کتاب مرشد و مارگریتا اثر جاودانه و مشهور میخائیل بولگاکف

در کتاب مرشد و مارگریتا سه داستان جذاب و گیرا به صورت همزمان با هم پیش می رود و گاه به گاه به شکلی استادانه در هم می پیچد. بدون شک این داستان یکی از شگفت انگیز ترین داستانهایی است که تا به امروز به رشته تحریر درآمده، و به اعتقاد بسیاری از منتقدان با رمان های کلاسیک هم تراز بوده است. داستان اول مربوط به سفر شیطان به شهر مسکو در روسیه و طنز قدرتمند و اعجاب آوری که در روایت این ماجرا به کار میرود، داستان دوم درباره تصلیب مسیح و فرمانروای دوران، پونتیوس پیلاتس و سومی درباره عشق سودایی مرشد و مارگریتا به یکدیگر است. نویسنده کتاب، میخائیل بولگاکف نویسنده مشهور روسی سیزده سال آخر زندگی اش را صرف نوشتن این شاهکار ادبی کرد و بسیاری را با خود در یک سلوک معنایی زیبا همراه نمود.  پس از مرگ او جز همسر و عده کمی از دوستان نزدیکش از وجود این رمان اطلاعی نداشتند. سرانجام در سال 1965 پس از گذشت بیست و پنج سال از مرگش این رمان اجازه انتشار یافت و به دنبال استقبال پرشور مردم از کتاب مرشد و مارگریتا در یک شب شمارگان سیصد هزار تایی آن به فروش رفت و در طی زمان کوتاهی کتاب مرشد و مارگریتا به بسیاری از زبانهای زنده دنیا ترجمه شد. بیشتر از صد کتاب و مقاله درباره زوایای حیرت انگیز و مختلف این رمان فقط به انگلیسی نوشته شده است. آسان طب مطالعه این کتاب را به هر فرد کتابخوانی توصیه می کند. بعداز ظهری برفی، بخار دل انگیز قهوه و سطور تپنده شاهکار میخائیل بولگاکف در کتاب مرشد و مارگریتا…

کتاب مرشد و مارگریتا

از متن کتاب مرشد و مارگریتا

خواننده! همراه من بیا. که گفته است عشق واقعی و حقیقی و ابدی وجود ندارد؟ زبان دروغگو بریده باد! همراه من، و فقط من بیا تا این عشق را نشانت دهم.

درباره نویسنده

میخائیل بولگاکف در سال 1891 در کیف اوکراین متولد شد. در بیست و پنج سالگی فارغ التخصیل از دانشکده طب و رهسپار روستاها جهت طبابت روستاییان شد. کتاب خاطرات یک پزشک روستایی درباره سپری شدن این دوران در روستاهای کشورش بود. سپس از پزشکی کناره گرفت و به طور کامل بر نوشتن متمرکز شد. نوشته های او به دلیل انتقادات تند و طنز بی رحم درباره واقعیات تلخ در سیستم اتحادیه جماهیر شوروی که جزء لاینفک نوشته های اوست برایش مشکلات بسیاری به وجود آورد. علاوه بر اثر مشهور او “مرشد و مارگریتا” که برجسته ترین اثر او به شمار میرود می توان به آثار دیگری از همین نویسنده با نام های برف سیاه، دست نوشته های یک مرده، آدم و حوا، تخم مرغ های شوم و… اشاره کرد که در ایران نیز به چاپ رسیده است.

مشخصات کتاب:

the master and margarita

مرشد و مارگریتا

نویسنده: میخائیل بولگاکف

ترجمه: عباس میلانی

تعداد صفحات: 443 صفحه

انتشارات: فرهنگ نشر نو

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا