2 نوع از بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور سخت کوش

کاتاهولا کور (Catahoula Leopard Dog) ، سخت کوش و سگ مستقل می باشد که نیاز به روزانه حداقل یک ساعت ورزش شدید و همین طور راهنمای محکم و بااراده در طول آموزش دارد. هنگامی که نیاز به ورزش و آموزش کاتاهولا کور تامین گردد، کاتاهولا کور دوست داشتنی آرام و مطیع می گردد . در ادامه ی این بخش شما را بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور آشنا می کنیم.

بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور

بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور

وزن سگ های نر نژاد کاتاهولا کور به 29 الی 41 کیلو گرم و وزن ماده سگ های این نژاد به 22 الی 29 کیلو گرم می رسد. قد آن ها نیز متفاوت می باشد ، قد در ماده ها حدود 50 الی 60 سانتی متر و در سگ های نر حدودا 59 الی 66 سانتی متر می باشد.

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب توجه داشته باشید که سگ کاتاهولا کور به طور کلی سالم است . البته اگر شما در حال خرید یک توله سگ، هستید باید از سلامت مادرش مطمئن گردید. بیماری های رایجی در این نژاد وجود دارند که همه ی سگ های این نژاد را درگیر نمی کنند ، اما به هر حال امکان ابتلا به آن ها وجود دارد که در ادامه در مورد آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : معرفی نژاد سگ کاتاهولا کور کاری و محافظ کودکان

پیشگیری‌از مشکلات‌سلامتی و بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور 

کاتاهولا کور موهای کوتاه تا متوسطی دارد و بافت آن ممکن است از صاف گرفته تا درشت باشد. کاتاهولا کور در همه نوع رنگ مشاهده می شود. این نژاد به شانه زدن هفتگی نیاز دارد، این کار موهای او را تمیز و براق نشان داده و ریزش مو های او را کم میکند. سگ کاتاهولا کور ریزش موی متوسطی در طول سال دارد و حمام تنها چند بار در سال لازم می باشد.

برای جلو گیری از رشد باکتری های دهان و بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور ، این نژاد به مسواک زدن دو الی سه بار در هفته نیاز دارد. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان پیشنهاد می گردد .

ناخن او را یک الی دو بار در ماه کوتاه نمایید. اگر شما می توانید صدای ناخن را بر روی زمین بشنوید، یعنی آن ها بیش از اندازه بلند هستند. ناخن پای سگ رگ های خونی دارد و اگر شما بیش از حد ناخن ها را کوتاه نمایید باعث خونریزی می گردید.

گوش او را باید هفته ای یک بار برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند باعث عفونت گردد چک نمایید. گوش او را با یک پنبه توپی شکل مرطوب با ph  ملایم تمیز نمایید  .

شما باید زخم، خارش و یا علائم عفونت شبیه قرمزی یا التهاب بر روی پوست را بررسی نمایید، باید گوش، بینی، دهان و چشم هم چک گردد که بدون هیچ قرمزی یا ترشحی باشند و دهان حیوان بوی بدی ندهد .

بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور

بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور

هیپ سگ دیسپلازی(CHD): از بیماری های رایج در سگ کاتاهولا کور می توان به هیپ سگ دیسپلازی اشاره کرد، این یک بیماری ارثی می باشد که در آن استخوان ران مناسب نیست به صورت چسبیده به مفصل ران است، در نهایت باعث لنگش یا آرتریت می گردد. غربالگری اشعه ایکس برای دیسپلازی مفصل ران می باشد که توسط بنیاد ارتوپدی برای حیوانات یا دانشگاه پنسیلوانیا برنامه بهبود هیپ (PennHIP) انجام می گردد. سگ با دیسپلازی مفصل ران باید درمان گردد.

ناشنوایی: کاتاهولا کور حامل ژن رنگ مرل، که منجر به ناشنوایی می گردد است ( ناشنوایی یک یا هر دو گوش ) . قبل از خرید، تست شنوایی یک توله سگ را انجام بدهید، مانند ایستادن در پشت آن و کف زدن دست خود و یا ایجاد سر و صدا غیر منتظره دیگر و ببینید که حیوان پاسخ می دهد یا خیر.

 

 

 منبع : https://mag.asanteb.com

‫3/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا