رژگونه را به روش آرایشگران حرفه ای بزنید

رژگونه در دنیای آرایش و میکاپ از ارکان اصلی مواد آرایشی بوده و به نوعی انتخاب صحیح و استفاده درست از آن می تواند تا حد بسیار زیادی در شادابی و آراستگی چهره شما موثر باشد. استفاده ناصحیح از رژگونه و یا انتخاب رنگ نادرست در مجموعه رنگ های آرایشی می تواند اثر نامطلوبی در میکاپ ایجاد نماید. رژگونه دارای طیف وسیعی از رنگ ها و جنس های متعددی است که برای استفاده صحیح، باید آن را شناخت و بعد با توجه به فرم چهره به شکلی صحیح از آن استفاده کرد.رژگونه

درباره محصولی به نام رژگونه

رژگونه به چهره رنگ و رو داده و با ایجاد حالت برجسته در گونه ها می تواند نقش بسیار حیاتی در زیبایی صورت ایفا کند. اما قبل از استفاده از این محصول باید به بررسی فرم استخوان ها در انواع گونه ها پرداخت تا بتوان به زیباترین حالت ممکن از رژگونه استفاده نمود. بعضی از گونه ها دارای برجستگی طبیعی در حالت عادی هستند. بعضی از گونه ها حالتی کشیده و فرو رفته دارند که اصطلاحا به آن فرم مانکنی می گویند و بعضی دیگر دارای گونه هایی تخت و بی حالت هستند. در هر سه این موارد می توان تنها با استفاده ار رژگونه به شکلی صحیح، حالت شاداب و تازه به گونه ها داد. اما در بسیاری از مواقع قبل از استفاده از رژگونه لازم است با تکنیک کانتورینگ و هایلایتینگ در گونه ها ایجاد برجستگی نماییم.

گونه سازی با تکنیک سایه و روشن

کانتورینگ و هایلایتینگ در واقع شکل سنگینی از تکنیک سایه و روشن است که با ایجاد برجستگی ها و فرو رفتگی ها به زیبایی چهره می افزاید. برای بهتر نشان دادن گونه های برجسته می توان در فرورفتگی زیرین گونه از فون تیره استفاده نمود و در برجستگی بالایی آن از فون روشن. این قاعده کلی برای گونه سازی در انواع روشهای برجسته کردن گونه هاست. همچنین در فرم مانکنی می توان در امتداد فرورفتگی مورب زیر گونه ها از فون تیره استفاده کرد و خط موازی در برجستگی گونه را با فون روشن حجم داد. در گونه های تخت و بی حالت نیز می توان از یکی از این دو روش استفاده کرد. اما نکته مهم در گونه سازی، فید کردن کامل مرز تیرگی ها و روشنی ها در یکدیگر است. هدف اصلی در گونه سازی ایجاد حالتی زیبا با رعایت تمامی قوانین آرایشی است که نتیجه کار را تا حد ممکن طبیعی و نامحسوس میکند. انواع روش های حجیم سازی گونه ها در رشته آرایش وجود دارد که هدف هر یک از آنها پررنگ کردن زیبایی و خطوط طبیعی چهره است. مثلا گاهی باید گونه ها را  به شکل برجسته تر نشان داد که نیاز به تجربه و درک عمیقی از زیبایی شناسی چهره دارد. در غیر اینصورت ممکن است که نتیجه کار و خطوط حاصله جلوه ای غیر طبیعی و بزرگنمایی شده پیدا کند. بنابراین سعی کنید تا حد امکان از روش های صحیح گونه سازی استفاده کرده و از مانورهای بی جا در کانتورینگ و هایلایتینگ بپرهیزید. در بعضی موارد دیده شده که خانم ها در ناحیه گونه ها که از زیباترین خطوط طبیعی چهره هستند به شکلی خیره کننده از فون های بسیار تیره در فرورفتگی گونه ها استفاده می کنند. این فراز و فرود و تضاد رنگی شدید، تنها پوست شما را خسته و چرب و سن شما را پیرتر از آنچه هستید نشان خواهد داد. 

رژگونه مات بهترین محصول

رژگونه

رژگونه مات از بهترین محصولات آرایشی برای زیبایی گونه هاست. جنس این مواد حالت پودری، نرم و سبکی دارند که با پوشش ملایم و یکسان در ناحیه گونه ها می توانند زیبایی چشمگیری ایجاد نمایند. آسان طب به شما توصیه می کند برای ایجاد بهترین و مطلوب ترین حالت در میکاپ روزانه خود از این محصول استفاده نمایید. این محصول دارای بافتی پودری شکل، لطیف و فاقد چربی است که به سهولت روی پوست می نشیند و مانع از ایجاد حالت چرب و خسته در قسمت گونه ها خواهد شد. طیف رنگ های گرم در این محصول وسیع و کامل بوده و میکاپ آرتیست در استفاده از آن با محدودیت رنگی مواجه نیست. نکته مهم در استفاده از این محصول رعایت اعتدال است.

رژگونه براق دارای چربی سبک 

رژگونه براق برای میکاپ روزانه و یا میکاپ هالیوودی و اروپایی مناسب نیست و بیشتر در آرایش هایی با سبک عربی یا انواع مدل های فشن مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول دارای چربی سبک و ملایمی بوده و می تواند با پوششی درخشان و چشمگیر به گونه ها فرم داده و در زیباتر کردن میکاپ نقش پررنگ و موثری داشته باشد. طیف رنگهای گرم در این محصول نیز مانند انواع خشک و مات می باشد و محدودیت رنگها در آن وجود ندارد. 

رژگونه ترکیبی، رنگی منحصر به فرد

رژگونه ترکیبی معمولا دارای چندین رنگ هم خانواده در یک قوطی است و با ترکیب این چندین رنگ براق می توان رنگی منحصر به فرد و خاص به دست آورد و در ناحیه گونه ها به شکلی ملایم استفاده نمود. در بعضی از موارد ترکیب چندین رنگ ناهماهنگ نیز می تواند حالت زیبایی در گونه ها ایجاد نماید.

رعایت هارمونی رنگ ها 

رژگونه

برای استفاده از رژگونه یک قاعده کلی وجود دارد. رنگ این محصول باید دقیقا با رنگ رژ لب و رنگ سایه چشم مکمل هم خوانی و تناسب داشته باشد. اگر رنگ سایه چشم مکمل از خانواده رنگ های گرم باشد رنگ رژ گونه و رژ لب الزاما از تناژ نارنجی است. اما اگر رنگ سایه چشم مکمل از خانواده رنگ های سرد باشد رنگ رژ گونه و رژ لب حتما باید از تناژ صورتی انتخاب شود. در غیر اینصورت میکاپ حالتی سنگین، ناهماهنگ و رنگارنگ پیدا خواهد کرد.

روش صحیح رژگونه زدن

رژگونه زدن باید بسیار سبک و به وسیله برس های پهن انجام شود و پوشش رنگ رژگونه باید در تمامی نقاط یکدست باشد و ایجاد تنالیته ای زیبا و یکرنگ از تیرگی به روشنی نماید. استفاده از برس باریک و کوچک می تواند نتیجه کار را خراب کند بنابراین برس مناسب برای این کار باید پهن و بزرگ باشد. حرکت دست در رژگونه زدن باید از پوست نزدیک به ناحیه گوش شروع شده و به سمت داخل صورت امتداد یابد. بخش اعظم مواد رنگی در حرکت اول روی پوست باقی مانده و هر چه امتداد می یابد باید ملایم تر و محوتر شود. 

سخن نهایی

همانطور که گفتیم رژگونه از عناصر اصلی در میکاپ بوده و به نوعی انتخاب رنگ یا جنس اشتباهی می تواند اثر نامطلوبی بر مجموعه کلی آرایش صورت باقی بگذارد. جهت رژگونه زدن حرکت دست باید با مهارت بوده و از استفاده بیش از حد رژگونه پرهیز شود. با رعایت تمامی نکات اصولی در رژ گونه زدن می توان امیدوار بود که تا حد مطلوبی به زیبایی و شادابی چهره کمک می شود.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا