Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
میکرواسکالپ روشی جهت رفع طاسی سر – مجله آسان طب

میکرواسکالپ روشی جهت رفع طاسی سر

کلمه اسکالپ در لغت به معنای پوست فرق سر بوده و میکرواسکالپ یعنی انجام میکروپیگمنتیشن در ناحیه پوست سر برای افرادی که دچار کم مویی و یا طاسی سر و یا ریزش های سکه ای مو هستند. انجام میکرواسکالپ محدودیت سنی و جنسی نداشته و برای هر دو گروه زن و مرد انجام می پذیرد. انجام میکرواسکالپ معمولا بین 2 الی 5 جلسه طول می کشد و همچنین امروزه از آن با اصطلاحاتی همچون اسکالپ سر، هاشور سر، پیگمنت سر، میکروپیگمنتیشن سر و… نیز یاد می شود.میکرواسکالپ

چگونگی انجام میکرواسکالپ 

میکرو اسکالپ به وسیله دستگاه ایمن میکروپیگمنتیشن و یا به وسیله رول انجام می شود که گذشته از روش رول که به طور منظم می تواند منطقه وسیعی از پوست سر را در بر بگیرد، روش میکروپیگمنتیشن به دلیل ظرافت و نامنظم بودن، حالت طبیعی تری در نتیجه کار خواهد داشت. میکرواسکالپ در محیطی کاملا بهداشتی و توسط متخصصین این رشته و با استفاده از کارتریج های استاندارد و یکبار مصرف انجام شده و بسته به ناحیه مورد نظر می توانیم از سوزن های یک سر یا چند سر استفاده نماییم.

نواحی کاربرد میکرواسکالپ سر

میکرواسکالپ سر علاوه بر رفع عیوب ظاهری موها مانند کم پشتی مو و یا طاسی های جزئی و کلی می تواند برای پوشاندن جای بخیه یا اسکارهای قدیمی به کار برده شود. میکرواسکالپ سر گاه به صورت نقطه ای جهت ایجاد مو و گاه به صورت هاشورهای مویی در حالت های نا منظم و نامساوی بر پوست کشیده می شود.

لوازم کار در میکرواسکالپ سر

کلیه لوازم کار در تکنیک میکرواسکالپ سر باید برای هر متقاضی به صورت یکبار مصرف استفاده شده و پس از انجام کار دور انداخته شوند. کاور مخصوص، سینی یکبار مصرف، تشتک رنگ، ظرف حاوی سرم شستشو و کارتریج مورد استفاده باید یکبار مصرف بوده و پس از انجام کار، دستگاه میکروپیگمنتیشن با محلول ضدعفونی کننده تمیز شده و برای استفاده بعدی در دستگاه استریل کننده قرار داده شود.

ترکیب رنگ در میکرواسکالپ

میکرواسکالپ

ترکیب رنگ ها برای این تکنیک در جلسه اول برای آقایان (با توجه به رنگ موهای طبیعی) رنگ قهوه ای تیره و اندکی مشکی شروع شده و برای خانم ها با قهوه ای متمایل به زیتونی انجام می شود تا در اثر مرور زمان به قرمزی نزند. سپس در جلسات بعدی و برای تکمیل و ایجاد جزئیات بیشتر از ترکیبات رنگی مختلف طبق تشخیص پیگمنتر استفاده می شود.

رستنگاه مو در میکرواسکالپ

برای طبیعی بودن رستنگاه مو در تکنیک میکرواسکالپ بهتر است که پس از طراحی هیرلاین و مشخص کردن دقیق نواحی مورد نظر، به وسیله کارتریج یک سر که از ریزترین سوزن های مورد استفاده در این تکنیک است استفاده کرده و به صورتی کاملا نامنظم شروع به ایجاد نقاط ریز در حد میلیمتر در نواحی جلوی سر می کنیم. دلیل نامنظم بودن این نقاط ایجاد حالت طبیعی موهای سر است که به شکلی نامحسوس سعی در پررنگ کردن نقاطی روی پوست سر می کنیم که حتی در حالت بدون مو، جلوه ای یکدست همانند موهای تراشیده داشته باشد.

پر کردن موهای کم پشت

میکرواسکالپ در ناحیه فرق سر و یا در نواحی ای از پوست سر که دچار کم پشتی ( نه طاسی ) مو است به شکل کرک های ریز و پراکنده در لابه لای موها ایجاد می شود به صورتی که این کرک های ریز همچون موهای طبیعی دیده شده و جلوه ای هماهنگ با موهای کناری به پوست سر می بخشد که گویی موهایی طبیعی است.

هاشورهای پراکنده

هاشورهای پراکنده در میکرواسکالپ معمولا در نواحی پشت یا کناره های سر ایجاد می شود و با ترکیبات رنگی مخصوص و شبیه سازی رنگ موهای طبیعی در لا به لای موها به شکلی نامنظم کشیده می شوند. پس از انجام میکرواسکالپ در پوست پشت سر و یا کناره های مو، این نواحی حالت پرپشت تر و قابل قبولی به خود خواهند گرفت.

پوشاندن خط بخیه یا اسکارهای قدیمی

میکرواسکالپ

در زمانهایی که در ناحیه سر جراحی هایی صورت گرفته که جای بخیه در آن مشخص است و یا شکستگی هایی که اسکارهای قدیمی از خود به جا گذاشته، می توانیم به کمک تکنیک میکرواسکالپ روی این نواحی را با ایجاد نقاط و یا هاشورهای کرکی بپوشانیم. در حین انجام کار باید دقت شود که نقاط یا هاشورها نزدیک به هم نبوده و فواصل قابل قبولی از یکدیگر داشته باشند تا به شکلی طبیعی نواحی مورد نظر را کاور نمایند.

پوشاندن نقاط ریزش سکه ای در ریش

در بسیاری از موارد که در پوست صورت مردان ریزش سکه ای مو (در ناحیه ریش) اتفاق می افتد و یا جای بخیه های جراحی در آن به وضوح دیده می شود می توان با استفاده از تکنیک میکرواسکالپ به ترمیم و پوشاندن آن پرداخت. به این ترتیب که با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن و کارتریج یک سر و ترکیبات رنگی مشابه موهای ریش، روی ناحیه ریزش را با نقاطی با فواصل معین و دقیقا شبیه به ریش در حالت تراشیده پر می کنیم. دقت داشته باشید که این ناحیه به دلیل وضوح آن از ناحیه سر حساس تر بوده و باید دقت مضاعفی را در انجام آن اعمال نمود.

مراقبت بعد از میکرواسکالپ

زمانی که میکرواسکالپ انجام می شود، پیگمنتر جهت مراقبت بعد از آن توصیه هایی به شخص خواهد نمود. این توصیه ها معمولا بدین شرح اند: پس از انجام میکرواسکالپ برای مراقبت از پیگمنت ها در مدت زمان معین از پمادهای توصیه شده توسط پیگمنتر استفاده نمایید. از چرب کردن بیش از حد پوست سر توسط این پمادها خودداری فرمایید. از خاراندن و کندن پیگمنت ها پرهیز کنید. تا سه روز از استحمام، شنا و رفتن به سونا خودداری نمایید. همچنین از تابش مستقیم نور آفتاب به نواحی میکرواسکالپ جلوگیری نمایید. پس از 3 روز برای شستشوی سر از شامپو بچه استفاده نمایید.

در این مقاله مروری اجمالی داشتیم درباره میکرواسکالپ یا همان میکروپیگمنتیشن در ناحیه سر که برای آقایان در جلوی سر به شکل نقطه ای و در ناحیه هایی از سر که دارای موهای کم پشت است از هاشورهای کرکی استفاده می شود و در خانم ها به شکل (hair by hair) یعنی شبیه سازی تارهای ظریف و کرکی مو که در ناحیه های کم پشت مو به شکلی نامحسوس انجام می شود. انجام این تکنیک نیاز به مهارت و آموزش تخصصی دارد و برای انجام آن باید پس از طی دوره های آموزشی در مراکز مجاز فنی و حرفه ای اقدام به انجام آن نمود. آسان طب به آن دسته از افرادی که علاقمند به انجام میکرواسکالپ هستند توصیه می کند به مراکز معتبر و مجاز مراجعه نموده و انجام این تکنیک را به متخصص این رشته بسپارند و جهت مراقبت پس از آن، به توصیه های پیگمنتر خود مو به مو عمل نمایند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35