معرفی پانزده نوع سگ کوچک معروف به سگهای جیبی1

خیلی از انسان ها سگ های بزرگ را دوست دارند ، اما نژاد های سگ کوچک و یا به اصطلاح مینیاتوری ناز و دوست داشتنی در دنیا وجود دارند که نمی توان از آن ها دل کند و آن ها را نادیده گرفت .زمانی که یک توله سگ یا سگ بالغ را به سرپرستی می گیرید ، آن را بخشی از خانواده خود می کنید . بنابرین باید به فکر شادی ، سلامت او و برطرف کردن نیازهای او باشید . درست است که این سگ ها کوچک هستند ، اما اگر آن ها را به درستی تربیت نکنید ممکن است رفتار خشونت آمیزی از خود نشان بدهند . پس برای این که به یقین برسید ، شما صاحب خوب و قادر به نگهداری از سگهای کوچک هستید بهتر است ابتدا در مورد آن ها تحقیق کنید . در این مقاله به معرفی 15 نژاد از سگ های کوچولو می پردازیم .

معرفی پانزده نوع سگ کوچک معروف به سگهای جیبی

سگ کوچک یا سگ جیبی

در ایران حرف از سگ جیبی مدتی است که به میان آمده است و بسیاری از فروشندگان هم عنوان می کنند که به هیچ عنوان چنین نژادی وجود ندارد . طبق تحقیقات انجام شده توسط مجله آسان طب ، هیچ نشانی از وجود این نژاد پیدا نشده است ، اما به نظر می آید منظور از سگ های جیبی همان سگ کوچک و یا مینیاتوری می باشد که با نام فنجانی ( Teacup Dog ) شناخته شده هستند .

پودل کوچک

سگ کوچک آفن پینشر 

آفن پینشر ( Affenpinscher ) یا سگ میمونی ، بسیار با اعتماد به نفس و با مزه است . این سگ مینیاتوری نگهبانی شجاع و نترس می باشد . نژاد آفن پینشر با این که ریزش موی زیادی ندارد ، نیاز به مراقبت همیشگی دارد .

سگ کوچک آفن پینشر 

یورکشایر تریر

یورکشایر تریر (Yorkshire terrier) از نژاد های سگ کوچک است که صدای پارس کمتری نسبت به دیگر سگ ها دارد و نیاز مراقبت و نظافت مداوم ندارد . یورکشایر تریر های مهربان و با نشاط شبیه به خرس های عروسکی کوچک هستند . اگر بچه کوچکی در خانه دارید ، نگهداری از این نژاد را انتخاب نکنید . زیرا آن ها روحیه ی جنگ جویی دارند و ممکن است با وجود بچه ی کوچکی در خانه  سازگار نباشند .

یورکشایر تریر

پودل کوچک

پودل کوچک ( Toy poodle ) فعال ، مغرور و بسیار بازیگوش می باشد . دقیقا به همین دلیل است که آن ها نگهبان های فوق العاده ای هستند . این نژاد ریزش مو نداشته و اکثرشان overbred می باشند . سعی کنید آن ها را از پرورش دهندگان قابل اعتماد تهیه کنید و در هنگام خرید آن ها بسیار دقت کنید .

شیدزو سگ کوچک

شیدزو ( Shih tzu ) نژادی دوست داشتنی و فعال می باشد که ریزش موی زیادی ندارد ، اما نیاز به مراقبت و نظافت مداوم دارد . سگ شیدزو بسیار باهوش و قابل تربیت می باشد .
شیدزو سگ کوچک

پاگ سگ کوچولوی احساساتی 

پاگ (Pug ) خوش اخلاق ، بازیگوش ، باهوش ، احساساتی ، مهربان و جذاب هستند . اگر فرزند کوچک در خانه دارید ، مطمئن باشید که یک سگ پاگ نژاد مناسبی برای نگهداری در خانه است . آن ها به ورزش و بازی نیازمند هستند ، اما نباید خسته شوند و یا در محیط های بسته زندانی باشند .

پاگ سگ کوچولوی احساساتی 

تریر منچستر

تریر منچستر ( Manchester terrier ) زرنگ ، بسیار هوشیار ، فوق العاده وفا دار و پر انرژی هستند و نگهبان هایی مناسب به شمار می آیند . آن ها شریکی مناسب برای یک صاحب فعال و پر انرژی به حساب می آیند .

تریر منچستر

پومرانیا

پومِرانیا ( Pomeranian ) یک سگ کوچک همانند توپ کوچولوی پشمالو هستند . آن ها به ورزش زیادی نیازمند نیستند . اما اگر به آن ها آموزش بدهید و تربیتشان کنید کمتر پارس خواهند کرد . نژاد سگ پومِرانیا ریزش موی زیادی دارد.

پومرانیا

پاپیلان سگ کوچک باهوش

پاپیلان ( Papillon ) باهوش ، دوست داشتنی ، بازیگوش و تربیت شدنی می باشد .

پاپیلان سگ کوچک باهوش

دلیل نام گدازی سگ پاپیلان ، گوش های بزرگ پروانه ای شکل آن ها می باشد . آن ها نیازمند توجه بسیار زیادی هستند و خیلی به صاحبان خود وفادار می باشند .

 

ادامه دارد…

 

منبع : http://asanteb.com

 

 

‫4.1/5 ‏‫(18 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا