انواع بدبینی همسر و علت آن را بشناسید

بدبینی همسر در زندگی برخی از زوج های جوان یا حتی میانسال وجود دارد که یک بیماری تلقی می شود و گاهی سبب فروپاشی خانواده خواهد شد .گاهی این بدبینی منجر به طلاق و آوارگی زن و شوهر و حتی فرزند می شود . ای کاش همه کسانی که دچار بدبینی همسر هستند به دنبال علت و ریشه آن میگشتند و زودتر آن را درمان میکردند . البته گاهی برخی از بدبینی ها واقعی است و واقعا فرد مقابل خطا کار است . اما این مساله از بین تمام افراد بدبین به ندرت اتفاق می افتد و اکثرا دچار مشکل بدبینی هستند .

انواع بدبینی همسر

 انواع بدبینی همسر

به گزارش مجله پزشکی آسان طب همه افراد بدبینی بیمارگونه خود را یک مساله عادی میپندارند  و اسم آن را غیرت یا تعصب می گذارند . اما درواقع غیر این است . انواع بدبینی همسر را به سه گروه تقسیم می کنیم :

گروه اول : برخی از افراد بدبینی ریشه در ذاتشان دارد و همیشه عادت دارند نیمه خالی لیوان را ببینند . همیشه دیدشان به همه چیز منفی است .

گروه دوم : در کنار بدبینی وسواس هم دارند . مثلا  درباره رفتار همسر با همکار یا اقوام نوعی وسواس فکری دارند که این وسواس فکری گاهی منجر به بدبینی هم می شود .

گروه سوم : خطرناک تر است . این ها ابتدا در گروه اول یا دوم بوده اند اما مشکل خود را درمان نکرده اند و اکنون به اینجا رسیده اند . این افراد مبتلا به اختلالات  پارانوئیدال می باشند . این بدین معناست که چند دلیل را کنار هم میگذارند و می گویند همسر من حتما خیانتکار است . مدام این فکر را با خود تکرار می کنند تا جایی که از همسرشان جدا می شوند یا حتی ممکن است منجر به درگیری جانی نیز شود .

انواع بدبینی همسر

ریشه‌های بدبینی به همسر

یکی از ریشه های بدبینی به همسر مراقبت از خانواده در برابر حسادت ها و سنگ انداختن های دشمنان خانوادگی است که اکثرا به عنوان دوست وارد زندگی شاخاص می شوند تا به قول معروف دو به هم زنی کنند و مشکلات را ایجاد کنند . مثلا دوستتان به خوشبختی شما حسادت میکند و با صحبت هایش کاری میکند که شما به همسرتان بدبین شوید .

ممکن است شخص والدینش به هم بدبین بوده اند و این امر بر ذهن او نیز تاثیر گذاشته است . و شخص به همسر خود نیز بدبین است . اینجاست که میفهمیم تربیت درست فرزندان چه تاثیری در زندگی اینده انها دارد .

گاهی وقتها بدبینی همسر بخاطر عشق و علاقه زیاد است . به گزارش آسان طب شخص همسرش را فقط متعلق به خود میداند و به قول معروف اگر کسی به او چپ نگاه کند چشمانش را از کاسه در می اورد . عشق و علاقه بیش از حد کم کم باعث یک احساس شکست در وی می شود و زندگی اش فرو می پاشد .

نشناختن همسر به طور کامل نیز یکی از ریشه های بدبینی است . مرد ابتدا تصوری اشتباه از همسرش دارد و نشناخته او را انتخاب میکند بعد که وارد زندگی می شود متوجه می شود که در انتخاب همسر اشتباه کرده ، این امر سبب می شود که نوعی نفرت در او ایجاد شود و این نفرت ریشه اصل بدبینی و بهانه گیری هاست .

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا