آپورو کاکتوس یکی از انواع کاکتوس

آپورو کاکتوس ها یکی از انواع کاکتوس با گل های زیبایی صورتی و بخش هایی شبیه دم موش هستند. برای تکثیر آپورو کاکتوس میتوانید به دو روش بذر و قلمه زدن اقدام کنید. سرعت رشد آپوروکاکتوس ها زیاد بوده و گلهای زیادی هم می دهند. در این بخش از مجله پزشکی اسان طب درباره آپورو کاکتوس ها و نحوه تکثیر آنها اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

آپورو کاکتوس ها
آپوروکاکتوس ها
آپورو کاکتوس ها
آپوروکاکتوس ها

آپورو کاکتوس

جنس آپورو کاکتوس (Aporocactus) متعلق به خانواده کاکتوس و دارای شش گونه است. این گیاهان درون گلخانه ها و همچنین به صورت آویزان در بالکن و درون آپارتمان پشت پنجره ها که نور کافی داشته با شند خوب رشد می کنند. آپوروکاکتوس ها نوعی کاکتوس هستند که ساقه ها وانشعابات زیاد وبلند وآویزان را ایجاد می نمایند. آن ها با سرعت زیادی رشد نموده و گل های فراوانی را تولید می کنند.

آپورو کاکتوس آپوروکاکتوس

آپورو کاکتوس چیست ؟

آپورو کاکتوس یکی از گونه های متداول A.flagelliformis بومی مکزیک است که به نام کاکتوس (دم موش) معروف است. این گیاه ساقه های نازک و فراوانی ایجاد نموده که شیار دارند با خار های کوتاه قهوه ای . در طول ساقه گل های زیبا و قرمز لوله ای را در فصل بهار تولید می نمایند.

آپورو کاکتوس ها به خاک غنی که با کمپوست و خاک برگ مخلوط شده نیاز دارند. آن ها را می توان درون گلدان ودرون سبد های آویزان رشد داد. آپوروکاکتوس ها هنگام فصل رشد به آبیاری منظم و همچنین هر دوهفته یک بار به کود مایع که دارای پتاسیم بالایی باشد نیاز دارند. پس از فصل گلدهی گلدان و خاک آن را تعویض نموده و آن را در جای نسبتا خنک و یا درون گلخانه قرار دهید. در زمستان آبیاری معمول را متوقف نموده لیکن خاک آن را مرطوب نگهدارید و اجازه ندهید دما پایین تراز Cْ5 نزول نماید.

آپورو کاکتوس ها
آپورو کاکتوس ها

تکثیر آپورو کاکتوس

آپوروکاکتوس را می توان از طریق کشت بذر در بهار تکثیر نمود. همچنین گیاه را می توان از طریق قلمه زیاد کرد. قلمه ها بایستی بین ماه های اردیبهشت تا تیر ماه از گیاه ایجاد شوند. قلمه ها را پس از جدا نمودن از گیاه مادر و قبل از آن که به خاک مرطوب برای ایجاد ریشه انتقال دهید، سه روز در فضای باز قرار داده تا رطوبت آن ها کاملا گرفته شود. گاه حشرات ریز ممکن است به گیاه آسیب برسانند ولی معمولا گیاه عاری از بیماری می باشد.

آپوروکاکتوس

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی اسان طب درباره آپورو کاکتوس ها و نحوه تکثیر آپورو کاکتوس ها تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

‫1/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا