بافت مو و معرفی انواع بافت های فانتزی

در سالهای اخیر انواع مدل های بافت مو به فهرست ارائه خدمات تخصصی در سالن های آرایشی اضافه شد، یکی از بهترین سبک های آرایش موها می باشد که در آن محدودیت سنی وجود ندارد. بافت مو برای آرایش موهای تمامی رده های سنی در خانم ها کاربرد داشته و از پرطرفدارترین شیوه های رایج در آرایشگاه هاست که توسط متخصص بافت کار برای علاقمندان انجام می شود.بافت مو

بافت مو به چه شکل انجام می شود

پایه انواع بافت مو همان روش بافت معروف ساده 3 تایی است که با استفاده از همین فرمول ثابت می توان شیوه های متنوعی در آن خلق نمود. برای آماده سازی موها قبل از بافت مو باید براشینگ صاف و بی حالت انجام داد و موها را عاری از هرگونه گره ای در آن نمود. سپس استفاده از واکس مو در هر لایه ای جهت گرفتن وز موها و مرتب کردن رشته های مو ضروریست. بسیاری از افراد به جای واکس مو از ژل های سافت مو استفاده می کنند که در صورتی که موهای طبیعی شخص صاف و کم حجم باشد مانعی ایجاد نخواهد کرد. توجه داشته باشید که برای انجام بافت مو نباید فشار بیش از حدی به ریشه موها وارد کرد چرا که ممکن است باعث ریزش مو شود. از طرفی باید به متقاضیان بافت مو چگونگی مراقبت و زیبایی مو را به طور روزانه آموزش دهید. 

انواع مدل های بافت مو

در ادامه به معرفی انواع بافت مو که خلاقیت و دقت در آن حرف اول را می زند خواهیم پرداخت. گفتیم که فرمول بافت سه تایی پایه کار ما خواهد بود. بافت سه تایی در انواع بافت موهای کف سری، سبد، گل و … کاربرد وسیعی داشته و تنها راز آن دقت و مهارت دستان شماست که بافت مو نه حالت بیش از حد محکم و نه حالت بیش از حد شل داشته باشد. مرتب و بدون وز بودن موها در بافت مو نیز از موارد اساسی در این رشته آرایشی و زیبایی است.  

بافت ساده 3 تایی

بافت مو

برای انجام این بافت مو باید دسته مورد نظر از موها را به 3 رشته مساوی تقسیم کرد. با واکس مو گره ها را گرفت و مرتب کرد. سپس اولین رشته از سمت راست را روی رشته وسطی قرار داد و در انتها رشته سمت چپی را بر روی 2 رشته پایینی و به همین ترتیب تا انتهای کار پیش رفت. این روش معروف به بافت 3 تایی از رو است. اما روش دیگر که موسوم به بافت 3 تایی از زیر است به ترتیب شرح داده شده موها را به سه قسمت تقسیم کرده و رشته اول از سمت راست را زیر رشته وسطی قرار داده و در انتها رشته سمت چپی را در زیر دو رشته قبلی قرار می دهیم. اهمیت زیر یا رو بودن بافت سه تایی در زمان استفاده از این روش در بافت های کف سری است که در بافت از زیر ایجاد حجم کرده و در بافت از رو بدون حجم باقی می ماند.

بافت مو چهارتایی

برای بافت موی چهارتایی ناحیه مورد نظر را به 4 دسته مساوی تقسیم کرده و و از سمت راست شروع می کنیم. به این ترتیب که با سه رشته سمت راستی یکبار بافت ساده سه تایی از رو انجام داده و سپس به سمت چپ رفته و یکبار بافت سه تایی از زیر انجام می دهیم و الی آخر. در انتهای کار به شکلی مرتب و زیبا در وسط بافت شما دانه های لوزی شکل و یکسانی دیده خواهد شد. 

بافت مو پنج تایی

برای انجام این مدل بافت مو باید ناحیه مورد نظر را به پنج رشته مساوی تقسیم کرده و از سمت راست شروع کنیم. به این ترتیب که رشته اول را زیر رشته دوم و سپس روی رشته سوم قرار می دهیم. موها را به همین شکل در دست نگاه داشته و همین عمل را اینبار از سمت چپ انجام می دهیم. یعنی رشته اولی از سمت چپ را زیر رشته دومی و سپس روی رشته سومی قرار می دهیم. به همین ترتیب بافت مو 5 تایی را تا انتهای مو ادامه می دهیم.

مدل گره در بافت مو

گره های کف سری گاه به شکلی بسیار زیبا در انواع بافت مو به کار می روند. روش کار به این صورت است که یک قطعه مستطیل شکل باریک را از موها در کف سر جدا کرده و در ابتدای امر مربع کوچکی از ابتدای این مستطیل را در نظر گرفته و با تقسیم آن به دو رشته مساوی به صورت معمولی یک گره می زنیم. انتهای این دو رشته را نیز با مربع های بعدی گره زده و تا انتهای مستطیل باریک گره ها را ادامه میدهیم. سپس با کش چهل گیس موها را فیکس کرده و ثابت نگاه می داریم.

 بافت های فانتزی

بافت های فانتزی مو کاربرد وسیعی در انواع بافت مو دارند که در این میان میتوان به بافت طنابی، بافت گل، بافت سبد، بافت سه بعدی و.. اشاره کرد. در ادامه به معرفی اینگونه از بافت های مو می پردازیم.

بافت طنابی

بافت مو

برای انجام بافت موی طنابی، موها را به 2 رشته مساوی تقسیم کرده و هر دو رشته را به یکسو می تابانیم. سپس در خلاف جهت تابانده شدن موها شروع به چرخش 2 رشته اصلی مو در یکدیگر می کنیم. این بافت نیاز به تمرین مکرر و همچنین تمیز و مرتب بودن کار دارد که ظاهر خوشایند و شیکی در موها پدید می آورد.

بافت حجیم چهارتایی

برای انجام این بافت مو نیاز به یکنفر دستیار دارید. یک مربع کوچک در کف سر در نظر گرفته و موها را در این مربع به چهار قسمت مساوی تقسیم می کنیم. به طوری که هر رشته از موها در زاویه های این مربع قرار گرفته باشند. سپس از دستیار خود بخواهید که دو رشته از زاویه های روبروی هم در این مربع را در دست بگیرد. و شما نیز دو رشته باقی مانده را در دست بگیرید. سپس به نوبت جای دو رشته را در دستهای خود تغییر دهید. از دستیار نیز بخواهید پس از شما اینکار را انجام دهد. به این ترتیب یکی در میان جای رشته موها با یکدیگر عوض شده و یک بافت زیبا و سه بعدی را در بافت مو به وجود خواهد آورد. این کار را تا نوک موها ادامه داده و در انتها به وسیله کش چهل گیس فیکس کنید.

بافت شطرنجی

بافت مو

این مدل بافت مو معمولا در بافت های موقت کاربرد داشته و در جلوی سر انجام می شود. همانطور که از اسم این بافت پیداست رشته های مو همچون خانه های شطرنج از زیر و روی یکدیگر عبور کرده و حالتی شطرنجی به موها خواهند داد.

بافت کف سری

برای انواع این مدل بافت مو که با عنوان بافت آفریقایی معروف است باید بسیار با دقت و حوصله عمل کرد. حرکت دست شما باید نزدیک به کف سر باشد تا بافت محکم و ثابت در جای خود قرار گیرد. یک مستطیل باریک در کف سر را در نظر گرفته و یک مربع از ابتدای این مستطیل را جدا کنید. به عنوان پایه یک بافت ساده سه تایی بزنید و برای لایه بعدی از کف سر 2 رشته مساوی به رشته های چپ و راست لایه اول اضافه کنید. برای هر دور از بافت سه تایی باید از کف سر مو جدا کرده و به رشته های چپ و راستی اضافه کنید. به این ترتیب بافت مو در کف سر و چسبیده به آن حرکت کرده و ظاهر زیبا و خط کشی شده ای در آن ایجاد می کند. سپس به سراغ مستطیل بعدی بروید. بافت گل و بافت سبدی از دیگر نمونه های بافت کف سری هستند که در ابعاد بسیار بزرگ که گاه کل سر را در بر میگیرد  انجام میشود. در بافت گل چرخش دست باید بسیار ظریف و با مهارت انجام شود. برای انجام انواع مختلف بافت مو نیاز به دانستن شیوه بافت های پایه دارید و اندکی تمرکز و تمرین، تا بتوانید با استفاده از ژورنال خوانی تمامی مدل ها را روی موهای سر پیاده کنید.

تزئینات بافت مو

برای تزئینات بافت مو می توان از انواع مهره های نصب شونده در میان خود بافت استفاده کرد. روش کار بسیار ساده است. با استفاده از قلاب مخصوص مهره یا نگین انتخابی خود را وارد رشته موها کرده و به شکل معمول بافت را ادامه می دهیم. رشته بافت مو بسیار جذاب و ساده است که مجله پزشکی آسان طب به شما پیشنهاد می کند با گذراندن یک دوره کوتاه در آموزشگاههای آرایشی و تمرینات مکرر بتوانید آرایشگر موهای خود و یا اطرافیانتان باشید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا