روابط خرگوش ها‌ و ‌جنگ خرگوش‌ها‌در‌برابر‌خرگوش‌ها

در صورتی که شاغل می باشید و زمان زیادی از روز را بیرون از خانه می گذرانید، شاید به این فکر بیافتید که خرگوش خود را از تنهایی در بیاورید. البته باید این نکته را به یاد داشته باشید که تمام خرگوش ها یکدیگر را دوست نخواهند داشت. در این مطلب در مورد روابط خرگوش ها‌ ، جنگ‌ خرگوش و خرگوش‌ها در برابر خرگوش‌ها صحبت خواهیم کرد.

روابط خرگوش ها‌

روابط خرگوش ها

خرگوش ها برای اینکه به هم عادت کنند نیاز به گذشت زمان دارند. بهتر است برای شروع، یک خرگوش نر و خرگوش ماده عقیم شده در کنار یکدیگر داشته باشید و چنانچه با هم ارتباط خوبی برقرار کردند، ترکیب های دیگر از جنسیت ها و اندازه های مختلف آسان می شود.

روابط خرگوش ها‌

روابط خرگوش ها‌ و نزاع خرگوش‌ها در برابر خرگوش‌ها

به منظور روابط خرگوش ها ی قبلی و جدید بهتر است هنگامی که خرگوش جدید را به خانه آوردید، فورا آن را در قفس خرگوش قبلی قرار ندهید. آن را جایی قرار بدهید که جزو قلمرو خرگوش شما به حساب نمی آید. اجازه دهید تا آن ها حتی از پشت در یکدیگر را بو بکشند. این امر به خرگوش تازه وارد نیز کمک خواهد کرد. سپس بعد از دو الی سه روز، اجازه بدهید در جایی که قلمرو هیچ یک از آن ها نمی باشد، یکدیگر را ملاقات نمایند.

برخی از اوقات حمام و یا اتاقی که خرگوش اجازه ورود به آنجا را نداشته است برای این منظور مناسب است. شما باید یک کتاب ضخیم و یک حفت دستکش برای جدا کردن احتمالی آن ها آماده در نزدیکی خود قرار دهید. خرگوش ها را در گوشه های اتاق قرار داده و سپس صبر کنید و به تماشا بنشینید.

روابط خرگوش ها‌

خرگوش ها اغلب به آرامی پیش می آیند، گردن خود را دراز کرده و بینی خود را تکان می دهند. اگر خرگوش ها وجود یکدیگر را نادیده بگیرند، خوب می باشد، این به آن معنی است که آن ها وجود یکدیگر را قبول کرده اند. در صورتی که یکدیگر را دنبال کرده و دور هم بچرخند و پرخاشگری کنند، آن ها غالب بودن خود را نشان می دهند و این نیز خوب می باشد. درصورتی که آن ها شروع به آراستن یکدیگر کنند عالی می باشد. آن ها را به قفس های جداگانه خودشان برگردانید و هر روز همین فرآیند را ادامه بدهید تا اطمینان حاصل کنید که مشکلی با یکدیگر ندارند.

روابط خرگوش ها‌

این مطلب را نیز مطالعه بفرمایید: نه گام تا رسیدن به خرگوش خانگی خوشحال ، خندان و راضی

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ در صورتی که روابط خرگوش ها‌ بد بود و خرگوش ها به ستیز با یکدیگر پرداختند، حتما باید آن ها را از هم جدا نمایید. مبارزات بین خرگوش ها می تواند صدمات جدی و مرگباری به دنبال داشته باشد. خرگوش ها به هنگام مبارزه یگدیگر را گاز گرفته و به هم ضربه وارد می سازند و به صورت و زیر شکم یکدیگر چنگ می کشند. خرگوش های در حال نزاع مانند توپ پشمی حرکات بسیار سریعی دارند. در ابتدا سعی کنید با قرار دادن کتابی مانع نزدیک شدن آن ها به یکدیگر گردید. در صورتی که کتاب موثر واقع نشد، خودتان وارد عمل گردید و آن ها را از یکدیگر جدا نمایید. سعی کنید با دستکش یکی از خرگوش ها را گرفته و سپس آن ها را به اتاق های جداگانه ای ببرید. تلاش خود را برای آشنا کردن آن ها روز بعد دوباره انجام دهید.

روابط خرگوش ها‌

در اغلب موارد خرگوش ها بلافاصله یکدیگر را می پذیرند. اما گاهی این فرآیند بین دو هفته الی دو ماه طول می کشد. اگر روش بالا موثر واقع نشد باید از ترفند دیگری استفاده نمایید. توصیه می گردد که خرگوش ها را مجبور کنید که برای مدتی در جایی به غیر از قلمرو خود در کنار یکدیگر قرار گیرند، به طور مثال با اتومبیل آن ها را به گردش ببرید. هر دوی آن ها را درون جعبه و یا باکس حملی که جدا کننده ای بین آن قرار داده اید، در کنار یکدیگر قرار بدهید و به گردش با اتومبیل خود ببرید. در این زمان آن ها امکان دارد با هم دوست گردند و حضور یکدیگر را بپذیرند.

بعضی از خرگوش ها هیچ گاه با هم دوست نخواهند شد. خرگوش ها نیز همانند انسان ها دارای درجه ای از دوستی یا خشم نسبت به یکدیگر می باشند که این مسئله در روابط خرگوش ها‌ تاثیر گذار است. در صورتی که خرگوش شما جزو این دسته باشد باید این قضیه را بپذیرید و او را تنها بگذارید.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫7 دیدگاه ها

 1. خرگوش ها زیر دهنشون قده هایی دارن که بو میده ولی انسان ها بوی ان را نمیفهمند و اگر خرگوش خای شما زیر دهنشون رو به اطراف میزنند یعنی اونجا قلمرو خودشونه و اون بوی قده ی خوده شونه اگر خرگوش دیگه اینکار رو بکنه اون خرگوش اولیه اونو میزنه

 2. منممم دوتا لوپ دارم که یکیش خیلی شطونه یکی دیگش زیادی ارومه ولی اون کوچیکتره که شیطونه خیلی میپره به بزرگتره و اون بزرگترم همش میاد بغلم بعد اینک جدا میکنم چه کنمشون😢

 3. سلام یه خرگوش جرسی دارم تغریبا 8ماهشه و مادست
  الان یه خرگوش که دورگه جرسی و چشم قرمز هست که تقریبا 4ماهه
  گرفتم کنار هم گذاشتم خرگوش ماده که بزرگ تره بسیار شدید خرگوش نره کوچک رو گاز میگیره به طوریکه پشم هاش کنده میشه
  پیشنهاد و راه حلی به من بدبد لطفا

 4. سلام من چهارتا بچه خرگوش دارم که از لحظع ی تولد باهم بودن چهارتاشون هم نر هستند الان تقریبا سه ماه و نیم شونه یکیشون به شدت خشن و وحشی شده و به یکی از خرگوشام حملع میکنه با دوتا دیگ کاری نداره و با یکیشون حتی جفت گیری میکنه با اینکه جفتشون پسرن ولی به این خرگوش چهارمم به شدت حمله میکنه و هر بار ی تیکه از موهاشو میکنه و بدنشو زخمی میکنه نمیدونم چیکار کنم کسی راه کاری نداره؟؟؟

 5. سلام دوتا خرگوش دارم که از بچگی باهم بزرگ شدند وهفت ماه کنارهم تویک قفس بودند وبازی میکردند و مشکلی نداشتند ولی الان یک هفته است وقتی از قفس بیرون میارم تابازی کنند به شدت باهم درگیر میشوند وهمدیگر را گاز میگیرند و پرت میکنند به حدی که یکیشان زخمی شده الان هرکدام راتوی یک قفس گذاشتم ونوبتی بیرون میارمشان ولی دیگه زیاد بازی نمیکنند وکنار قفس آن یکی دراز میکشند وغذاشون راهم به خوبی قبل نمیخورند وچانه خودشان را دائم به قفس آن یکی میمالند وآنی که داخل قفس است بی تابی میکنه تا بیاد بیرون انگار میخواهد حمله کنه الان نمیدونم چیکارکنم نه دلم میاد یکیشان را به کس دیگه واگذار کنم نه میشه تو قفس جداگانه نگهشان دارم خیلی ناراحتند از یک طرف هم میترسم کنارهم باشند ویکیشان ازبین بره اگرممکن است راهنماییم کنید خیلی نگرانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا