بررسی عوامل منفی و معایب مادر شدن

آمریکاییها و کاناداییها ، در ستایش از مادر شدن ، شعر ها و دکلمه های زیادی سروده و گفته اند ، اما در واقعیت ، نقش مادری بی اهمیت و ناچیز تلقی می شود . جامعه آمریکای شمالی به پول ، قدرت و دستاورد ارزش می دهد ، اما هیچ یک از آنها را با مراقبت و بزرگ کردن کودکان مرتبط نمی داند . واقعیت این است که مادران ستایشی را که لایق آنها هستند ، دریافت نمی کنند . مادر شدن هزاران فایده دارد. ولی خب به هر حال معایب کمی هم خواهد داشت. در این بخش درباره عوامل منفی و معایب مادر شدن اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

معایب مادر شدن
معایب مادر شدن

عوامل منفی مادر شدن

مادر شدن نکات منفی ای هم دارد  که در زیر انها را بررسی خواهیم کرد . البته نکات مثبت مادر شدن این نکات منفی را می پوشاند . نوزادان ، برای مادران معمولا استرسها و فشارهای روانی جدیدی را به وجود می آورند . موارد زیر چند نمونه از عوامل منفی مورد اشاره ی مادران است :

1- به گزارش مجله پزشکی آسان طب پدران خیلی کمتر از آنچه مادران انتظار داشتند ، در کارهای فرزندداری کمک می کنند . مسئولیت اصلی فرزندداری را مادران بر عهده می گیرند ، از جمله کارهای ناخوشایند ، مثل عوض کردن پوشک .

2- یکی از نکات منفی مادرشدن اینست که فرزند داری ، از لحاظ فیزیکی ، بسیار خسته کننده است و مخصوصا در هفته های اول بعد از زایمان ، اکثر زنان به شدت از توان می افتند . بی خوابی نیز در اکثر موارد دیده می شود . چون فرزندداری واقعا وقت گیر است ، نومادران احساس می کنند که ، غیر از بچه بزرگ کردن ، کار دیگری نمی توانند انجام دهند .

عوامل منفی مادر شدن
عوامل منفی مادر شدن

3- تا چند روز بعد از زایمان ، به علت ترشحات مهبل ، زنان احساس کثیفی و لزجی می کنند . همچنین ، بعضی نومادران در مهبل ،رحم و اطراف آنها ، احساس درد می کنند . گاهی سینه ها دردناک می شود . اکثر زنانی که عمل سزارین انجام میدهند تا مدت ها درد و ناراحتی دارند .

4- به گزارش اسان طب ، نومادران برای انجام دادن کارهای مادری به ندرت تعلیم دیده اند و معمولا می گویند که احساس می کنند ناتوان هستند . در نتیجه ، از خود می پرسند که چرا هیچ کس درباره ی سخت بودن بچه بزرگ کردن چیزی نگفته است و به این فکر می افتند که با آمدن بچه ، چه تغییری در زندگی آنها روی خواهد داد .

عوامل منفی مادر شدن
عوامل منفی مادر شدن

5- زنان حامله اغلب به رویارویی ، مبادرت می ورزند ، به این صورت که ، خودشان را تجسم می کنند که بلافاصله بعد از زایمان ، کودکی را در آغوش کشیده اند که به روی آنها لبخند می زند . اما واقعیت این است که نوزادان تا 2 ماهگی لبخند نمی زنند ، بسیاری از نوزادان ذاتا بد عنق هستند و از این که کسی آنها را بغل کند (حتی مادر ) خوششان نمی اید .

6- چون مادری در خانه انجام می شود ، نومادران با بزرگسالان دیگر تماس بسیار اندکی دارند . دوستان و خویشاوندان ، برای کمک روحی و معنوی ، معمولا در اطراف آنها نیستند . این نوع انزوا ، به نامرئی بودن زنان کمک می کند و کسی از دشواری های مادری با خبر نمی شود .

7- زنانی که قبلا شاغل بودند ، اکنون به طور منفی با دیده ی «زنان خانه دار» نگریسته می شوند و سایر هویتها از آنها گرفته می شود .

در میان عوامل منفی مادر شدن یکی انقدر وحشتناک است که نمی توان انرا به راحتی در فهرست بالا جای داد و آن مرگ نوزادان است .

در این بخش درباره عوامل منفی مادر شدن با شما بحث کردیم. اما همانطور که میدانید مادر شدن انقدر مزایا دارد که معایب ان در کنار ان بی اهمیت است.

امیدواریم از مطالعه این بخش بهره کافی را برده باشید.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا