادی که به مسیرهای شرق به غرب نیاز دارند، می‌توانند از خیابان انقلابی و معابر شمالی و جنوبی جمهوری استفاده کنند. خالدی سخنگوی اورژانس کشور هم اکنون اعلام کرد تعداد مصدومان حادثه آتشی به 37 الی 38 نفر افزایش پیدا کرده است .خوشبختانه ساختمان در مسیر خودش ریزش کرده‌است ،وی ادامه داد : نگران آتش نشانانی هستیم که در دو طبقه ساختمان مشغول امداد رسانی بودند.وی از مردم و کسبه خواست به این محدوده نزدیک نشوند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا