معرفی سگ های انگلیسی نژاد کالی

سگ نژاد کالی یا Collie Dog ، نژاد سگ بومی اسکاتلندی می باشد که عمدتا” در مناطق کوهستانی زمینهای پست و شمال انگلستان، جایی که از او به عنوان سگ نگهداری مورد استفاده قرار گرفته می شد، تربیت شده است.

نژاد کالی ، معرفی نژاد انگیلیسی سگ کالی و میزان سازگاری آن - آسان طب

سگ نژاد کالی

این نژادی از سگ ها ، سگ حساس و هوشمند، شناخته گشته اند و برای وفاداری و با توانایی شگفت انگیز برای پیش بینی نیاز های صاحب خود می باشد. او یک همراه و همدم  فوق العاده برای خانواده های بزرگ می باشد و هنوز هم یک سگ گله داری محسوب می شود. سگ های نژاد کالی از دسته سگ های نگهداری به حساب می آیند و دارای وزنی در حدود 25 الی 35 کیلو گرم و قدی در حدود 55 الی 66 سانتی متر می باشند. در صورتی که از آنها به درستی نگهداری شود، چیزی درحدود 10 الی 14 سال عمر خواهند کرد.

نژاد کالی ، معرفی نژاد انگیلیسی سگ کالی و میزان سازگاری آن - آسان طب

نکات برجسته نژاد کالی

سگ های نژاد کالی معمولا” آرام می باشند، مگر این که دلیلی برای پارس کردن وجود داشته باشد. با این حال، اگر او به تنهایی رها گردد و یا اگر خسته شود، بیش از حد پارس خواهد کرد. بسیاری از کالی ها به دارو هایی از جمله ایورمکتین و مواد خواب آور مورد استفاده در دارو ها حساسیت نشان می دهند.

برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ کالی را از یک صاحب غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی خریداری نکنید و به دنبال توله سگی بگردید که آن ها را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشند از روی صدایشان آزمایش کرده باشند با این کار خیالتان را آسوده کنید.

نژاد کالی ، معرفی نژاد انگیلیسی سگ کالی و میزان سازگاری آن - آسان طب

سازگاری نژاد کالی

سگ های نژاد کالی بازیگوش برای بازی با کودکان شناخته می شوند، حتی کسانی که او با آن ها آشنا نگشته است. او بسیار محافظ بچه ها در خانواده ها می باشد. این نژاد از سگ ها مانند هر نژاد دیگری هستند ،که شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش بدهید و همیشه بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو نظارت داشته باشید و هیچ گاه اجازه ندهید که فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد و یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او گردد. سگ ها هر چقدر هم اهلی باشند هنگام بازی با کودکان باید مراقب آن ها بود مخصوصا” که این نوع سگ هرگز دوست ندارد تنها رها گردد. به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر نخواهد داشت، اگر چه در یک محیط سر باز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار خواهد گرفت. اگر این سگ آموزش دیده باشد می تواند با حیوانات خانگی دیگر و حتی گربه ها نیز، همبازی گردد. پس از بابت سازگاری این نژاد با حیوانات خانگی خود نباید نگران باشید.

 منبع : https://mag.asanteb.com

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا