فواید خاک بازی کودکان و گل بازی کودکان

خاک بازی کودکان یکی از سرگرمی های بچه هاست که مادران را نگران  میکند . اما به گزارش مجله پزشکی آسان طب اگر این خاک تمیز باشد نه تنها ضرری ندارد بلکه فواید زیادی برای روح و جسم کودک خواهد داشت . در این قسمت برخی از فواید خاک بازی کودکان را در اختیارتان میگذاریم.

پس مانع خاک بازی انها نشوید . فقط خاک تمیز در اختیارشان قرار دهید . همچنین میتوانید مراقب باشید که دستشان را در دهانشان نکنند .

فواید خاک بازی کودکان چیست ؟

برخی از فواید خاک بازی کودکان عبارت است از :

1. فواید خاک بازی کودکان : تقویت سیستم ایمنی

به گزارش مجله پزشکی آسان طب یکی از فواید خاک بازی کودکان اینست که بازی با خاک و گل کاملا خیس، سبب تقویت سیستم ایمنی کودکان خواهد شد. در نتیجه آن ها کمتر بیمار می شوند. شاید دلیل ان اینست که این زندگی بیش از حد پاستوریزه باعث شده است کودکان کمتر با انواع میکروب ها مواجه شوند و در نتیجه بدن آنها قادر به تمایز سلول های خودی از سلول های مهاجم نباشد. این امر سبب افزایش انواع آلرژی ها همچون آسم، اگزما و بیماری های دیگر می شود. همچنین بدن کودکان پس از مواجهه مداوم با یک میکروب، موفق به ساخت آنتی بادی لازم می شود، پس این شرایط را باید اماده کنیم که کودک با انواع میکروب اشنا شود تا بدنش بتواند مقاومت در مقابل ان را یاد بگیرد.

2. فواید خاک بازی کودکان : ترشح شادی در مغز

یکی دیگر از فواید خاک بازی کودکان اینست که خاک بازی، باعث افزایش سطح سروتونین در مغز خواهد شد. سروتونین، یک انتقال دهنده عصبی است،که بر اخلاقیات ، حافظه، یادگیری، اشتها، خواب و… تاثیر زیادی میگذارد. تاثیر بازی با خاک مشابه تاثیر داروهای ضد افسردگی است. بنابراین خاک بازی برای کودک و بزرگسال شادی بخش و نشاط آور خواهد بود.

3. فواید خاک بازی کودکان : ویتامین طبیعت

طبیعت برای انسان مانند یک ویتامین است و  بدن ما، روزانه به میزان معینی از این ویتامین نیاز دارد. فقدان این ویتامین در زندگی روزمره موجب اختلالات مربوط به کمبود توجه، افسردگی و چاقی در کودکان و بزرگسالان شده است. کمبود یا فقدان ارتباط با طبیعت در زندگی های مدرن امروزی ما، موجب اختلالات رفتاری بسیاری در بشر، به ویژه کودکان شده است. آشنایی با روشهای تربیت کودکان را مطالعه کنید.

4. فواید خاک بازی کودکان : خلاقیت، هوش و هوش هیجانی

خاک بازی و گل بازی باعث افزایش خلاقیت و هوش هیجانی در کودکان خواهد شد. گل و خاک جزء اسباب بازی های سازمان_نایافته هستند. این نوع اسباب بازی ها روش مشخصی برای بازی کردن ندارند و می توانند تاثیر بسیار خوبی بر افزایش هوش، هوش اجتماعی و پرورش خلاقیت در کودکان داشته باشند. پس مانع گل بازی کودکان نشوید و به همین اندازه که اجازه میدهید انها خمیربازی کنند بگذارید گل بازی هم بکنند.

‫1/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا