استفاده از پوست ماهی برای بهبود زخم‌ها

در همه کشورهای پیشرفته برای بهبود زخم های پوستی از کلاژن موجود در حیواناتی مانند گاو، بز و گراز استفاده می شود. این روش با وجودی که درمان زخم را تسریع می کند، می تواند باعث انتقال بیماری از دام به انسان شود. شما برای سلامتی خود هزینه می‌کنید و ماهی مصرف می‌کنید اما بهتر است از  پوست ماهی که منبع مفید چربی‌های امگا است، نهایت استفاده را بکنید. اما سؤال اینجاست که آیا باید ترس‌ها را فراموش کرد و پوست هر نوع ماهی‌ را خورد؟ و گذشته از این چگونه می‌توان با این پوست فلس‌فلس و عجیب آشپزی کرد و آن را قابل خوردن ساخت؟ با ۷۲۴ پرس همراه باشید تا جواب دل‌گرم کننده‌ای برای این پرسش‌ها بیابید.

پوست ماهی

خواص پوست ماهی برای درمان زخم‌ها

به گزارش آسان طب محققان برای برطرف کردن این مشکل از کلاژن موجود در ماهی تیلاپیا استفاده کرده اند. کلاژن یک پروتئین ساختاری است که در یک چهارم تمام پروتئین های بدن یافت می شود. این پروتئین یکی از ترکیبات اصلی تاندون، پوست، استخوان، غضروف، رگ های خونی و غشاء است.

کلاژن حاوی ژن های محرکی است که پروتئین های محل آسیب دیده را تحریک می کند و بافت آسیب دیده به سرعت التیام می یابد. در این روش از کلاژن برای پانسمان زخم استفاده می شود.

ادامه خواص پوست ماهی

پوست ماهی

پانسمان زخم با کلاژن مانع از ورود باکتری ها به پوست می شود و ضد آلرژی و بدون درد است. یکی از مهمترین کاربردهای این روش، درمان زخم بیماران دیابتی است.

گرچه هنگام طبخ ماهی از پوست آن برای حفظ رطوبت و طعم لذیذ ماهی استفاده می‌کنیم و یا حتی با برشته کردن آن جلوه‌ای اشتها برانگیز به آن ببخشیم؛ اما کمتر پیش خواهد آمد که به پوست ماهی اجازه بدهیم سهمی از  خوراک ما را به عهده بگیرد. گوشت آن مصرف شده و در نهایت پوست بی‌نوا باقی خواهد ماند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا