کتاب انجمن شاعران مرده اثر به یاد ماندنی ن.ه.کلاین بام

کتاب انجمن شاعران مرده درباره تعدادی از محصلان مدرسه شبانه روزی ولتون که یکی از مدارس شاخص پسرانه آمریکایی با قوانین سخت گیرانه بود نوشته شده و ماجرای آشنایی دانش آموزان با معلم انگلیسی جدید به نام آقای جان کیتینگ را تعریف میکند که سال ها پیش شاگرد همین مدرسه بوده است. معلمی عجیب با شیوه های آموزشی نا مرسوم که پرده از راز انجمن شاعران مرده برداشت. پسرها در یک چهار چوب تعریف شده و به شدت قانونمند روزهای ابتدایی مدرسه را سپری میکنند تا اینکه یکی از پسرها سالنامه مربوط به دوره تحصیلی کیتینگ را در کتابخانه پیدا می کند. ” باورتون نمیشه، سالنامه دوره ای رو که کیتینگ سال آخر بوده، توی کتابخونه پیدا کردم” و این سر آغاز ورود این نوجوانان به عالمی است که شاید همه انسان ها آروزی قدم نهادن در آن را در سینه دارند. “کار په دی یم” دم رو غنیمت بشمار. کتاب انجمن شاعران مرده با نثری گرم و تحسین برانگیز به ترسیم اولین قدم های معصومانه انسانی در قالب چند محصل می پردازد به قلمرو رهایی بخش “دل” که حال و هوای آن در تعاریف خشک زندگی امروزی نمی گنجد. نویسنده در کتاب انجمن شاعران مرده شما را با خود به ملاقات یادگاری های فراموش شده ای در اعماق قلبتان می برد که روزی نهایت آمال و آرزوهایتان بود. اولین ترجمه کتاب انجمن شاعران مرده در مدتی کوتاه به دلیل استقبال چشمگیر از کتاب نایاب شد. از این داستان در سال 1989 فیلمی به کارگردانی پیتر ویر با بازیگری زیبای رابین ویلیامز ساخته شد که خاطره آن از یاد هنر دوستان نخواهد رفت. این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین فیلم سال 1990 شد. مجله پزشکی آسان طب خواندن این کتاب را به هر آنکس که دلتنگ بازگشت یاغی گرانه به خویشتن است توصیه می کند.

کتاب انجمن شاعران مرده

از متن کتاب انجمن شاعران مرده

می تونید راز نگهدار باشید بچه ها؟… آنها بلافاصله با سر جواب مثبت دادند و او چنین توضیح داد: ” شاعران مرده انجمنی بود برای مکیدن جوهر حیات”. این عبارت که از ثارو است، در هر جلسه یادآوری می شد. گروه کوچیکی از ما توی غار قدیمی جمع می شدیم و به نوبت اشعاری از شلی، ثارو، ویتمن یا شعرهای خودمون رو می خوندیم و بعد افسون جذبه اون لحظه ها مسحورمون می کرد.

درباره نویسنده

خانم نانسی.ه.کلاین بام متولد 30 اوت 1948 کتاب انجمن شاعران مرده را بر اساس فیلم نامه ای از تام شولمن به نگارش در آورده است. از دیگر آثار او می توان به پلیس و نصفه، دکتر دولیتل و تامی استابینز و… اشاره کرد.

مشخصات کتاب

Dead poets society

انجمن شاعران مرده

نویسنده: ن.ه.کلاین بام

مترجم: حمید خادمی

تعداد صفحات: 198 صفحه

انتشارات: دفتر نشر معانی – کتاب پنجره

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا