چرا صحبت ها و وعده های شب خواستگاری به حقیقت نمی پیوندد؟

سازشکاریهای ناپخته یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که پسر و دختر در ابتدای آشنایی مرتکب می شوند و باعث میشود که هر دو بعد از ازدواج به این واقعیت برسند که تمام وعده و وعیدهای زمان آشنایی و خواستگاری دروغ بوده است.در این مطلب از مجله آسان طب برای شما از وعده های شب خواستگاری توضیح می دهیم

منظور از سازشکاریهای ناپخته چیست

 

در ابتدای آشنایی میزان عشق و علاقه پسر و دختر به همدیگر به حدی زیاد است که تمام تلاش و کوشش دو نفر این است که فقط زودتر به هم برسند و یا به عبارتی نامزد خود را از دست ندهند.

 

به همین دلیل هر یک از طرفین سعی می کنند برای اینکه دل همدیگر را به دست آورد سریعاً اخلاق و شخصیت خود را تغییر داده تا مورد قبول طرف مقابل واقع شوند.

 

به عنوان مثال پسری که هیچ گونه ایمان و اعتقاد مذهبی ندارد وقتی که میبیند دختر مورد علاقه اش به فرد مذهبی علاقه دارد به شدت تمایلات مذهبی از خود نشان میدهد.

 

و یا اینکه پسری که کاملاً خسیس می باشد، وقتی میبیند دختر مورد علاقه اش به افراد خسیس تمایل ندارد سعی می کند خود را ولخرج و دست و دلباز نشان دهد.

 

این رفتار ظاهری و ناشیانه تا چه مدتی ادامه پیدا می کند؟

 

شب خواستگاری

 

این رفتارها فقط تا مدت کوتاهی بعد از ازدواج دوام پیدا می کنند و بعد از آن به طور کامل از بین می روند.

 

اما چگونه می توانیم ظاهری بودن و دروغی بودن این رفتار را تشخیص دهیم. خوشبختانه برای تشخیص آن نیز راه حلی وجود دارد که به آسانی می توانید به شخصیت واقعی نامزدتان پی ببرید.

 

به شرط اینکه اولا کمی ریزبین باشید و ثانیاً این که کمی منطقی باشید و احساسات را کنار بگذارید.

 

چگونه بفهمیم این وعده ها در شب خواستگاری دروغین است یا خیر؟

 

برای پی بردن به اینکه آیا رفتار مورد نظر ظاهری و دروغین است و یا اینکه این رفتار واقعی است شما باید به رفتار و اعمال او با پدر و مادر، برادر و خواهر و دوستان او توجه کنید

 

برای مثال اگر با پدر و مادر و خواهر و برادرهایش بسیار کم حوصله و بداخلاق میباشد اما در برخورد با شما بسیار صبور و خوش اخلاق می باشد. این رفتار ظاهری و دروغین است.

 

رفتارهای واقعی او رفتارهایی هستند که با اعضاء خانواده اش دارد و مدتی بعد از ازدواج با شما هم همانگونه رفتار خواهد کرد.

 

شب خواستگاری

 

و خلاصه اینکه اعمال و رفتار او در شرایط عادی با اعضاء خانواده و دوستان و همکاران نشانه شخصیت واقعی اوست و از طریق مشاهده و بررسی آنها شما میتوانید به اعمال و رفتار آینده او با خودتان پی ببرید.

 

البته ذکر نکته ای نیز لازم است و آن اینکه رفتار انسان بسته به شرایط زندگی تا حدودی تغییر می کند اما این تغییرات تا حدودی محدود است. و خیلی نمی توان به آنها امیدوار بود.

 

برای مثال یک فرد کاملاً خسیس و سخت گیرانه ممکن است با بهبود شرایط مالی تا حدودی منعطف تر شود. اما این تغییرات تا حدودی محدود میباشد و به یک فرد سخاوتمند و دست و دل باز واقعی تبدیل نخواهد شد.

 

به وعده های شب خواستگاری اطمینان نداشته باشید.

 

و به جای آنکه از طریق حرف ها و وعده های خواستگار خود بخواهید او را بشناسید به اعمال و رفتار او در شرایط عادی با دیگران توجه داشته باشید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا