مراحل زندگی انسان + 3 ویدیو دوره‌های مختلف زندگی

مراحل زندگی انسان به دوره های مختلفی تقسیم می شود. تعاریف زیر در مورد مراحل زندگی انسان، که حاصل تحقیقات در زمینه ی مراحل زندگی بزرگسالی است، پیشنهاد کننده آن است که ما در زمان های مختلف زندگی خود بر نیازهای متفاوتی تاکید داریم. به عنوان مثال 22-28 سالگی سن ازدواج و کار است و اکثرا در این دوران به این دو خواهند رسید. در این بخش درباره مراحل زندگی انسان اطلاعاتی را تقدیم کنیم.

مراحل زندگی انسان (فَتَبارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخالِقِینَ)

 

چگونگی مراحل زندگی انسان

 

مراحل زندگی انسان به صورت کامل

 

مروری بر مراحل زندگی انسان

برنامه ریزی برای یک شغل مستلزم اندیشیدن درباره گذشته، حال و آینده است. مرور اطلاعات مربوط به مراحل زندگی این زمینه را فراهم می آورد تا فردی که در صدد یافتن یا تعویض شغل است، نسبت به برخی از مسائل شخصی و عاطفی که احیانا بر ارزش ها، برنامه ریزی و هدف گذاری وی تاثیر میگذارند، بینش به دست آورده و آنها را تصدیق کند.

16 تا 22 سالگی  از مراحل زندگی انسان

این دوره اواخر دوره نوجوانی است و در حال ترک دنیای والدین، پایه ریزی استقلال و عدم وابستگی، اما نه به شکل پایدار، نا مطمئن از این که آیا می تواند در دنیای بزرگسالان روی پای خود بایستد یا خیر، پذیرای عقاید و افکار جدید.

22تا 28 سالگی از مراحل زندگی انسان

این مرحله دوره جوانی نام دارد و کسب استقلال در کار، ازدواج؛ آزمایش همه باید ها و اجبارهای وضع شده از جانب پدر و مادر واین انتخاب که کدام را در بزرگسالی برای خود حفظ کند، در عین حال، نشان دادن لیاقت و شایستگی خود به پدر و مادر، داشتن اتکا به نفس بیشتر، خودسازی برای آینده، در نظر گرفتن ملاحظات خانوادگی و زناشویی در این مراحله اتفاق می افتد.

28 تا 32 سالگی از مراحل زندگی انسان

این دوره مرحله ی گذرای دهه سی (جوانی دوم) است. زیر سوال بردن تعهدات اولیه در قبال روابط، ازدواج، خانواده و شغل، احتمال وقوع ارزیابی های مجدد و تغییرات مختلف، مرحله ای به ویژه اسیب پذیر برای تداوم موقعیت فعلی. هر چند انتخاب برخی از افراد به گزارش آسان طب این است که همچنان به گزینش های پیشین خود ادامه دهند.

32 تا 39 سالگی از مراحل زندگی انسان

این مرحله، زمان نضج گیری انسان است. درگیری در کار، کمک به رشد و پویایی فرزندان، اولویت دادن به پرورش فرزندان، تصدیق و به رسمیت شناختن پیام ها و نکات اخلاقی در نقش پدر یا مادر ف تعدیل شخصیت، باور کردن و تن دادن به انتخاب ها، توجه بیشتر به موضوعات کسب و کار، تثبیت وجهه و اعتبار تا تقریبا 35 سالگی، زمانی که این سوال در ذهن خود شکل می گیرد که «آیا وقت آن را خواهم داشت که تا به همه ی این کارها برسم؟» آگاهی بیشتر نسبت به زمان و احیای این موضوع مهم در ذهن که «من واقعا می خواهم کی باشم؟» شاید برای یک زن این نخستین فرصتی باشد که فارع از مسائل مربوط به بچه داری و تربیت فرزند، در صدد انتخاب شغل براید.

39 تا 43 سالگی از مراحل زندگی انسان

سال های نقطه عطف در زندگی این مرحله است. تجربه دوره ای از آشوب درونی و بحران میانسالی، شاید معلوم می شود که رویاهای اولیه قابل دستیابی نیستند، تحیر و بلاتکلیفی در این باره که «چرا اینجا هستم، به کجا می روم؟».

تغییرات بالقوه در شیوه زندگی و اغلب بدون طراحی قبلی، این احساس که در زندگی چیزی کم است، پیدا کردن افکار احتمالی درباره ی تشکیل خانواده، شروع یا تعویض شغل همه در این مرحله از مراحل زندگی انسان اتفاق می افتد.

43-50 سالگی از مراحل زندگی انسان

 تثبیت مجدد / به بار نشستن این مرحله است. آسودگی خیال، بیشتر از نظر سوالات مربوط به فنا و مرگ، تحولات شغلی و تغییر شیوه ی زندگی، فرزندان در حال به آزمایش گذاردن استقلال خود هستند، مروری شخصی بر الگوهای پرورش کودک، شکوفایی شغلی، توجه به رشد شخصیتی، فعالیت در جامعه، ارزیابی مجدد روابط خود با بلوغ فرزندان و رسیدن آنان به دوره ی بزرگ سالی در این مرحله اتفاق می افتد.

50-65 سالگی از مراحل زندگی انسان

این مرحله زمان شروع مجدد است. در حال لذت بردن از آرامش نسبی، خستگی، داشتن یقین و انبساط خاطر نسبت به زندگی یا رویارویی با چالش های جدید به دلیل تغییر ناگهانی شغل، برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی، احتمالا کاهش انرژی و قدرت جسمانی، مرگ همسر یا دوستان، پیدایش ساختار یک زندگی جدید، احتمال تن دادن به کارهای مخاطره آمیز، پذیرش نقش پدر یا مادر در زندگی فردی دیگر، مطرح شدن سوالات معنوی، امکان رشد و خلاقیت و نوآوری، آزاد شدن از قید مفهومی به اسم «کار» هر چند برخی از افراد در این زمان به شغل جدیدی روی می آورند، پرداختن به مسئولیت های مراقبت از پدر و مادر سالخورده، بحران روحی و جنگ اعصاب احتمالی بین زنی که پس از خلاصه شدن از پرورش فرزند در عنوان زندگی شغلی خود به سر می برد و شوهری که مشتاق کناره گیری از کار و شروع مرحله ی جدیدی از زندگی است.

65 سالگی به بالا  از مراحل زندگی انسان

این دوره، دوره ی انتقال به سوی بازنشستگی است. وقتی عمر طولانی شد و بازنشستگی اجباری نبود، این دوره به صورت «سال های طلایی واقعی» از نظر ادامه ی سودمندی برای اجتماعی و رشد شخصیتی در می آید. در این بخش اطلاعاتی را درباره مراحل زندگی انسان مطالعه کردید. سعی کنید در هر دوره ای از مراحل زندگی انسان که هستید قدر لحظات خود را بدانید و از آن به بهترین نحو استفاده کنید. گذشته که گذشت، کاری کنید که پنج سال دیگر در حسرت امسال نباشید.

منبع : asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫2 دیدگاه ها

  1. با سلام و خسته نباشید
    با تشکر فراوان بابت مطالبتون
    مطالب خیلی خیلی برای من سودمند بودن
    فقط اگه امکانش هست خیلی ممنون میشم منبع کتاب یا کتابهایی که این متنا رو از اونا خارج کردین بهم بگین
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35