Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
نکته های پر اهمیت راه رفتن یا همان پیاده روی – مجله آسان طب

نکته های پر اهمیت راه رفتن یا همان پیاده روی

فواید راه رفتن یا پیاده روی موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. با راه رفتن صحیح شما به تناسب اندام خواهید رسید، چربی خون تان کم می شود، اعصاب و روان شادتری خواهید داشت و بدن تان نرم خواهید بود. البته به شرطی که این پیاده روی با لباس مناسب و در مسیری مناسب باشد.

فواید راه رفتن
فواید راه رفتن

فواید راه رفتن

برای ورزش کردن راه رفتن یا همان پیاده روی را امتحان کنید، یکی از مؤثرترین و مطمئنترین ورزشهای ایروبیک، چنانچه اگر شما هفته ای چند روز ( ۳ روز)، هر روز به مدت سی دقیقه با سرعت متوسط پیاده روی کنید، چه اندازه در تقویت قلب و مغز تان و چه کار بزرگی انجام دادهاید.

راه رفتن صبحگاهی بسیار جالب بوده، موجب کنترل وزن میگردد، مخصوصاً اگر ۲۰-۱۵ دقیقه نیز بعد از پیاده روی با دمبل ورزش کنید، بالاتنه نیز، متناسب با پایین تنه قوی تر خواهد بود، همانطوری که ملاحظه می شود،اگر یک برنامه ی آمادگی جسمانی کامل انجام شود، ورزش هوازی، قلب و شش های شما را سالم نگاه می دارد، در حالی که ورزشهای بیهوازی، استقامت و قدرت ماهیچه ها را افزایش می دهد.

بالاخره حرکات کششی و نرمش، قابلیت انعطاف متحرک بدن را بالا می برند. آیا قلب سالم، ماهیچه های قوی و بدن انعطاف پذیر، همان چیزی نیست که براستی شما دوستار آن هستید؟

فواید راه رفتن
فواید راه رفتن

پیاده روی صحیح و اصولی

نکته ای را که باید حداقل دانسته شود، اینست که صرف نظر از آن که چه ورزشی را دوست دارید و انتخاب می کنید، لازم است، متوجه باشید که همه ی افراد، هم به ورزش هوازی و تقویت قلبی-عروقی نیاز دارند، هم به ورزش تمرینهای قدرتی و یا بیهوازی و همچنین به حرکات کششی و نرمشی برای پیشگیری از اسیب دیدن ها نیز لازم خواهند داشت مهمترین مسایلی که در هنگام راه رفتن باید به آن توجه کرد، حالت بدن و نحوه ی نفس کشیدن هستند.

باید پشت خود را صاف و گردنتان را کشیده، نگه دارید. چانه باید به سمت بالا باشد، انگار دارید به چیزی در دوردست با دقت نگاه می کنید و یا مسافری را در اتوبوس با دقت نگاه می کنید که از دور تشخیص دهید .

ولی باید جلوی پای خود نیز باشید. شانه های خود را راحت ول کنید و بعد آنها را به سمت غقب بدهید.

فواید راه رفتن
فواید راه رفتن

 راه رفتن در ساحل دریا

در ساحل دریا راه رفتن و به امواج دریا نگاه کردن و هوا را استنشاق کردن، افق دید انسان را گسترش می دهد.

با مشاهده ی جزر و مد دریا، ملاحظه می شود که زندگی ما نیز همیشه توأم با جزر و مد است و انعکاسی از دریا است. راه رفتن کنار دریا، روح انسان را تازه و پر طراوت میکند، ارتعاش و طنین اب، دارای فواید زیادی میباشد. دریا نیروی زندگی است و شما از دریا انرژی می گیرید.

راه رفتن و کاهش خطر برای قلب

به گزارش آسان طب ، انسانها می توانند براحتی عمر طولانی داشته باشند ولی متأسفانه به دلیل زندگی غلط روزانه از عمر مفید خود می کاهند، مانند مصرف چربی زیاد، کشیدن سیگار، عدم فعالیتهای ورزشی، مصرف الکل و مواد مخدر و… طول .عمر را کم می کنند یکی از عواملی که اکثر افراد را مبتلا به بیماری میسازد، افزایش چربی خون میباشد.

چربیهای مضر، تری گلیسرید و کلسترول می باشند. پیاده روی و یا ورزش های منظم از عواملی هستند که می توانند، عوامل بیماری زا را تقلیل دهند، پیاده روی موجب کاهش کلسترول میگردد. افرادی که پیاده روی و یا ورزش منظم انجام می دهند. تمایل کمتری به سیگار کشیدن پیدا می کنند. فشار خون نیز از فاکتورهای دیگری است که با پیاده روی تا حدودی قابل کنترل است. بیشتر فاکتورهای خطرزا را با پیاده روی منظم و مرتب و مداوم می توان از دایره ی سلامتی دور کرد و خود را همیشه با قلبی سالم و اعصاب و روان سالم نگهداشت و عمر طولانی را تضمین کرد. .

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52