آموزش بهترین روش گردگیری خانه و نکته ها

گردگیری خانه یکی از دغدغه های خانم های خانه دار است. آنها دوست دارند همیشه خانه ای مرتب و تمیز داشته باشند تا زنان فامیل و حتی خانواده شان انها را یک کدبانو بدانند. منتها همه ما میدانیم هر کاری حتی گردگیری خانه هم اصول مربوط به خودش را دارد.

هدف ما از سایت آسان طب پاسخ به سوالات همه افراد جامعه در هر زمینه ای است. بنابراین تصمیم گرفتیم تا اطلاعاتی را درباره روشهای گردگیری خانه برای شما بیان کنیم تا بتوانید یک کدبانوی حرفه ای شوید. پس با ما همراه باشید.

این مطلب از سایت آسان طب asanteb.com کپی شده است .

بهترین روش گردگیری خانه و ریزه کاری ها

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب اطلاعاتی را درباره طرز صحیح گردگیری خانه در اختیارتان میگذاریم تا بتوانید به یک کدبانوی نمونه تبدیل شوید. همه مطالب را تا انتها بخوانید و به نکات مهم ان توجه کنید.

آموزش بهترین روش گردگیری خانه
آموزش بهترین روش گردگیری خانه

1- از بین بردن تار عنکبوت از کنج دیوارها:

در گردگیری خانه اول از همه باید به تار عنکبوت ها دقت کنید. چون خیلی واضح است و ابروی ما میرود. همچنین این تار عنکبوت ها حاوی آلودگی و پرز و گردو غبار می شود که برای سلامتی ما مضر است.

شما میتوانید با یک چوب گرد گیری تارعنکبوت را تمیز کنید. اگر چوب گردگیری نداشتید یک چوب بلند بردارید و یک تکه پارچه یا لباس کهنه به ان اویزان کنید و گردگیری تان را انجام دهید.

2- گردگیری خانه با اسپری های تمیز کننده:

به گزارش آسان طب اگر قصد دارید از اسپری تمیز کننده استفاده کنید هیچ وقت روی وسایلتان نزنید . بلکه روی پارچه اسپری را بزنید و پارچه را روی اجسام بکشید.

چون اگر مستقیم به جسم بزنید به مرور زمان باعث می شود خاک بیشتری روی اجسام جمع شود.

3- گردگیری خانه بعد از جارو :

بهتر است اول جاروبرقی بکشید و بعد گردگیری کنید. برای جارو کشیدن از سر باریک جاروبرقی استفاده کنید. با این کار هم دو سوم غبارها با جارو گرفته می شود هم موقع جاروبرقی شاید کمی غبارها حرکت کنند و مجددا روی میز و … برگردندند. پس بهتر است اول جاروبرقی بکشید بعد گردگیری کنید.

4- استفاده از پارچه گردگیر مرطوب در گردگیری خانه :

برای گردگیری خانه از پارچه مرطوب استفاده کنید. پارچه مرطوب گردوغبار بیشتری را نسبت به پارچه خشک به خودش جذب میکند و در نتیجه راحت تر و سریع تر گردگیری تان انجام خواهد شد.

5- گردگیری خانه دریچه های کولر:

یادتان باشد قبل از روشن کردن کولر مطمین باشید که دریچه کولر گرد و خاکی نداشته باشد. چون در غیر این صورت وقتی کولر را روشن کنید گردوخاکها به تمام خانه تان پخش می شود.

6- گردگیری خانه و گردگیری کف زمین:

برای گردگیری کف زمین و فرش ها و مبل ها سریعا اقدام کنید زیرا وجود گردو غبار در این مکانها علاوه بر کثیفی و ظاهر نامرتب باعث می شود این مکان ها تبدیل به نوعی منبع پخش گردو خاک در منزل شوند و باعث آلودگی بیشتر فضا شوند.

7- تعویض به موقع فیلتر جارو برقی در گردگیری خانه :

یادتان باشد فیلتر جاروبرقی را باید به موقع عوض کنید. چون در غیر این صورت چارو برقی نه تنها خاک را به سمت خود نمی کشد بلکه خاکهای داخل جاروبرقی را پس میزند و بدتر منزلتان پر از گرد و خاک می شود.

این مطلب از سایت آسان طب asanteb.com کپی شده است .

گردگیری خانه یکی از مباحث مهم در خانه داری است که باید به آن توجه کرد. وقتی مهمانی وارد منزل ما می شود بعد از چند دقیقه متوجه کثیفی یا تمیزی خانه خواهد شد. سپس درباره ما قضاوت میکند که ایا ما کدبانوی خوبی هستیم یا خیر ؟

گردگیری خانه شامل تمیز کردن تارعنکبوت ها ، دستمال کشی لکه ها و همچنین رفع گردوغبار روی میز و اپن و سایر جاها می شود. سعی کنید هر روز حداقل 15 دقیقه را به گردگیری و نظافت منزل اختصاص دهید . البته ادمی که کند است 15 دقیقه کم میاورد . ولی ادمی که تند است در همین 15 دقیقه هم میتواند کارهای زیادی را انجام دهد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا