با این اصول لبخند زیبا داشته باش

لبخند زیبا یکی از رازهای زیبایی شماست و به چهره شما جذابیت خاصی میدهد. اگر دقت کرده باشید بعضی ها لبخندشان نسبت به دیگران زیبا تر است. اما به راستی راز این لبخند زیبا چیست؟ یک لبخند زیبا ، باید دارای سلامت، زیبایی، پاکیزگی و محبت باشد. این چهار عامل، یک طرح لبخند زیبا و دلنشین را به وجود می آورند. نقش سلامت در داشتن لبخند زیبا مهم است و باید تمام اجزایی که در یک لبخند دیده می‌شوند، سالم باشند. دندان‌ها، لثه‌ها، لب‌ها و چهره بیمار باید سالم و بدون عیب و نقص باشند.

زیبایی، پدیده‌ای هارمونیک در یک لبخند زیباست که اگر در لبخند کسی به چشم بیاید، آرامش چشم‌نوازی را به بیننده انتقال می دهد و حس زیبایی پسندی را ارضا می‌کند. اگر شما لبخندی سالم، زیبا و پاکیزه داشته باشید، حسی خوب و اعتماد به نفس زیادی پیدا خواهید کرد که می‌توانید این احساس را در قالب نمایش محبت در لبخند خود، به دیگران منتقل کنید. تاثیر یک لبخند زیبا بر چهره هر فرد چیزی است که نمیتوان از نظر دور داشت. لبخند زیبا که امروزه موسوم به لبخند هالیوودی است، سالها ذهن بشر را درگیر خود کرده کما اینکه اسکلتهای مومیایی یافت شده که آثاری از ارتدنسی در آنها به چشم میخورد.

برای داشتن لبخند زیبا
برای داشتن لبخند زیبا

آشنایی با اصول یک لبخند زیبا

لبخند زیبا باعث می شود  که با اعتماد به نفس بسیار بالاتری ، صحبت یکنید، دیگران نیز این اعتماد به نفس را در شما باز خواهند یافت. در مجموع یک لبخند زیبا شما را چه از لحاظ اجتماعی و چه در زندگی شخصیتان بسیار شادتر و موفقتر خواهد نمود. در اینجا به برخی از اصول برای داشتن لبخند زیبا اشاره میکنیم .

– قوس لبخند برای داشتن لبخند زیبا

قوس لبخند در داشتن لبخند زیبا تاثیر زیادی میگذارد . قوس لبخند ایده آل دارای دو جزء با رابطه بسیار نزدیک نسبت به یکدیگر است. قوسی که از اتصال لبه دندانهای ثنایای بالا ایجاد می شود و قوسی که در هنگام لبخند بر روی لب پایین ایجاد می شود. رابطه این دو قوس در هنگام لبخند هماهنگی و موازی بودن آنها است. و این هنر یک دندانپزشک خوب و هنرمند است که در طراحی لبخند این توازی را مد نظر قرار دهد.

– دیده شدن دندانهای ثنایا( ۴ دندان جلودر هر فک) برای داشتن لبخند زیبا

 به گزارش بخش دهان ودندان سایت آسان طب برای داشتن لبخند زیبا دیده شدن دندان های ثنایا مهم است . در هر فرد بصورت نرمال باید تمام طول ۴ دندان قدامی فک بالا دیده شود، این موضوع از ویژگیهای یک لبخند جوان وزیباست . یکی از مشخصه های مسن شدن کاهش دیده شدن این دندانها است. بطوریکه با بالا رفتن سن فرد بتدریج مقدار کمتری از این دندانها در هنگام لبخند دیده می شوند. بنابراین دیده شدن زیادتر دندانهای ثنایا ( چهار دندان جلو بالا ) نشان دهنده جوانی است.به طور کلی میزان دیده شدن دندانهای ثنایا در مردان نسبت به زنان کمتر می باشد. در مردان در هنگام لبخند نسبت به زنان ،دندانهای پایین بیشتر دیده میشوند. مقدار دیده شدن دندانهای ثنایا ( ۴ دندان قدامی هر فک )تحت تاثیر عوامل دیگری هم هست : ردیف بودن دندانها، رنگ دندانها، ابعاد دندانها از نظر بزرگ یا کوچک بودن آنها و مسئله مهم دیگر اینکه فرد تا چه حدی دارای اعتماد به نفس است که در موقع لبخند اجازه نشان دادن دندانهای خود را بدهد.

– میزان دیده شدن لثه برای داشتن لبخند زیبا

میزان دیده شدن لثه در زیبایی لبخند شما تاثیر فراوانی دارد . لثه سالم یعنی رنگ لثه صورتی روشن باشد ، در اینصورت دیده شدن حاشیه لثه به زیباتر شدن لبخندتان کمک می کند. لثه های قرمز و دارای خونریزی و متورم و بد رنگ و یا لثه های تحلیل رفته نا سالمند. ارتفاع و حاشیه لثه و بطور کلی کیفیت و کمیت لثه شما ، چیزی است که هر بیننده ای را ناخود آگاه تحت تاثیر قرار میدهد. میزان دیده شدن لثه ها در حد نرمال باعث لبخند زیبا در شما می شود، کمی بیش از حد طبیعی ز منجر به تحت تاثیر قرار دادن دندانها شده و اگر از حد طبیعی فاصله زیادی بگیرد باعث بی روح شدن لبخند شما می شود.

-عرض لبخند برای داشتن لبخند زیبا

عرض لبخند در داشتن لبخند زیبا تاثیر گذار است . به طوری که هر چقدر عرض لبخند وسیعتر باشد ،تاثیر آن در فرد بیینده مثبت تر است. پهنای لبخند از طریق پهنای قوس فک بالا معین می شود.(پهنای قوس فک بالا به کمک نحوه کنار هم قرار گرفتن دندانها بوجود می آید.) برخی افراد دارای قوس دندانی تنگ یا جمع شده هستند بنابراین در هنگام لبخند فقط دندانهای جلو دیده شده و دندانهای عقب تر در داخل و پشت دندانهای جلویی قرار می گیرند که این خوب نیست. در یک لبخند ایده آل، شما در هنگام لبخند می توانید دندانهای آسیاب کوچک رادر طرفین لبخند مشاهده کنید. میزان پهنای لبخند بر اساس فاکتورهای بیولوژیک تعیین می شود مثلا میزان پهنای لبخند در افراد با جثه بزرگتر زیادتر است. اما نحوه قرارگیری دندانها بر روی قوس فک بالا با هنر یک دندانپزشک زیبایی قابل تغییر و بازیابی است.

 برای داشتن لبخند زیبا

لبخند زیبا در زیبایی چهره تاثیر خیلی زیادی دارد. سعی کنید این اصول را برای داشتن لبخند زیبا رعایت کنید تا بتوانید چهره درخشانی داشته باشید.

سعی کنید هیچ وقت چهره عبوسی نداشته باشید و لبخند بزنید.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا