نشانه های موهای زاید بدن

یکی از علائم و تظاهرات بلوغ رشد موهای زاید بدن  در پا ، زیر بغل و دست ها وسینه و موی زهار و حتی صورت است . این رشد موها کاملا طبیعی است. در ناحیه مونزوپوبیس ، موی زهار شروع به روییدن می کند . این مو در ابتدا نرم و کوکی مانند است ، اما به تدریج ضخیم و تاب دار می شود . معمولا این مو ، هم رنگ موی سر افراد است ؛ اما همیشه این طور نیست. در این بخش درباره علایم موهای زاید بدن اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

علایم موهای زاید بدن
علایم موهای زاید بدن

علایم موهای زاید بدن

به همین ترتیب موهای زاید بدن در دست و پا و صورت هم تیره تر و مشخص تر می شود . معمولا با اولین نشانه های درشت و پر مو شدن دوره عادت ماهیانه شروع می شود .

البته رشد بعضی از این موهای زاید بدن دائمی نبوده و به دلیل تغییر سطح هورمون های بدن موقتی می باشند و گاهی خود به خود از بین می روند . البته از بین بردن موهای زاید بدن تا حد زیادی تابع مذهب و فرهنگ فرد است . به عنوان مثال در بعضی از کشورهای حاشیه مدیترانه مثل ایتالیا و اسپانیا ، زنان از پرموبودن بدن خود خیلی خوشحال می شوند. اما در جاهای دیگر موهای زاید بدن در پاها و زیر بغل ها را با تراشیدن از بین می برند . البته بعضی از افراد بیش تر از بقیه مو دارند و موی تیره بیش تر از موی بور به چشم میخورد .

به هرحال در کشور ما تا قبل از ازدواج موهای صورت و ابرو برداشته نمی شود. ولی اگر موهای صورت خیلی بیش از حد طبیعی و درشت و ضخیم به خصوص در نواحی چانه ، سبیل و دم خط دیده شد حتما باید به پزشک متخصص مراجعه شود . زیرا ممکن است عدم تعادل هورمونی وجود داشته باشد که معمولا با درمان همراه است .

موهای زاید بدن
موهای زاید بدن

روشهایی برای از بین بردن موهای زاید بدن

به طور کلی روش های از بین بردن موهای زاید بدن را می توان به دو دسته روش های موقتی و دائمی تقسیم نمود . دیپلاسیون ، اپیلاسیون ، مومک و استفاده از موبرهای شیمیایی و دکلره کردن از روش های موقتی رفع موها هستند .

به گزارش بخش زیبایی سایت اسان طب ، در دکلره کردن یا بور کردن موهای زاید ، پودرهای آماده از بازار تهیه شده و با آب اکسیژنه مخلوط و خمیر به دست آمده برای رنگ زدایی روی موها به کار می روند .

پیگمان مو با استفاده از پراکسید هیدروژن ( باقدرت 6 درصد) حذف می شوند . این روش برای حذفموهای زاید بدن  بدون درد است و خیلی ساده وراحت و در مدت زمان کوتاه انجام می گیرد . ولی نمی توان چندین بار مکرر از این روش استفاده کرد چون برای سلامتی پوست مضر بوده و به زیبایی آن صدمه می زند .زیرا در طی اکسیداسیون رنگ مو ، روشن تر و قوام آن نرم تر می شود و از طرفی سبب تغییر رنگ مو یا تحریک پوستی می شود .

استفاده از کرم های موبر برای رفع موهای زاید بدن مفید است. این کرم ها که حاوی مواد شیمیایی هستند از طریق هیدرولیز باندهای دی سولفید ، سبب در هم شکستن و حل شدن موها می شوند .

در واقع این مواد شیمیایی ، پیوند های شیمیایی داخل مو را می شکنند و مو را در سطح پوست قطع می کنند . از آنجا که ترکیبات پوست و مو شباهت زیادی به هم دارند بنابراین هر ماده ای که قادر باشد ساختمان مو را بشکند و آن را قطع کند به طور قطع روی پوست هم اثر سوء و مخرب خواهد داشت .

بنابراین مدت زمانی که این مواد به پوست مالیده شود باید کوتاه باشد و پس از زدودن موهای زاید ، پوست باید کاملا شسته و ضد عفونی شود و بعد از خشک شدن مواد ضد عفونی کننده ، از کلدکرم ( کرم مرطوب کننده پوست ) استفاده شود .

بیشتر بدانید : روشهایی برای رفع موهای زائد

موهای زاید بدن

سعی کنید موهای زاید بدن را با پودر های موبر بردارید. این پودر ها را باید خمیر کرده و به محل بمالیدو بعد از حدود یک ربع ساعت با کاردک موها را بردارید. این پودر ها هم سفید کننده هستند و هم میزان موهای زایدی بدن را کاهش مید هند.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا