کانسیلر تیرگی و لکه های پوست را کاور می کند

کانسیلر محصولی سبک با چربی اندک بوده و جهت پوشش لکه ها و هاله های تیره پوستی در میکاپ کاربرد وسیعی دارد. کانسیلر انواع مختلفی داشته و ممکن است با توجه به جنس و حالت آن کاربرد متفاوتی در آرایش صورت داشته باشد. این محصول دارای طیف محدودی از رنگ های شبیه به پوست می باشد که در این مقاله به بررسی صفر تا صد آن می پردازیم و چگونگی روش های استفاده از آن را بیان می داریم.

کانسیلر

کانسیلر کاور کننده ای لطیف

با توجه به اینکه کانسیلر یک محصول کاور کننده لطیف برای تیرگی های مختلف پوست است و هر ناحیه از صورت ممکن است دچار نوع خاصی از تیرگی یا انواع لکه ها باشد، بهتر است به شناخت همه جانبه این محصول اقدام نمود. کانسیلر، معمولا در چند رنگ اصلی که بسیار شبیه به رنگ پوست صورت هستند وجود دارد و دارای تناژهایی ملایم مانند، نارنجی، صورتی، زیتونی و… می باشد که هر یک کاربرد متفاوتی در میکاپ دارد. پوشش این محصول، معمولا بسیار سبک و ملایم است و در مواردی که تیرگی پوستی زیاد و یا وسیع بوده می توان چندین بار استفاده از این محصول را دریک ناحیه تکرار کرد. معمولا کانسیلر نارنجی مخصوص افرادی با پوست برنزی است و کانسیلر صورتی مخصوص پوست های بسیار روشن می باشد. کانسیلر سبز مخصوص کاور کردن لکه های قرمز مانند لکه های ماه گرفتگی است. کانسیلر بنفش برای استفاده محدود در پوست های متمایل به رنگ زرد است و می تواند لکه های کبود رنگ را در پوست صورت به طور کامل بپوشاند. و در نهایت کانسیلر زرد که مخصوص تمامی پوست هاست و بهترین پوشش برای تیرگی اطراف چشم ها.  

روش استفاده از کانسیلر

کاربرد ویژه این محصول در ناحیه تیرگی زیر چشم ها بوده و بهترین حالت برای استفاده از آن به این ترتیب است که ناحیه زیر چشم ها را به شکل یک مثلث برعکس به طوری که قائده مثلث همان پلک زیرین چشم ها باشد را کاور می کند. سپس با ضربه های آرام نوک انگشتان دست کانسیلر را فید نمود به طوری که هیچگونه مرز واضح و مشخصی با بقیه پوست نداشته باشد. دومین کاربرد این محصول در مواقعی است که می خواهیم لکه های پوستی مانند کک و مک و یا لکه های قهوه ای رنگ را بپوشانیم. به یاد داشته باشید که در چنین شرایطی استفاده از کانسیلر بسیار روشن ممکن است لکه ها را پر رنگ تر نشان دهند. بنابراین آسان طب به شما توصیه می کند در انتخاب رنگ این محصول دقت کنید.

کانسیلر برای نواحی مختلف صورت

 این محصول در نواحی دیگری مانند اطراف دهان و بینی نیز کاربرد وسیعی در آرایش صحیح صورت دارد. برای پوشش دادن رنگ قرمزی در اطراف بینی می توانید از محصول پودری یا فشرده استفاده نمایید. به این ترتیب که مقدار کمی از این محصول را در نواحی اطراف بینی مالیده و بعد به وسیله اسفنج آن را فید کنید. سپس می توانید بر روی آن پن استیک زده و از پودر فیکس استفاده نمایید. در مواردی که اطراف دهان دچار تیرگی در اثر افزایش سن شده و یا وجود موهای زائد باعث تیرگی این ناحیه شده اند می توانید از کانسیلر روشن برای کاور کردن این تیرگی ها استفاده کنید. بهترین محصول می تواند حالت استیکی داشته و به راحتی مورد استفاده قرار گیرد. سپس به وسیله نوک انگشتان دست آن را فید کرده و با کرم پودر بپوشانید و پودر بزنید. به گفته بسیاری از متخصصین آرایش، استفاده از این محصول می تواند در هر دو حالت قبل یا بعد از آرایش صورت انجام شود.

کانسیلر
concealer

کانسیلر چرب و جامد

کانسیلر جامد دارای ماهیتی چرب و فشرده بوده که دارای درصد زیادی از پودر می باشد. به همین دلیل یکی از بهترین کاور کننده های لکه های پوستی به شمار می رود. این محصول در حالت جامد می تواند به سهولت تیره ترین لکه ها را پوشانده و پوست صورت را به حالتی لطیف و یکدست در بیاورد. در نواحی اطراف دهان یا بینی کاربرد وسیع و آسانی داشته و بخاطر استفاده آسان از آن دارای طرفداران بسیاری می باشد.

کانسیلر مایع بهترین نوع کانسیلر

کانسیلر مایع یکی از بهترین انواع این محصول بوده و به دلیل پوشش سبک و ملایم آن مخصوص میکاپ روزانه و یا انواع سبک های آرایشی لایت مانند میکاپ هالیوودی و اروپایی می باشد. از این محصول به سهولت می توان در نواحی زیر چشم ها استفاده کرد و با نوک انگشتان دست به فید کردن آن پرداخت. معمولا پس از استفاده از این محصول تفاوت چشمگیری در یکدستی پوست به وجود نمی آید و از طبیعی ترین محصولات کاور کننده لکه های پوستی است.

کانسیلر مدادی، کاور کننده ای سطحی

کانسیلر مدادی از انواع جامد این محصول است اما کاور کننده ای بسیار سطحی با پوشش لطیف می باشد. از این محصول بیشتر در نواحی اطراف بینی و یا روی لکه های قهوه ای پوستی استفاده میشود.

کانسیلر ماژیکی

این محصول از انواع مایع و سبک بوده و بخاطر قلم ماژیکی آن در نواحی زیر چشم ها به راحتی استفاده می شود. سپس برای فید کردن می توان به وسیله اسفنج ناحیه مورد نظر را پوشش داد و کاملا محو نمود.

کانسیلر ماتیکی یا استیکی

این محصول حالت جامد داشته و دارای مقدار زیادی پودر است و بسته بندی و ابزار استفاده از آن همانند رژ لب طراحی شده به همین دلیل به آن صفت ماتیکی داده اند. در نواحی چانه و یا گونه ها کاربرد وسیعی داشته و به راحتی می تواند در یک حرکت سطح وسیعی از پوست را بپوشاند. 

کانسیلر
concealer

کانسیلر لب، افزیش دوام آرایش لب

برای کاور کردن لب ها و افزایش دوام آرایش لب می توانید از تناژهای مختلفی استفاده کنید. جنس و حالت این محصول خیلی مهم نیست اما نکته حایز اهمیت پوشش سبک و ملایم ناحیه لب ها با این محصول است. به این ترتیب که لایه بسیار ظریفی از آن را روی لب ها زده و کاملا فید کنید. سپس پودر زده و پس از مدت زمان مکث برای تثبیت آن به آرایش نمودن لب ها بپردازید.

کانسیلر سبز معروف به زیتونی

این محصول با عنوان زیتونی نیز معروف بوده و در زمانی به کار می رود که پوست صورت دچار لکه های قرمز، قرمزی پوست و یا لکه های ماه گرفتگی باشد. تناژ زیتونی موجود در آن به دلیل اینکه خنثی کننده رنگ قرمز می باشد به راحتی این لکه ها را پوشش داده و محو می کنند. پس از استفاده از این محصول می توان از کرم پودر مناسب استفاده کرده و پودر فیکس زد.

سخن نهایی

با مروری کلی درباره این محصول می توان نتیجه گرفت که تطابق رنگ پوست با محصول مورد نظر امریست بسیار مهم و تشخیص اینکه کاربرد هر نوع و رنگی از این محصول در مورد چه لکه هایی و در کدام نواحی صحیح می باشد، می تواند تاثیر بسیار مهمی در نتیجه کار داشته باشد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا