تفاوت طب چینی با طب غربی

تفاوت طب چینی با طب غربی موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. در طب چینی از طب سوزنی بسیار استفاده می شود و با سوزن های ریز بسیاری از بیماریها را درمان می کنند. همچنین در طب چینی تغذیه نقش اساسی در سلامتی دارد. چینی ها بیشتر غذای اب پز و میوه و سبزی میخورند و به ندرت از روغن استفاده می کنند.

طب چینی

طب چینی و طب غربی

اگرچه در بیمارستانهای چین و در طب چینی پنیسیلین استفاده می شود، آنها درباره تکنیکهای جراحی یا شیمی درمانی پیشرفتی نداشته اند. این نقص در طب خلاء بزرگی است. اما چینیها ساختار وجودی انسان را به طور اساسی و روشن می شناسند. هرچند تخصصی در پیشرفتمان سرعت بخشیده، اما انسان را با اشتراکاتش نمی توان نادیده گرفت. درحالی که در دانشگاهها تک تک استادان برای جزئی ترین موفقیت ها تلاشی می کنند و در بیمارستان ها روی دردهای جسمی تحقیقی می شود، هنوز از درمان رنجهای روحی و برطرف کردنشان عاجز ماندهایم. در چین ارتباط سلامت روح و جسم از هزاران سال قبلی به خوبی شناخته شده است.

پدیده طب سوزنی به خوبی بیانگر این مطلب است. فلسفه جاری بودن ارتباط میان یین و یانگ که باید به خوبی با هم هماهنگ شوند هم این را به روشنی نشان می دهد. فرهنگ چین در زمینه پزشکی تجربه های وسیعی به دست اورده و امروزه در همه جهان بر اهمیت آن تأکید شده است. هر کسی که درباره طب چینی بشنود بی تردید در وهله اولی به یاد طب سوزنی میافتد، چرا که مانند اصلی و اساسی بعضی از روشی های شفابخشی در فلسفه طب سوزنی در راسی و طب فشاری در حکم مکمل در کنار ان قرار دارد.

آنچه برای ما انسان ها اهمیتی تعیین کننده دارد، تغذیه است، و این چیزی است که چینیها از مدتها پیش درباره آن سالخوردگی متوقف نشده، اما کمی به تعویق افتاده است. زندگی و حیات در عصر و دوره پیشرفت هنوز هم با ارزشی است. در یافته و رعایت آن به منزله پیشگیری از مشقتهای دوره سالخوردگی است.

افسانه های بی شماری درباره شاخه پیچدار جینسینگ وجود دارد، همان ریشه ای که شاید هر کسی تاکنون درباره اثر معجزه وارش چیزی شنیده باشد. توصیه می کنند و اثر بی نظیرش برای تقویت قوا، به ویژه تقویت قدرت جنسی، غیرقابل تصور است. البته ریشه نوع کرهای آن دست کم گرفته شده بود، ولی اکنون بی شک اثر معجزہ وارش مسلم شدہ است.

طب چینی

توان در افراد یعنی چه ؟

واژه توان : وقتی فرد میکوشد امکاناتی به وجود میآورد تا مشکلاتی که منشأ فیزیکی دارند، از بین برود و چون در وضعیت روحی و جسمی بهتری قرار میگیرد،

این سخن را تداعی می کند: «فقط بدنی سالم می تواند روحی سلامت داشته باشند .”
در این کلام این حقیقت نهفته است که وقتی جسم در عذاب باشد، راحتی روح بی فایده است. ما می خواهیم چیزی به شما عرضه کنیم که در طب والای چینی موجود است، تا بتوان با کمک ان بر نقاط ضعف و همچنین ناتوانی جنسی زنان تأثیر مثبت گذاشت. بعضی دستورالعملها به دردهایی مربوط می شوند که ممکن است در طول هفته به سراغ فرد بیاید: مانند سردرد، دردهای روماتیسمی، دردهای دوران قاعدگی، بی خوابی، حالت عصبی و یبوست.

چینیها برای این بیماریها و بسیاری از دردهای دیگر بخشهای بدن، معالجاتی دارند که سریع و بدون زیان و عوارضی جانبی، به درمان می پردازد. شرط مداوا هم این است که بیماران باید از توصیه های ما درست و دقیقی، همانطور که سفارش شده، پیروی کنند.

دندانپزشکان در روش ما بی کار نمی شوند، بلکه ماساژهای چینی برای غلبه بر دردهای شدید (که برحسب تجربه آخر هفته ها و بدون دسترسی به پزشک اتفاقی میافتد) همچنین برای جلوگیری از ریزش مو، می توان ماساژهای مؤثری را شروع کرد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا