کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد اثر پائولو کوئیلو

کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد درباره دختر جوانی به اسم ورونیکاست که در پی اقدام به خودکشی در روز 11 نوامبر 1997، به یک کلینیک روانی منتقل شده و متوجه می شود که در اثر مصرف قرص های آرامبخش صدمه ای جبران ناپذیر به قلبش وارد آمده و چند روزی بیشتر فرصت زندگی ندارد و این آغاز راهی است که پائولو کوئیلو به شیوه معروف و خوش آهنگش به روایت آن می پردازد… دختری که در حدود یک هفته بین زندگی و مرگ سرگردان است. کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد خواننده را وادار به نگاهی عمیق به خویشتن می کند و با ورونیکا این دختر جالب و نکته سنج همراه می سازد و باعث می شود بارها از خود بپرسید آیا همگی ما به نوعی با چنین شرایطی رو به رو نیستیم؟… هرچند سالهای زیادی از اولین انتشار این کتاب در ایران گذشته اما مجله پزشکی آسان طب خواندن این کتاب را به همه کسانی که علاقمند به نثر زیبای پائولو کوئیلو هستند توصیه می کند.

کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد

از متن کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد

چقدر وقت دارم؟ …بیست و چهار ساعت، شاید کمتر… ورونیکا سرش را پایین انداخت و لبش را گزید، اما توانست بر خودش غلبه کند. می خواهم دو خواهش بکنم. اول، دارویی به من بدهید، تزریقی یا هرطور دیگر، تا بتوانم بیدار بمانم و از هر لحظه باقی مانده زندگی ام لذت ببرم. من خیلی خسته هستم، اما نمی خواهم بخوابم. کارهای زیادی دارم، کارهایی که همواره در روزهایی که فکر می کردم زندگی تا ابد ادامه خواهد داشت، به آینده موکول کرده ام. کارهایی که وقتی به این فکر افتادم که زندگی ارزش زیستن ندارد، علاقه ام را به آنها از دست دادم… و خواهش دوم؟… می خواهم اینجا را ترک کنم تا در خارج از اینجا بمیرم. می خواهم قلعه لیوبلیانا را ببینم. همیشه همان جا بوده است و من هیچوقت کنجکاو نبوده ام که بروم و از نزدیک ببینمش. می خواهم با زنی که در زمستان شاه بلوط و در تابستان گل می فروشد صحبت کنم. بارها از کنار هم رد شده ایم. و هیچ وقت از او نپرسیده ام حالش چطور است. و می خواهم بدون پالتو بیرون بروم و در برف قدم بزنم، می خواهم بفهمم سرمای بیش از حد یعنی چه، من که همیشه گرم میپوشیدم، همیشه آن قدر از سرماخوردگی می ترسیدم. 

درباره نویسنده

پائولو کوئیلو نویسنده معاصر برزیلی در 24 اوت سال 1947 در خانواده ای متوسط به دنیا آمد. او اولین جایزه ادبی خود را در مسابقه شعر مدرسه به دست آورد. کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد در سال 1988 در برزیل به چاپ رسید و همچنین در همان سال شاهکار خود یعنی کتاب کیمیاگر را نوشت. و با انتشار کتاب کنار رود پیدرا نشستم و گریستم در سال  1994 موفقیت بین المللی او تثبیت شد. از دیگر آثار او می توان به خاطرات یک مغ، شیطان و دوشیزه پریم، یازده دقیقه، قاموس فرزانگی، کوه پنجم، عطیه برتر و… اشاره کرد. پائولو کوئیلو از پدیده های پایان قرن بیستم است که کتاب هایش به 56 زبان زنده دنیا ترجمه شده و در 150 کشور خواننده دارد.

مشخصات کتاب 

Veronika decides to die

ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد

نویسنده: پائولو کوئیلو

مترجم: دکتر آرش حجازی

تعداد صفحات: 236 صفحه

انتشارات: کاروان 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا