آشنایی با سگ های وزشکار نژاد استابی هون

سگ ها از حیواناتی هستند که نژاد های نایاب و کمیاب گوناگونی دارند، یکی از این نژاد های کمیاب در ایران نژاد سگ استابی هون Stabyhou  می باشد که تقریباً اطلاعاتی در اینترنت یا بهتر بگوییم سایت های ایرانی در مورد آن ها یافت نمی شود. با این اطلاعات مختصری که توانسته ایم در مورد این نژاد به دست بیاوریم مقاله ای مختصر برای آشنایی شما علاقه مندان با سگ نژاد استابی هون تهیه کرده ایم و آن را در قسمت حیوانات خانگی مجله ی آسان طب قرار داده ایم و امیدواریم که با آن بتوانیم رضایت شما عزیزان را جلب کنیم.

سگ نژاد استابی هون

سگ های استابی هون حیواناتی بسیار صبور و مهربان می باشند که با مردم ، بچه ها و حیوانات خانگی دیگر روابط خوبی برقرار می کنند. همه ی سگ های ورزشی برای تخلیه انرژی ، شادی و آرامش خود به فعالیت بدنی روزانه و ورزشی  زیادی نیازمند می‌باشند و سگ استابی هون نیز از این قاعده مستثنا نیست. ورزش ها و فعالیت های آبی نژاد استابی هون بسیار شگفت انگیز می باشد با این حال این نژاد از ورزش های دیگری است که سگ های دیگر انجام می دهند و از آن لذت می برند لذت خواهد برد.

همان طور که می دانید سگ های استابی هون از دسته سگ های ورزشی به حساب می آیند و در صورت نگهداری مناسب به این سیستم ۱۴ سال عمر می کنند.  قد این سگ ها به چهل و هشت الی پنجاه و یک سانتی متر می رسد و وزنی در حدود ۲۰ الی ۲۳ کیلو گرم دارند. البته وزن سگ های نر استابی هون به ۲۳ کیلوگرم و وزن ماده سگ های استابی هون به ۲۰ کیلوگرم می رسد. به همین ترتیب قد ماده سگ ها به ۴۸ سانتی متر می‌رسد و همین طور قد سگ های نر این نژاد حدودا به پنجاه و دو سانتیمتر می رسد.

آشنایی با سگ های وزشکار نژاد استابی هون

مراقبت از سگ نژاد استابی هون

این نوع از سگ ها برای نگهداری در خانه مناسب نمی باشد و علت آن هم این است که نیازمند حداقل یک فضای کوچک ( حیاط کوچک) برای انجام فعالیت های ورزشی روزانه ی خود هستند. سگ های نژاد استابی هون علاقه مند به بازی و دویدن در فضایی آزاد هستند و اگر قادر نباشند در یک محیط باز قرار بگیرند غیرقابل کنترل ، خسته و کلافه خواهند شد.

آشنایی با سگ های وزشکار نژاد استابی هون

استابی هون ها دارای مو های بلند و براقی به رنگ‌ های قهوه ای، مشکی و با لکه هایی به رنگ سفید می باشند. برای پیشگیری از گره خوردن و یا کرک شدن مو های حیوان و هم به منظور به حداقل رسیدن ریزش موهای حیوان باید به صورت مکرر موهای بدن او را برس بکشید. دقت داشته باشید که این نژاد نیاز به حمام کردن ندارد ( مگر این که به وسیله چیزی بد بو شده باشد). حمام کردن در طولانی مدت باعث خراب شدن مو های حیوان و از بین بردن حالت براق مو های او خواهد شد.

منبع : https://mag.asanteb.com/

منبع : https://mag.asanteb.com/

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا