راه درمان بوی بد دهان در کودکان

درمان بوی بد دهان دغدغه ی بسیاری از افراد از کودک گرفته تا میانسال می باشد . بوی بد دهان به دلایل مختلفی روی می دهد . داخل دهان کودک را نگاه کنید و لثه ها ، زبان ، سقف دهان ، و داخل گونه ها را به دقت وارسی کنید و ببینید قرمزی یا زخم و جراحتش روی آن ها هست یا نه . در صورت امکان ، پشت زبان و توده ی بافت های صورتی دو طرف پشت زبان تا ته آن را هم نگاه کنید . برآمدگی های لوزه در این جاست .

آیا نقطه های سفیدی روی توده های برآمده هست ؟ آیا روزانه تمیزشان می کنید یا مسواک می زنید ؟ آیا بچه از عوارض سرماخوردگی یا آلرژی راه های تنفسی بالایی که باعث گرفتگی بینی یا سرفه می شود رنج می برد ؟ اغلب اوقات خلط های ناشی از سینوس های گرفته یا عفونی باعث بوی بد دهان می شود .

همچنین عامل دیگر ، کم نوشیدن مایعات است . چنانچه این مشکل دائمی شد یا مدام اتفاق افتاد با پزشک مخصوص اطفال مشورت کنید .10  علت بوی بد دهان را بشناسید.

روش های درمان بوی بد دهان

• حتی اگر فرزندتان دندان درنیاورده ، حفظ پاکیزگی دهان مهم است . برای درمان بوی بد دهان کودکان تکه ای پارچه ی تمیز یا پنبه مرطوب را دور انگشتان ببندید و داخل گونه ها و زبان کودک را با آن هر روز کاملا تمیز کنید .

• برای درمان بوی بد دهان در کودکان  وقتی اولین دندان ها درآمد ، با مقدار خیلی کمی خمیر دندان ( کم تر نخود ) و مسواک بچه ها به آرامی دندان ها را تمیز کنید . نگذارید کودک خمیر دندان را ببلعد . در صورت امکان ، هر روز مسواک را به آرامی و با دقت روی زبانش بکشید . به یاد داشته باشید که بچه می تواند گاز بگیرد .

• رژیم غذایی فرزندتان را بررسی کنید . آیا متعادل است و شامل مقدار مناسبی سبزیجات و میوه می شود ؟ آیا به اندازه کافی آب و مایعات دیگر می نوشد ؟ با پزشک صحبت کنید و ببینید کودک بر حسب سن و وزنش چقدر مایعات لازم دارد ؟

• وقتی اهمیت بهداشت دهان و دندان را برای کودک شرح دهید و خواهان رعایت آن هستید ، گام های لازم را مطابق سن و سطح درک آن ها ساده کنید .  به گزارش بخش دهان و دندان سایت اسان طب ، بیش تر بچه ها حتی تا دوره نوجوانی هم نیاز دارند مسواک زدن را به آن ها یاد آوری کنند ، اما از وقتی خودشان شروع به مسواک زدن می کنند ، مهم است هر صبح و شب مرتب این کار را بکنند . به علاوه باید یاد بگیرند که زبانشان را هم با مسواک تمیز کنند و دهانشان را با مقدار زیادی آب هر روز بشویند .

درمان بوی بد دهان

برای درمان بوی بد دهان حتما بعد از خوردن هر چیزی مسواک و نخ دندان را فراموش نکنید. همچنین میتوانید از خمیر دندان های خوشبو و طعم دار مثل نعنایی ای توت فرنگی استفاده کنید.

اگر شما از ان دسته از افرادی هستید که دهانتان بو میدهد همیشه ادامس های طعم دار در کیفتان باشد و در هنگام بیرون رفتن از منزل ان را بجوید. البته ادامس برای بچه های کوچک که قدرت درک ندارند ممنوع است. چون ان را قورت می دهند.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا