ارتباط خرگوش با سایر حیوانات همانند گربه‌ها و خوکچه‌ها

در صورتی که حیوان خانگی دیگری دارید، با آوردن عضو جدیدی مثل خرگوش به خانه باید اجازه بدهید تا او به محیط خانه عادت کند و احساس امنیت داشته باشد. اجازه بدهید خرگوش اتاقی که در آن نگهداری می گردد را بررسی و کشف نماید و با محیط پیرامون خود ، خو بگیرید. احتمالا خرگوش وجود سایر حیوانات خانگی را حس می کند. در ادامه این مقاله به بررسی ارتباط خرگوش با سایر حیوانات خانگی نظیر گربه ها و خوکچه هندی ها می پردازیم.

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات خانگی

سه روز الی یک هفته برای معرفی سایر حیوانات خانگی به خرگوش لازم می باشد. در این مدت باید خرگوش در اتاق دیگری ساکن گردد. پس از مدتی که خرگوش در محیط جدیدش کاملا به احساس آرامش رسید، زمان آشنایی با حیوان خانگی دیگر می باشد. برخی از صاحب نظران بر این عقیده می باشند که نخستین ملاقات خرگوش با حیوان خانگی دیگر باید در محیطی که قلمرو هیچ یک از آن ها نباشد، صورت بگیرد.

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات نظیر گربه ها

گربه ها احتمالا پیش از دیدن خرگوش به وجود او پی می برند. اجازه بدهید خرگوش در قفس بماند و سپس به گربه اجازه بدهید تا برای چند دقیقه ای برای دیدار او بیاید. در این زمان حتما شما نیز در اتاق حاضر باشید و بر روی حرکات آن ها نظاره گر باشید. گربه احتمالا به قفس نزدیک می شود و خرگوش را بو خواهد کشید. به دقت به خرگوش خود نگاه کنید. در صورتی که مشاهده کردید که بسیار ترسیده است، سریعا گربه را از اتاق بیرون ببرید.

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات

در صورتی که خرگوش نترسیده بود، اجازه دهید گربه در حدود پانزده دقیقه ای در اتاق بماند و سپس او را بیرون ببرید. این روند را هر روز ادامه داده و هر بار پانزده دقیقه زمان آن را اضافه نمایید تا هنگامی که حیوانات به حضور یکدیگر عادت نمایند.

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات

همراهان مجله ی آسان طب ؛ امکان دارد دوستی بین خرگوش و گربه به حدی برسد که حتی آن ها در کنار یکدیگر بخوابند و با یکدیگر بازی کنند. از بازی هایی که گربه ها و خرگوش ها با یکدیگر انجام می دهند تعقیب و گریز می باشد. خرگوش ها عاشق این بازی می باشند، آن ها توسط گربه دنبال می گردند و سپس آن ها دوست گربه ای خود را دنبال می کنند.

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات

این نکته را به یاد داشته باشید که مهم نیست که خرگوش و گربه چند وقت در کنار یکدیگر می باشند و به چه میزانی به هم عادت دارند، هیچ گاه آن ها را تنها در کنار یکدیگر نگذارید. یک لحظه زمان برای صدمه دیدن و حتی مرگ خرگوش کافی خواهد بود.

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات

همچنین ببینید : روابط خرگوش ها‌ و ‌جنگ خرگوش‌ها‌در‌برابر‌خرگوش‌ها

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات مانند خوکچه هندی 

بهتر است خرگوش و خوکچه هندی در کنار هم نگهداری نشوند. این دو گونه، دارای نیازهای متفاوتی می باشند و نگهداری آن ها در کنار یکدیگر ایده آل نخواهد بود. به عنوان مثال، نیازهای تغذیه ای خرگوش ها با خوکچه هندی ها، دارای تفاوت عمده ای هستند. افزون بر آن، خرگوش ها می توانند با پاهای عقبی قدرتمند خود، به خوکچه هندی ها صدمه وارد سازند.

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات

به علاوه، خرگوش ها معمولا سعی می کنند با خوکچه هندی ها به جفت گیری بپردازند و همین امر موجب وارد شدن صدمات شدید به خوکچه ها در ناحیه پشت و گاز گرفتگی گردن می شود. از سوی دیگر رفتار های خرگوش و خوکچه هندی تفاوت بسیاری با هم دارند و روش ارتباط برقرار کردن این دو حیوان بسیار با هم متفاوت می باشد. از همین رو قادر نخواهید بود تا با خصوصیات رفتاری آن ها به خوبی آشنا گردید.

ارتباط خرگوش با سایر حیوانات

چنانه تصمیم دارید که هر دو حیوان را با هم نگه داری کنید، بهتر است محل های نگهداری آنها کاملا از یکدیگر جدا باشند تا مشکلی پیش نیاید. حتی خرگوش های عقیم شده نیز به خاطر رفتاری های جفت گیری خود قادر هستند به خوکچه های هندی آسیب وارد سازند و این حیوانات را دچار استرس کنند.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫1.5/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫12 دیدگاه ها

 1. من یه خرگوش هفت ماهه دارم آرومه ، سازگاره و کنار میاد با اکثر حیوونا نژادش هم نیوزلندیه من دلم میخواد براش یه دوسته اردک بیارم
  فقط نمیدونم اردکا با خرگوشا میسازن؟
  کنار هم نگه داشتنشون اوکیه؟

 2. سلا من یه خرگوش 2ماهه وخوکچه 1ساله دارم من نمیدونستم ک نباید کناره هم نگهشون دارم وخب جفتگیری کردن ممکنه اتفاق ناگواری پیش بیاد؟

  1. سلام اصلا. من چند ثانیه همسترم رو داخل قفس خرگوش لوپم قرار دادم خرگوش بلافاصله بش حمله کرد و گازش گرفت. اگر به جون همستر علاقه داری نذار هیچ تماسی داشته باشن مخصوصا توی قلمرو خرگوش

 3. سلام من یک خرگوش ۸ ماهه و یک گربه ۳ ماهه دارم
  گربه هه هر کاری میکنم بازم به خرگوشم حمله میکنه
  تروخدا بگید چیکار‌ کنم خرگوشم خیلی داره اذیت میشه

  1. خیلی بی وجدانی که گربه رو به جون خرگوش معصوم میندازی
   راه مشخصه عقل داری گربه ی وحشی رو یه جا دیگه نگه دار بیچاره خرگوش چقد استرس کشیده

  2. ببین اصلا اگه گربت نمیتونه باهاش کنار بیاد نزار کنار هم باشن چون خرگوشا حیوونای خیلی استرسین ممکنه بعد یه مدت سکته کنه و بمیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا