ترک خودارضایی : رهایی و بازگشت

ترک خودارضایی نیاز به همت و اراده دارد. فقط همین. آن را یک قول شاخ دار نکنید که هیچ وقت نمی توانید از آن جدا شوید. خود ارضایی عملی است که طی آن فرد جهت رسیدن به لذت جنسی و ارضا شدن بدون نزدیکی با همسر تلاش میکند. خودارضایی در دین اسلام حرام است و شخصی که مرتکب خودارضایی می شود باید توبه کند. چون از رحمت خدا دور است. ترک خودارضایی نیاز به دانستن نکاتی دارد. خودارضایی معایب و خطرات زیادی دارد. خودارضایی منجر به افسردگی ، لرزش دست ، عصبی شدن ، گوشه گیر شدن و … می شود.

ترک خودارضایی
ترک خودارضایی

راههای ترک خودارضایی

دوستان عزیز ، از همین الان نیت کنید و این کار را ترک کنید . صبور باشید تا بزودی با ازدواج این نیازتان رفع شود . هیچ وقت هم ناامید نباشید . همین که الان این مطالب را می خوانید یعنی خدا شما را دوست دارد . هیچ وقت هیچ وقت ناامید نباشید . با خودتان لج نکنید و یادتان باشد هیچ کس به اندازه خود شما نمی تواند کمکتان کند . تا خودتان نخواهید کمک دیگران بی فایده است . عوارض خود ارضایی هزار برابر بیشتر از یک دقیقه لذت بعد از ارضای شما در خودارضاییست.

ترک خودارضایی را از همین الان شروع کنید

+هیچ وقت از رحمت خدا ناامید نباشید و نگویید خدا مرا نمی بخشد. خدا توبه کافران را میبخشد. شما که دیگر مسلمانید. پس همین الان توبه کنید و شک نکنید که خدا شما را خواهد بخشید. نکته ی مهمی که در این جا باید بیان کنم این است که در این جا شیطان به دو صورت شما را گول میزد. ( ترک خودارضایی )به این صورت که یا میگوید تو دیگر غرق گناه شدی و خدا تو را نمی بخشد. پس توبه فایده ندارد و به کار خودت ادامه بده. و یکی اینکه میگوید خدا رحیم است هر وقت توبه کنی تو را می بخشد پس حسابی کار گناهت را انجام بده. بعدا توبه میکنی. و میدانیم که هیچ کس نمیداند ایا یک دقیقه دیگر زنده است یا نه. مرگ در دو قدمی شماست. کمی به این نکته بیندیشید و توبه خود را عقب نیندازید.

434

+یک نکته ی طلایی را برایتان بیان میکنم و آن این است که هروقت خواستید کاری را ترک کنید یک کار خوب را جایگزین آن کنید . برای ترک خود ارضایی بهترین جایگزین آن ازدواج است . چه دختر هستید چه پسر توقعاتتان را پایین ببرید . به خدای احد قسم نه پول و قیافه خوشبختی می اورد ، نه جهیزیه دختر نه ماشین پسر . سعی کنید بررسی کنید که ایا از نظر ایمان و اخلاقی حدودا شبیه هم هستید یا خیر . مطمین باشید اگر با تلاش بعد از ازدواج کم کم مال خود را افزایش بدهید خیلی شیرین تر از اینست که از قبل پدر مادرتان به شما داده باشند. پس در ازدواج نه سخت گیر باشید نه زیاد سهل گیر. اگر پسرید و بیکارید سریعا دنبال کار باشید . نگویید من تحصیلاتم بالاست و این شغل در حد من نیست . کار جوهره مرد است و کم کم پیشرفت می کند . به دختران هم باید بگوییم نوع شغل مرد مهم نیست . این مهم است که او در هر شرایطی اهل تلاش است و به قول معروف عرضه ی خرج زندگی دادن را دارد. دختران مجرد هم سعی کنند  حتما در اجتماع حضور پیدا کنند. در مهمانی ها، مراسم فرهنگی، مساجد و .. شما باید دیده شوید. تا زمانی که در گوشه خانه نشسته اید و کسی شما را نبیند خاستگار زیادی نخواهید داشت. سنگین و متین باشید و همیشه عفت و نجابت خود را حفظ کنید. پسران و دختران فراری از ازدواج

ترک خودارضایی

ادامه راههای ترک خودارضایی

خب حالا تا زمانی که واقعا نشد ازدواج جایگزین شود حتما حتما خودتان را مشغول کنید . هر وقت حس میکنید نیاز به خودارضایی دارید سریع مکان را ترک کنید . از خانه یا از اتاق بیرون بزنید. نیت کنید هر وقت این کار را انجام ندادید مثلا صدقه بدهید ، یا به خود جایزه بدهید و …  همچنین به کلاس های مختلف بروید . هنر چه برای اقایان چه برای خانم ها سرگرمی خوبی است. تنهایی دشمن اصلی برای ترک نکردن خودارضایی است. وقتی هم که بی هدف باشید ممکن است از عمد به این عمل مرتکب شوید . تاکید میکنم باید باید خودتان را مشغول کنید و فکر نکنید . سن ازدواج در تک تک نقاط ایران بالارفته ، اما همه ازدواج میکنند .شک نکنید .

+ برای ترک خودارضایی باید بدانید که همین طور که شما یک روزه به این عمل معتاد نشده اید شک نکنید که نمی توانید یک روزه ان را ترک کنید . پس توقع زیادی از خود نداشته باشید . به گزارش آسان طب باید ان را به مرور ترک کنید. یک جدول برای خود تهیه کنید که تعداد خودارضایی هایتان را از این به بعد بدانید . خب شما در گذشته چقدر خود ارضایی داشتید؟ مثلا اگر هفته ای یکبار بوده  اول آن را دو هفته یکبار بعد سه هفته یک بار و .. کنید . یا مثلا اگر روزی یک بار بوده کم کم دو روز یک بار بعد سه روز یکبار و .. انجام دهید . نگران نباشید ترک خود ارضایی به اراده شما نیاز دارد . شخصی بوده که میگوید روزی سی بار گاهی خود ارضایی داشتم. اما او هم توانسته ترک کند. گاهی همه دلیل خودارضایی نیاز جنسی نیست. شخص کمی نیاز دارد اما بخاطر مشکلات زندگی ، عصبی بودن و .. با خود لجبازی میکند و مدام ان کار را تکرار میکند .

+ لباس محرک و تنگ نپوشید . حتما حتما ورزش کنید حتی پیاده روی ساده یا حتی دراز نشست در یک اتاق یک متری . هیچ وقت برای ورزش نکردن بهانه نیاورید. غذاهای تحریک کننده را کمتر بخورید. مثل ادویه ، پیاز ، خرما ، فلفل و …

از محیط های تحریک کننده دوری کنید . گروههای تلگرام دشمن اصلی شماست . اصلا سراغ گروههای +18 نروید . همچنین در گروههای عادی هم احتیاط دارد . چون ممکن است چت با جنس مخالف شما را ازار دهید .  برعکس سراغ گروههای تلگرامی مذهبی بروید. کانال تگرام @bazgasht_x  و  @rahayi_channel  در این زمینه میتواند به شما کمک کند .

+اب سرد هیجان شما را میکاهد . خودتان را با اب سرد بشویید . همچنین میتوانید مچ پا به پایین را هر روز با اب سرد بشویید . غسلتان را با اب سرد انجام دهید . یادتان نرود بعد خودارضایی باید غسل جنابت کرد . وگرنه نماز و روزه تان باطل است . همچنین اگر مدام غسل کنید یعنی امید قطعی به ترک دارید .

ترک خودارضایی مساله بسیار مهمی است. دوست من . حتما متوجه شده ای که لذت خودارضایی فقط یکی دو دقیقه است اما ناراحتی در حین و بعد ان به شدت طولانی است. شاید شما با خودارضایی ارضا شوید ( که مطمین باشید اکثرا نیمه ارضا می شوند و این خود هزاران مشکل بیشتر از بقیه دارد ) اما بخاطر عوارض جسمی و روحی ان مدام در این متجلاب فرو می روید.

اصلی ترین راه ترک خودارضایی این است که زمانی که میخواهید به این کار دست بزنید مکان را تغییر داده و به جای دیگر بروید. اگر فقط همین جمله را عمیقا اجرا کنیدمیتوانید این عادت را کم کنید.

این که این کار نشد ندارد مخصوص ادمهای سست اراده است. هزاران نفر ترک خودارضایی را با اراده و به اسانی انجام داده اند.

شما بعدا عوارض خودارضایی را در خود خواهید دید. ولی پشیمانی سودی ندارد.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

 

‫2/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا