معرفی نژاد بریتانی از سگهای ورزشی و همراه خانواده ها

سگ نژاد بریتانی ( Brittany ) به عنوان یک سگ شکارچی پرورش یافته است، سگ های بریتانی پر انرژی، باهوش و همراه بسیار خوبی برای خانواده ها می باشند.  همچنین عملکرد آن ها در هنگام شکار نسبت به سایر سگ ها خیلی بهتر می باشد. در ادامه ی این مقاله بیشتر با نژاد بریتانی از سگ های ورزشی و همراه خانواده ها آشنا می گردید.

سگ نژاد بریتانی

آشنایی با آمار حیاتی نژاد بریتانی

نژاد بریتانی از دسته سگ های ورزشی به حساب می آید که وزن آن ها به 15 الی 20 کیلو گرم و قد آن ها تقریبا بین 44 الی 52 سانتی متر می رسد. بریتانی ها حدودا بین 10 الی 13 می توانند در میان مردم زندگی کنند.

سگ نژاد بریتانی

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : 3 نوع ارثی از مشکلات سلامتی و بیماری رایج در سگ های بریتانی

خصوصیات نژاد بریتانی 

بریتانی ها سگ هایی پر انرژی می باشند که به حداقل یک ساعت ورزش کردن در روز نیازمند هستند و در صورتی که این ورزش ها را انجام ندهند امکان دارد عصبی و بد خلق گردند. بریتانی بسیار باهوش می باشد و به تحریک روانی و انجام دادن ورزش نیاز دارد و آموزش دادن به او راه بسیار خوبی برای این موضوع می باشد. این سگ ها در مقابل آموزش هایی که سرسخت به آنها یاد بدهید به خوبی پاسخ نمی دهند، به همین علت باید ملایم و سازگار اما قاطع به آن ها آموزش بدهید و اجازه ندهید که سگ افراد خانواده را وادار به انجام کار ها کند.

آن ها از بودن با مردم لذت برده و هرگز دوست ندارند که مدت زمان طولانی تنها رها گردند . به همین علت اگر شما در خارج از خانه کار می کنید بهتر است یک جفت برای او مد نظر قرار دهید.

اگر چه آن ها با کودکان مهربان می باشند ، اما لازم است زمانی که با آنها هم بازی می گردند بر اعمالشان نظارت داشته باشید . به این علت که ممکن است به هم آسیب وارد کنند. برای خرید یک سگ سالم هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی و یا فروشگاه های حیوانات خانگی خریداری یا تهیه نکنید . هم چنین باید سگی را انتخاب نمایید که آزمایشات لازم در مورد عدم وجود بیماری های ژنتیکی روی سگ انجام گشته باشد.

سگ نژاد بریتانی

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : نگهداری از سگ نژاد بریتانی ورزشکار با مو هایی ابریشمی

سازگاری نژاد بریتانی با سایر حیوانات خانگی و کودکان

سگ های نژاد بریتانی برای زندگی در آپارتمان مناسب نمی باشند، آن ها حداقل به یک حیاط کوچک برای انجام فعالیت ها و ورزش های روزانه شان نیازمند هستند. هم چنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارند و در صورتی که مدام در یک محیط بسته قرار بگیرند کلافه و غیر قابل کنترل می گردند.

برای خانواده هایی که کودکان پر جنب و جوشی دارند بریتانی میتواند انتخاب مناسبی به حساب بیاید، اما به دلیل انرژی بالایی که دارد امکان دارد برای کودکان خردسال خسته کننده باشد. شما باید به کودک خود چگونگی برخورد و لمس کردن سگ را آموزش بدهید و همیشه هنگامی که آن ها همبازی می گردند بر روی آن ها نظارت داشته باشید، زیرا امکان دارد به هم آسیب برسانند. هم چنین هرگز به کودک خود اجازه ندهید که هنگامی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا برده و یا به او نزدیک شود و مزاحم خواب او گردد. سگ بریتانی هر چقدر هم که اهلی باشد باید زمانی که با کودک همراه می گردد او را ببندید. آن ها هرگز دوست ندارند تنها رها گردند.

سگ نژاد بریتانی

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ بریتانی ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نمی باشند، اما ممکن است هنگامی که با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک در یک محیط باز شروع به بازی کردن می کنند حالت تهاجمی به خود  بگیرند. مطمئن باشید در صورتی که سگ بریتانی به خوبی آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها نیز بازی گردد.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا