درمان شوره سر ،کار سخت و نشدنی نیست!

درمان شوره سر موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. شما حتما باید تنش های عصبی را از خود دور کنید. برای درمان شوره سر میتوانید از روغن های طبیعی مثل روغن آووکادو و … استفاده کنید. همچنین مصرف سبزیجات سبزرنگ، میوه های مغزدار، تخم مرغ و … را نباید فراموش کنید.

درمان شوره سر
درمان شوره سر

درمان شوره سر

شوره سر شاید بدمنظره و موجب خجالت باشد، اما مسری نیست و به طور مؤثر درمان می شود. کارهای زیادی وجود دارد که میتوانید امتحان کنید- از مصرف شامپوهای ضدشوره و راهنمایی های سادهٔ تغذیه ای گرفته تا درمانهای استروئیدی برای موارد حاد.

آگاهی علمی در مورد درمان شوره سر :

به گزارش مجله پزشکی آسان طب پوست سراسر بدن دائماً احیا می شود، اما اغلب اوقات متوجه آن نمیشویم، چون سلولهای کهنه به سمت سطح پوست رانده می شوند و از هم جدا می گردند. این روند جایگزینی و احیا در شورهٔ سر خیلی سریع انجام می پذیرد. سلولهای مردهٔ بیشتری بیرون ریخته می شوند و توده شدن آنها آشکارتر است.

دلایل متفاوتی برای شورهٔ سر وجود دارد. گمان می رود التهاب سبورهای پوست” که موجب پوسته شدن و التهاب می گردد، به دلیل آلودگی کپکی” باشد. تغییرات هورمونی هم میتوانند دلیل شورهٔ سر باشند و به همین خاطر عارضه فوق در نوجوانان معمول است. علاوه براین، قارچی به نام تینیا نیز اغلب دخالت دارد. اگر دچار این نوع شورهٔ سر هستید، در زمستان بدتر می شوید، زیرا اشعهٔ ماورای بنفش رشد این قارچ را متوقف می کند.

شامپوهای دارویی و همچنین سرشورهایی که حاوی عصاره برگ چای باشند، برای درمان شوره سر مؤثرند، اما استفاده از محصولاتی نظیر انواع ژل های حالت دهنده یا افشانه ها، شوره سر را بیشتر می کنند. موهایتان را مرتب شانه کنید و دست کم سه بار در هفته بشویید، اما از رنگ کردن آنها بپرهیزید چون موجب تحریک پوست سر می شود.

رژیم غذایی حاوی اسیدفولیک فراوان، ویتامین B و روغن های آمگا۳ داشته باشید که در اکثر موارد مؤثر هستند، اما اگر شوره سر یا التهاب حاد سبورهای پوست دارید، ممکن است پزشکتان درمان استروئیدی برای پوست سر را تجویز نماید.

درمان شوره سر
درمان شوره سر

خوردنیهای مفید برای درمان شوره سر :

غلات سبوس دار، سبزیجات سبزرنگ، میوه های مغزدار، تخم مرغ، ماهی گوشت فراوان بخورید تا میزان ویتامین B و اسیدفولیک را بالا ببرید.

ماهیهای روغنی، آواکادو و انواع آجیل و دانهٔ گیاهان و همچنین روغن زیتون منابع خوبی از روغن آمگا ۳ هستند.

راهنمایی های تخصصی برای درمان شوره سر

در تحقیقی که شامل بیست نفر مبتلا به شوره سر می شد، عسل مانوکا (که خاصیت ضدباکتریایی و ضدویروسی دارد) را در مقدار کمی آب گرم حل کردند و به پوست سر این افراد مالیده به مدت دو تا سه دقیقه به آرامی ماساژ دادند. این محلول را حدود سه ساعت روی پوست باقی گذارده سپس شستند. شوره سر همهٔ این افراد از بین رفت.

مبتلایان درمان را یک بار در هفته به مدت شش ماه ادامه دادند و هیچ کدام نشانهای از بازگشت شورهٔ سر نداشتند. از کجا میدانید، شاید این روش ارزش امتحان را داشته باشد! از هوا و نور آفتاب زیاد بهره ببرید و سر خود را با کلاه نپوشانید. از تنش های عصبی اجتناب کنید، چون شوره سر را بیشتر می کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا