راههای جلوگیری از خروپف با 5 روش

راههای جلوگیری از خروپف زیاد است. متاسفانه خروپف مشکل شایعی است که گاهی هم بخاطر استرس و یا بدخوابیدن رخ می دهد. برخی خر و پف ها هم سابقه ارثی دارند. اکثرا قدیمی ها می گویند اگر کسی خرو پف کرد متکایش را جا به جا کنید. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب asanteb.com پنج روش جلوگیری از خروپف را برایتان گرد اوری کرده ایم . امیدواریم که این روش ها مشکل شما را رفع کنند .

راههای جلوگیری از خروپف

در این قسمت از سایت آسان طب برخی راه های جلوگیری از خروپف را در اختیارتان قرار می دهیم .

جلوگیری از خروپف با ترک و یا کاهش مصرف سیگار

یکی از راههای جلوگیری از خروپف ترک سیگار است. طبق بررسی های بدست امده دود سیگار باعث می شود مخاط حفره بینی و گلو تحریک شود و یا متورم بشود. وقتی که بینی متورم و تحریک شود خب مسلما راه بینی گرفته خواهد شد و تنفس با بینی دشوار می شود. در نتیجه موقع خواب ممکن است خرو پف کنیم. سیگار هزار ضرر دیگر هم دارد. سعی کنید سیگار را ترک کنید یا حداقل مقدار آن را کاهش دهید.

جلوگیری از خروپف با تمیز و باز نگه داشتن راه های تنفسی

برای جلوگیری از خروپف سعی کنید همیشه مجرای بینی تان و راه تنفسی تان ازاد باشد تا مجبور نباشید از دهان تنفس کنید. به عنوان مثال اگر آلرژی فصلی دارید خب سعی کنید با قرص آنتی هیستامین یا اسپری بینی ان را درمان کنید. همچنین اگر مشکل سینوزیت ، سرماخوردگی یا مشکلات دیگری دارید سعی کنید انها را بر طرف کنید حتی با مراجعه به پزشک. وقتی راه بینی باز باشد شما راحتتر با بینی نفس می کشید و خروپف نمی کنید.

جلوگیری از خروپف با حفظ وزن مناسب و رژیم غذایی

لاغر شدن حتی به مقدار کم میتواند در کاهش میزان خروپف شما تاثیر داشته باشد. به گزارش آسان طب بافت چربی در اطراف گردن شما راه تنفس کشیدن شما را تنگ میکند و در نتیجه هوا ازاده وارد و خارج نمی شود.

پس در سیستم تنفسی تان مشکل پیش میاید یا حتی مجبورید از دهان کمک بگیرید و همه اینها باعث می شود که خر و پف بکنید . چاقی هم مانند سیگار هزاران ضرر دارد که باید سعی کنید از ان دوری کنید.

جلوگیری از خروپف با به پهلو خوابیدن

اگر میخواهید خرو پف نکنید سعی کنید به پهلو بخوابید. دلیل این امر انست که وقتی ما به پشت می خوابیم زبان، چانه و هر گونه بافت چربی اضافی زیر چانه ما شل می شود و راه هوایی برای تنفس ما را می بندد.

زنگ تفریح : درمان خروپف با 7 روش در منزل

جلوگیری از خروپف با مصرف نکردن الکل

جالب است بدانید که مصرف بیش از حد الکل ( حتی مصرف کم آن ) منجر به استراحت بیش از حد عضلات در طول خواب شبانه خواهد شد. این آرامش اضافی عضلات منجر می گردد در گلو به آسانی افتادگی ایجاد شود و شما در طی خواب مدام خر و پف کنید و دیگران را آزار دهید. پس سعی کنید مصرف الکل را هم ترک کنید.

امیدواریم که از اطلاعاتی که درباره راههای کاهش خروپف در اختیارتان گذاشتیم استفاده کافی را کرده باشید . به زودی درباره راههای درمان خروپف و دستگاه جلوگیری از خروپف هم اطلاعاتی را در اختیارتان میگذاریم که میتوانید از قسمت سرچ و جستجوی سایت آسان طب ان را بیابید.

این مطالب از سایت آسان طب asanteb.com کپی شده است.

جلوگیری از خروپف یک روش دیگر هم دارد و ان استفاده از دستگاه رفع خروپف است . در این سایت دو نوع ( دستگاه رفع خروپف ) را در معرفی کرده ایم . برای جلوگیری از خروپف میتوانید از ساعت رفع خروپف استفاده کنید. البته این ساعت برای بیماران قلبی توصیه نمی شود.

همچنین برای جلوگیری از خروپف میتوانید از گیره خروپف استفاده کنید .این وسیله هم میتواند به شما کمک زیادی بکند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا