Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
4 بیماری رایج در بین نژاد ترکیبی گلدادور – مجله آسان طب

4 بیماری رایج در بین نژاد ترکیبی گلدادور

مثل هر سگ دیگری ، سگ های نژاد ترکیبی گلدادور Goldador نیز دچار بیماری می گردند. در مقالات گذشته در مورد نژاد ترکیبی گلدادور صحبت کردیم و شما را با روش نگهداری از این نژاد آشنا نمودیم. در این مقاله از مجله ی پزشکی آسان طب به معرفی چهار بیماری شایع در گلدادور ها می پردازیم.

4 بیماری رایج در بین نژاد ترکیبی گلدادور

نژاد ترکیبی گلدادور

در نژاد گلدادور وزن سگ های نر برابر وزن ماده های این نژاد و چیزی در حدود ۳۰ الی ۴۰ کیلو گرم می باشد. ارتفاع در سگ های نر و سگ های ماده نژاد گلدادور نیز با هم برابر بوده و چیزی در حدود ۵۵ الی ۶۰ سانتی متر می باشد. نژاد ترکیبی هم مستعد ابتلا به بعضی از بیماری ها می باشد. همه ی سگ های نژاد گلدادور  بیمار نمی گردند، در صورتی که شما با این نژاد سر و کار دارید ، بهتر است از بیماری های رایج در سگ گلدادور نیز آگاهی و اطلاعات لازم را داشته باشید.

4 بیماری رایج در بین نژاد ترکیبی گلدادور

دیسپلازی مفصل ران در نژاد ترکیبی گلدادور

این بیماری اغلب در سگ های نژاد ترکیبی گلدادور رخ می دهد. عوامل بسیاری نظیر ژنتیک، رفتار رژیم ، غذایی، محیط زیست و غیره به تغییر شکل در مفصل ران کمک می‌کنند. احتمال دارد که سگ مبتلا به بیماری به زندگی عادی و سالم خود ادامه دهد، اما بعضی از آن ها به عمل جراحی نیازمند می‌ باشند.

دیسپلازی مفصل ران یک نوع بیماری ارثی به حساب می آید که در آن استخوان ران و مفصل ران تناسبی ندارند و به هم چسبیده هستند. این بیماری موجب درد و لنگ در یک پا و یا هر دو پا های عقبی برخی از سگ ها می گردد، با این حال شما قادر به تشخیص این بیماری نیستید.

احتمال این وجود دارد که در سگ های مسن، ورم مفاصل ایجاد کردند. سگ مبتلا به این بیماری حتما باید درمان گردد. در صورتی که شما قصد خرید یک توله سگ را دارید ، از این که والدین حیوان برای این بیماری و بیماری های ژنتیکی دیگر آزمایش شده باشند اطمینان حاصل کنید . همان طور که ذکر شد این بیماری ارثی است ، اما پیشرفت سریع آن ناشی از عوامل محیطی نظیر رژیم غذایی و غیره می باشد.

4 بیماری رایج در بین نژاد ترکیبی گلدادور

دیسپلازی آرنج در نژاد ترکیبی گلدادور

بیماری دیسپلازی آرنج نوعی بیماری ارثی شایع در سگ های بزرگ نژاد ترکیبی گلدادور می باشد. با توجه به رشد متفاوت از سه استخوان که آرنج سگ را تشکیل داده اند ، سستی مفاصل ایجاد می گردد.

نتیجه این قضیه لنگ شدنی دردناک را برای حیوان به وجود می آورد. احتمال این وجود دارد که دامپزشک دارو جهت کنترل درد و یا حتی جراحی برای از بین بردن مشکل توصیه نماید. درمان دیسپلازی آرنج کنترل وزن ، جراحی ، داروهای ضد تورمی و مدیریت پزشکی  شامل می شود.

4 بیماری رایج در بین نژاد ترکیبی گلدادور

آب مروارید

بیماری آب مروارید برخی از اوقات در سگ هایی نسبتا جوان ( یعنی کمتر از شش سال ) بروز می کند و اغلب اوقات این بیماری ارثی می باشد.

پیشروی شبکیه آتروفی

پیشروی شبکیه آتروفی و یا PRA و یا نوعی اختلال چشم دژنراتیو است که در نهایت باعث کوری و یا از دست دادن گیرنده های نوری در پشت چشم می گردد. این بیماری سال ها پیش ازاین که علائم کوری در سگ ظاهر شود قابل تشخیص می باشد.

4 بیماری رایج در بین نژاد ترکیبی گلدادور

البته سگ ها قادر هستند تا حواس دیگر خود را در صورت نابینایی جبران نمایند و یک سگ کور قادر است یک زندگی کامل و عادی همراه با خرسندی داشته باشد. بنابراین فقط او را به حرکت در اطراف مبلمان عادت ندهید. پرورش دهندگان معتبر سگ، سگ های مختلف از جمله سگ های نژاد ترکیبی گلدادور را هر سال نزد دامپزشک می برند و گواهی دامپزشکی که نشان دهنده عدم ابتلا به بیماری پیشروی شبکیه آتروفی را دریافت می کنند.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52