رژیم غذایی بچه گربه ، برنامه ریزی صحیح و نظارت بر آن

برخی از بچه گربه ها به صورت طبیعی سیستم و بدنی ظریف تر دارند ، بنابر این از این نظر نیاز به مراقبت بیشتری دارند. همچنین این بچه گربه ها معده ای حساس دارند که گنجایش هضم هر نوع غذایی را ندارد. در صورتی که احساس می کنید بچه گربه ی شما اینگونه است ادامه مطلب در مورد رژیم غذایی بچه گربه به شما کمک خواهد نمود .

رژیم غذایی بچه گربه

رژیم غذایی بچه گربه

اولین کاری که باید بکنید این است که بدنبال یک دامپزشک خوب بگردید و مشکل را با او در میان بگذاریدف به دلیل این که ناراحتی معده می تواند نشانه ای از بیماری بزرگتری باشد . دامپزشک بر اساس معاینات شکم و دستگاه گوارشی حیوان قادر است بیماری های او را تشخیص بدهد ( برای مثال وجود انگل ،التهاب روده ،آلرژی به برخی از غذا ها و عفونت های باکتریایی و غیره ) .

هم چنین دامپزشک می تواند بیشتر در مورد رژیم غذایی گربه ی شما کمکتان کند ، به علت این که در برخی از موارد اصلا احتیاجی به استفاده از مواد غذایی خاص نیست بلکه با استفاده از منوی ساده تر نیز مشکل قابل رفع می باشد.

نظارت روی عادات غذایی در رژیم غذایی بچه گربه

دست نگه دارید شما باید تا پیش از استفاده از رژیم غذایی جدید ،عادات غذایی گربه ی خود را بدانید . این که معده ی بچه گربه ی شما حساس شده است ممکن است ناشی از عادات غذایی بد او باشد که با حذف آن ها و جایگزین کردن عادات خوب مشکل حساس بودن معده نیز رفع گردد . در اینجا برای شما چندین مثال از عادات غذایی بد را عنوان می کنیم :

  • استفاده از غذا های انسانی
  • پرخوری بیش از اندازه
  • غذا خوردن سریع
  • مصرف لاکتوز : که این لاکتوز از طریق لبنیات های انسانی مانند شیر ،ماست و غیره وارد بدن گربه می گردد .

این موارد بیشترین دلایل به وجود آمدن حساسیت های گوارشی در بچه گربه ها می باشند که باید آن ها را به طور کلی از رژیم غذایی بچه گربه خود حذف کنید و سعی کنید کاری کنید که آن ها را ترک کند .

به خاطر داشته باشید این تغییرات را ناگهانی بوجود نیاورید ، زیرا اینگونه بیشتر به معده و سیستم گوارشی اسیب وارد می گردد .باید این کار را ارام و به تدریج انجام بدهید .

رژیم غذایی بچه گربه

بیشتر بدانید : پوکی استخوان در بچه گربه‌ های ایران و اغلب حیوانات خانگی

برنامه ریزی برای رژیم غذایی بچه گربه

راهنمایی و پیشنهادات دامپزشک در مورد رژیم غذایی گربه ی شما بسیار مهم می باشد . دامپزشک می تواند هم با استفاده از دارو و هم با استفاده از فرمول های غذایی حسایست را کاهش بدهد، اما شما می توانید از فرمول های غذا های تجاری مخصوص بچه گربه ها با سیستم گوارشی حساس استفاده نمایید. خوشبختانه این نوع محصول تقریبا در تمامی برند ها موجود می باشد و می تواند برای رفع مشکل، کمک بسیاری به شما و گربه مورد علاقه ی شما کند .

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ به یاد داشته باشید هرگز از نسخه های غذای گربه های بزرگ سال و بالغ استفاده نکنید، به دلیل این که نیاز های غذایی گربه های بالغ با بچه گربه ها کاملا متفاوت می باشد و اینکار تنها موجب صدمه ی بیشتر به بچه گربه می گردد . هم چنین به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان تنظیمات و تغییرات غذایی ، رژیم بچه گربتان را بدون مشورت با دامپزشک انجام ندهید .

رژیم غذایی بچه گربه
مراقب علائم باشید

اگر بچه گربه ی شما معده ی حساسی دارد ، بسیار مهم است که علائم و نشانه های آنن ها را بشناسید زیرا ممکن است بیانگر وجود مشکلی بزرگتر باشد . او ممکن است به طور مکرر آب ریزش بینی داشته باشد ، در مدفوعش خون مشاهده گردد ، بیش از اندازه خسته به نظر بیاید ، به ندرت گرسنه گردد و میزان استفراغش زیاد گردد . در صورتی که این علائم را در بچه گربه ی خود مشاهده نمودید فورا با دامپزشک تماس بگیرید .

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا