تاثیرات مثبت فعالیت ورزشی صحیح

فعالیت ورزشی و  توصیه هایی در مورد آن موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. هر ورزشی درست نیست. شما باید ورزش را اصولی انجام دهید وگرنه ضرر آن از سود آن بیشتر است. ورزش کردن در هر سنی برای بدن مفید بوده و موجب سلامتی اون خواهد شد. در این مقاله از آسان طب با اهداف و نوع فعالیت ورزشی صحیح آشنا خواهید شد.

اهداف فعالیت ورزشی

اهداف فعالیت ورزشی

اصطلاحات فعالیت جسمانی، فعالیت ورزشی و امادگی جسمانی معمولاً به صورت مترادف استفاده میشوند. اکثر تحقیقات توصیه کردهاند که فعالیت ورزشی منظم بایستی بخشی از روشهای مؤثر پایین آورنده لیپید/ لیپوپروتئین محسوب شود.

فعالیت ورزشی، معمولا همه تأثیرات مثبت کاهش وزن، کاهش چربی و افزایش هزینه انرژی را دارد. سطح پایین فعالیت ورزشی (راه رفتن ۳/۲۳km در ۳۰ دقیقه، ۵ – ۴ بار در هفته) نیز برای کاهش همه علل مرگ و میر در مردان و زنان مناسب است. البته شدت، مدت و تعداد جلسات تمرین شاید موجب تغییرات | قابل توجهی در لیپید/ لیپوپروتئین گردد. توصیه شده است که بزرگسالان بایستی به فعالیت وزشی ۵ – ۳ بار در هفته، ۴۰ – ۳۰ دقیقه در هر بار و با شدت ۹۰ – ۶۰ درصد، حداکثر ضربان قلب، سلامتی قلبی – عروقی خود را بهبود بخشند.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری، مرکز عمومی جراحی آمریکا توصیه کرده اند که سلامتی می تواند با به کارگیری فعالیت بدنی متوسط  و ورزش صحیح کسب شود. اما در سطح بالاتر می تواند با افزایش مقدار (مدت، تکرار یا شدت) فعالیت بدنی سبب گردد. تغییرات سطح لیپید/ لیپوپروتئین مستلزم دویدن در مسافت بیش از ۲۰ – ۱۲کیلومتر در هفته یا بیش 3 J/week( ۱۰۰۰ Kcal/week ه ه ه ۴۱۸۶) میباشد.

اهداف فعالیت ورزشی

توصیه های عمومی در انجام فعالیت ورزشی

۱. هیچگاه بیش از یک کیلوگرم وزن خود را در هفته کاهش ندهید.

2- اگر در اثر تمرینات سخت و فشرده، ۱/۵ – ۱ کیلوگرم از وزن شما کاسته شد، مقدار بیشتری میوه، سبزی و غلات مصرف کنید.

3- برای کاهش وزن تنها به برنامه غذایی کاهش وزن اکتفا نکنید و به یاد داشته باشید که انجام فعالیت استقامتی باعث سوختن بیشتر چربیها شده و وزن عضله را افزایش می دهد. از دریافت مایعات غافل نشوید و برای جلوگیری از کم آبی و خستگی زودرس، ۱/۵ برابر وزن از دست رفته در طی تمرین و مسابقه آب بنوشید.

4- انجام فعالیت سنگین، با افزایش میزان بنیان آزاد در خون، به بافتهای بدن اسیب می رساند. لذا برای پیشگیری و کاهش ضایعات اکسیداتیو بافت ها، یک مخلوط انتی اکسیدان شامل ویتامین های E و C مفید است.

5- ورزشکارانی که مستعد کاهش وزن سریع هستند، بهتر است علاوه بر سه وعده غذایی از دو میان وعده استفاده کنند که حدود ۶۰۰ – ه ۵۰ کیلوکالری انرژی داشته باشد که بهتر است بیشتر مواد کربوهیدراتی باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا