گریم ناخن بهترین روش کاشت ناخن

اخیرا در دنیای ناخن ها و روش های زیباسازی ناخن تکنیک جدیدی به وجود آمده با عنوان گریم ناخن که در جهت هر چه بهتر شدن این لاین آرایشی گام بر میدارد. در بسیاری از مواقع نمی توان تنها به روش کاشت ناخن ، زیبایی مورد نظر را برای متقاضی ایجاد کرد چرا که بعضی از افراد دارای ناخن های بدشکل با صدف های کوتاه بوده و یا در اثر حوادثی، ناخن آنها دچار نقص های ظاهری شده است. برای رفع این مشکل، از تکنیک گریم ناخن استفاده می شود که مدرنترین روش کاشت ناخن بوده و علاوه بر رفع اینگونه نواقص، روشی جدید و زیبا برای علاقمندانی است که قبلا انواع روش ها را امتحان کرده و در جستجوی تکنیکی جدید هستند. در تکنیک گریم ناخن می توان با استفاده از پودرهای کاور به رنگ های هلویی، کرم و صورتی صدف ناخن ها را کشیده تر کرد که خود زیبایی و جلوه بیشتری به دست های شما خواهد داد.

گریم ناخن

مواد و لوازم مورد استفاده در گریم ناخن

برای گریم ناخن که یکی از انواع کاشت ناخن است، باید به شیوه کاشت ناخن به روش پودری تسلط کامل داشت و کلیه ترفندهای ابتدایی برای آماده سازی ناخن را به کار برد. در تکنیک گریم ناخن لوازم و مواد خاصی به کار میروند که بدین شرح اند: 

  • فرمر کاغذی یا فلزی
  • قلم گرد
  • پودر کاور (برای صدف سازی)
  • پودر رنگی (برای فرنچ سازی)
  • پودر کریستالی (پوشاننده نهایی)
  • ضد قارچ، پرایمر، لیکوئید
  • لوازم مانیکور

چگونگی انجام گریم ناخن

گریم ناخن

پس از زیرسازی کامل ناخن ها، فرمر را در قسمت انتهایی ناخن، یعنی ناحیه بلندی ناخن ها فیکس می کنیم به طوری که مانند یک تیپ عمل نموده و در انتهای کار به راحتی جدا شود. پس از زدن ضد قارچ و پرایمر مخصوص، با استفاده از قلم گرد، لیکوئید و پودر کاور ( هلویی، کرم ، صورتی ) از روی فرمر و مرز آن با صدف ناخن طبیعی، شروع به ساخت صدفی جدید که کشیدگی مناسب و زیبایی داشته باشد می کنیم. به طوری که خط لبخند ناخن به حالت کشیده تر، زیباتر و بهتری خود را نمایان سازد. برای ایجاد انحنای زیبا در قسمت لبخند ناخن، با کناره های قلم شروع به فرم دادن به حالت گرد یا تیز می کنیم. سپس با همین پودر به روش کاشت پودری معمولی تا قسمت کوتیکول ناخن را کاور می کنیم. مرحله بعدی ساخت فرنچ ناخن است که به وسیله پودر رنگی که معمولا سفید است، انجام می شود. درست در کنار خط لبخند جدید که به روش گریم ناخن ساخته ایم، شروع به ساختن فرنچ با مدل انتخابی متقاضی می کنیم. این مدل می تواند گرد یا تیز بوده و یا به حالت مربعی ساخته شود. پس از ساخت فرنچ که دقیقا چسبیده با صدف گریم شده، باید دقت کرد که رنگ سفید آن در رنگ هلویی بیس ادغام نشود، باید برای یک محافظ نهایی از پودر کریستالی استفاده نمود. به این ترتیب که یک بار از نوک پایینی ناخن تا ناحیه کوتیکول با لایه نازکی از پودر کریستالی پوشانده شود. پس از خشک شدن مواد، فرمر را جدا کرده و در انتها سوهان کشی می کنیم و پس از آن پولیش ناخن را فراموش نمی کنیم. دقت کنید که مواد گذاری شما بیش تر از حد نرمال نباشد چرا که در غیر اینصورت مجبور خواهید بود برای هر مرحله زمان گذاشته و سوهان کشی کنید تا فرم گریم ناخن در هر مرحله دچار ناموزونی نشود. 

گریم ناخن با انواع فرنچ  

در گریم ناخن می توانید از انواع مدل های فرنچ استفاده کنید. حتی می توانید از انواع پودرهای رنگی برای فرنچ سازی استفاده کنید. قبل از هر چیز باید با انواع روش های سوهان کشی آشنا باشید. محبوب ترین روش فرنچ سازی در گریم ناخن، فرنچ پهن و مربعی است که زیبایی خاصی به دست ها خواهد داد. مجله پزشکی آسان طب به شما توصیه می کند برای ایجاد تنوع در فرنچ سازی، از پودرهای رنگی برای فرنچ صورتی، سبز، آبی ، بنفش و… در گریم ناخن خود استفاده کنید.

مقایسه کاشت گریم ناخن با کاشت معمولی

بیس کاشت گریم ناخن نسبت به انواع دیگر کاشت ناخن از استحکام بیشتری برخوردار است. در زمانی که ممکن است نوک ناخن ها در اثر ضربه ترک بخورد یا دچار شکستگی شود، در گریم ناخن تنها فرنچ ناخن صدمه دیده و صدف مصنوعی صدمه ای نخواهد دید. برای ترمیم این ناحیه صدمه دیده فقط می توان به ترمیم فرنچ ناخن پرداخت. از طرفی صدف ساخته شده در گریم ناخن به دلیل کشیدگی زیبا و دارای قوس مناسب، طرفداران بیشتری داشته و مشکلات قبلی ناخن از قبیل بدرنگی صدف، کوتاه و بی قواره بودن صدف و انواع ناهنجاری های ظاهری در این روش حل خواهد شد. در گریم ناخن به دلیل استفاده از پودر کاور و پودرهای رنگی، نیازی به استفاده از لاک نخواهد بود چرا که هدف اصلی نمایان ساختن خط لبخند زیبای ناخن و کشیدگی صدف ناخن هاست. به همین دلیل تنها گریم ناخن و فرنچ سازی بعد از آن، جهت زیبا سازی ناخن ها کفایت می کند.

ترمیم گریم ناخن

گریم ناخن

برای ترمیم گریم ناخن در ابتدا با سوهان برقی به رفع اختلاف سطح در ناحیه رشد کرده نزدیک کوتیکول بپردازید. دقت کنید که به صدف طبیعی ناخن صدمه نزنید و ایجاد قرمزی نکنید. در انتها یکبار با سوهان برقی، تمام سطح ناخن را خراش سطحی ایجاد کنید. سپس با پودر کاور (هلویی، کرم، صورتی) ناحیه نزدیک کوتیکول را ترمیم کنید، سپس در صورت شکستگی در ناحیه فرنچ شده، به ترمیم فرنچ اقدام کنید و در انتها با یک لایه پودر کریستالی، تمام سطح ناخن را بپوشانید. مرحله نهایی سوهان کشی و پولیش است که به دقت انجام داده و فرم نهایی ناخن را مرتب کنید.

دیزاین در گریم ناخن

گفتیم که در تکنیک گریم ناخن نیازی به لاک یا طراحی های غیر لازم نداریم اما اگر متقاضی علاقمند به طراحی های ظریف بود می توانیم پس از گریم ناخن به وسیله لاک های طراحی و خطوط و اشکال ریز به طوری که خط لبخند ناخن پوشیده نشود طرح های کوچک و زیبایی روی ناخن های شخص ایجاد کنیم. استفاده از اکلیل های زیبا یا لاک های بیس یا شیشه ای می تواند زیبایی مضاعفی روی ناخن ها ایجاد کند.

فرمولاسیون مواد و پودرها در تکنیک گریم ناخن با مواد مصرفی در کاشت های معمولی یکسان بوده و از ابزار آلات مشابهی جهت این تکنیک استفاده می شود اما به دلیل ظرافت کار و صرف زمان و مهارت بیشتر توسط ناخن کار، این شیوه نسبت به روش های معمولی گران تر است. در عوض خط لبخند ناخن ها زیباتر بوده و نواقص ظاهری ناخن ها در این تکنیک از بین می رود.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا