Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
زندگی خوش بین ها و موفقیت آن‌ها در زندگی – مجله آسان طب

زندگی خوش بین ها و موفقیت آن‌ها در زندگی

خوش بین ها زندگی سالمتری نسبت به افراد بدبین دارند. افراد خوش بین عمر بیشتری دارند. همچنین قلب شان سالم تر است. افراد خوش بین کمتر شکست می خورند. طبق تحقیقات بدست آمده خوش بینی در مقابل درد، نقش مورفین را دارد. خوش بین ها در جامعه بیشتر فعال اند چون از شکست نمی ترسند. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره زندگی خوش بین ها اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

خوش بین ها

زندگی سالم خوش بین ها

آیا می دانید که برزیلی ها خوش بین ترین مردم جهان هستند؟ آیا می دانید دانشمندان علاقه ی زیادی به کشف تاثیر خوش بین و یا بدبین بودن روی سلامتی بدن دارند؟ آیا می دانید که خوش بین بودن، شما را سالم تر و سرحال تر نگه می دارد؟ پس همین حالا لبخند بزنید و ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

خوش بین ها قلب سالم تری دارند

نتایج پژوهشی که به مدت حدود 11 سال انجام شده و در مجله ی  Health Behaviour et Policy Review  به چاپ رسیده است نشان می دهد سلامت قلب و عروق افراد خوش بین بهتر از افراد بدبین است.

افراد خوش بین بهتر می توانند میزان کلسترول و قند خون خود را کنترل کنند.

خوش بین ها فعال تر هستند و کمتر سیگار می کشند، در نتیجه کمتر در معرض بیماری های قلبی عروقی و سکته قرار می گیرند.

خوش بین ها فعال تر هستند

اگرچه خوش بین بودن به تنهایی برای داشتن ذهن و جسم ورزشکاری کافی نیست، اما خوش بین بودن باعث می شود افراد از شکست هراسی نداشته باشند و بیشتر به ورزش و فعالیت بدنی روی بیاورند.

این افراد فعالیت های جدید را امتحان می کنند و به نتایج آن امیدوار هستند.

در نتیجه تلاش شان برای ورزش کردن و افزایش فعالیت های بدنی روزمره تاثیر زیادی روی سلامتی شان دارد.

خوش بین ها دفاع بدن را بالا می برد

احتمالا شما نیز با قرار گرفتن در معرض استرس و فشار خیلی زود مریض می شوید.

این مسئله از نظر علمی به اثبات رسیده است. به خاطر اینکه استرس و فشارهای روحی و رها کردن افکار در تاریکی محض، برای بدن بیماری زا هست.

برعکس خوش بین بودن و کنترل احساسات منفی، تاثیر مستقیمی روی سیستم ایمنی بدن دارد.

خوش بین بودن قدرت دفاعی بدن را بالا می برد و افراد را از ابتلا به بیماری های عفونی در امان نگه می دارد.

به عقیده محققان، افراد خوش بین و همچنین افراد مذهبی که آرامش روحی بالاتری داشته و صبورتر هستند، به طور متوسط ده سال بیشتر از افراد بدبین عمر می کنند و سالم تر نیز هستند.

خوش بین ها کمتر درد می کشند

نتایج پژوهشی که در سال 2005 در آمریکا انجام شده نشان می دهد نوع نگاه ما به زندگی روی میزان دردی که تحمل می کنیم تاثیر دارد.

محققان به این نتیجه رسیده اند افرادی که با دریافت محرک درد در پوست شان ادعا می کنند حالشان خوب است، کمتر درد می کشند.

در واقع محققان به این نتیجه رسیده اند که صبر و شکیبایی افراد به میزان یک دوز مورفین، روی کاهش درد تاثیر دارد.

بیشتر بخوانید:

افکار مثبت و نتیجه آن در زندگی + 3 ویدئو مثبت اندیشی

خوش بین ها تاثیر واکسن ها را بالا می برد

خوش بین ها

نتایج پژوهشی که در مجله ی Brain, Behaviour and Immunity  به چاپ رسیده است نشان می دهد بدن افراد خوش بین، واکنش بهتری نسبت به برخی از واکسن ها نشان می دهد.

به خاطر اینکه آنتی کور زیادی تولید می کنند و سیستم ایمنی قوی تری دارند.

در واقع محققان بر این عقیده هستند که جسم و روح افراد، ارتباط تنگاتنگی با هم دارند.

نتایج پژوهشی که در سال 2003 انجام شده است نشان می دهد که واکسن آنفلوانزا در افراد خوش بین تاثیر بیشتری دارد.

در این پژوهش، محققان روی 52 فردی که واکسن آنفلوانزا دریافت بودند، بررسی هایی انجام دادند.

قبل از تزریق واکسن، از داوطلب ها خواسته شد به یک خاطره ی خوب فکر کنند و سپس یک خاطره ی بد را به یاد بیاورند.
در حین این کار، محققان فعالیت مغزی آنها را ثبت می کردند.

محققان مشاهده کردند زمانی که بخش چپ قشر جلوی مغز (بخشی که مربوط به احساسات مثبت است) فعال تر می شود، بدن در سه ماه آینده، آنتی کور بیشتری برای مقابله با آنفلوانزا تولید می کند.

خوش بین ها بیشتر و سالم تر عمر می کنند

نتایج پژوهشی که در Journal of Personality and Social Psychology به چاپ رسیده است نشان می دهد که عوامل روحی و روانی روی طول عمر افراد تاثیر دارد.

به عقیده محققان، افراد خوش بین و همچنین افراد مذهبی که آرامش روحی بالاتری داشته و صبورتر هستند، به طور متوسط ده سال بیشتر از افراد بدبین عمر می کنند و سالم تر نیز هستند.

نتایج برخی از پژوهش ها نشان می دهد افرادی که مثبت اندیش هستند، کمتر از بدبین ها بیکار می مانند و یا کار خود را از دست می دهند.

خوش بین ها جوان تر می مانند

ردپای گذر زمان در افراد خوش بین کمتر نمود پیدا می کند.

نتایج پژوهشی که در مجله ی Canadian Medical Association Journal  به چاپ رسیده است نشان می دهد که خوش بینی علاوه بر افزایش طول عمر، خطر ابتلا به بیماری های جدی را کاهش می دهد.

محققان معتقد هستند که داشتن افکار مثبت، بدن و ظاهر افراد را از پیری زودهنگام حفظ می کند و افراد خوش بین به طور کلی جوان تر به نظر می رسند.

خوش بین ها تغذیه ی بهتری دارند

خوش بین بودن و افکار مثبت داشتن روی نوع تغذیه نیز تاثیر دارد. نتایج پژوهشی که در مجله ی Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics  به چاپ رسیده است نشان می دهد که افراد خوش بین، تغذیه سالم تری دارند و به نیازهای بدنی خود بیشتر توجه می کنند.

خوش بین ها شغل خوبی گیر می آورند

سواد دانشگاهی، تجربه کاری و توانمندی های فردی جزو عوامل لازم برای یافتن شغل خوب محسوب می شوند. اما این فاکتورها کافی نیستند.

برای به دست آورن شغل مناسب، خوش بین بودن نیز نقش مهمی دارد. آمارهای به دست آمده و همچنین نتایج برخی از پژوهش ها نشان می دهد افرادی که مثبت اندیش هستند، کمتر از بدبین ها بیکار می مانند و یا کار خود را از دست می دهند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52