روش اصولی نگهداری از نژاد سگ های مینیاتور پینچر

سگ های مینیاتور پینچر از سگ های مینیاتوری و کوچکی هستند که روزانه نیاز به برس کشیدن دارند ، البته نظافت آن ها آسان است. حتی به دلیل جثه کوچکی که دارند نیاز به غذای فراوانی ندارند. در ادامه ی این مقاله به آموزش روش اصولی نگهداری از نژاد سگ های مینیاتور پینچر خواهیم پرداخت.

روش اصولی نگهداری از نژاد سگ های مینیاتور پینچر

سگ های مینیاتور پینچر

سگ های مینیاتور پینچر ( Miniature Pinscher ) ظاهر بسیار خوبی دارند و در رنگ های قرمز، سیاه و سفید و شکلاتی مشاهده می گردند. نظافت کردن آن ها بسیار آسان می باشد. لازم است هر روز مو های براق مینیاتور پینچر را برس بزنید ، اما حمام کردن زیاد او توصیه نمی گردد، زیرا باعث می شود که پوستش خشک گردد. بنابر این تنها در موارد ضروری او را حمام کنید.

روش اصولی نگهداری از نژاد سگ های مینیاتور پینچر

نگهداری از سگ های مینیاتور پینچر

برای تمیز کردن سگ مینیاتور پینچر خود به جای حمام کردن او می توانید با استفاده از یک لیف حمام که آن را با آب گرم خیس نموده اید پوست او را پاک نمایید، در هنگام انجام دادن این کار مواظب زیر چشم و دم او باشید. در صورتی که هر چند روز یکبار او را تمیز کنید سگ شما همیشه ظاهرش زیبا خواهد بود و سلامتی اش حفظ می گردد.

برای پیشگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای 2 الی 3 بار دندان های سگ های مینیاتور پینچر را مسواک بزنید، اما اگر می خواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بوی بد دهان مبتلا نگردد باید حتما هر روز این کار را انجام بدهید.

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب توجه داشته باشید که لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ پینچر خود را کوتاه نمایید، در ناخن های پای آن ها رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آن ها را بیش از اندازه کوتاه کنید خونریزی خواهد کرد و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها، سگ از همکاری با شما امتناع کند. به همین علت اگر تجربه ای در این کار ندارید بهتر است که از دامپزشک کمک بگیرید. در صورتی که هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را شنیدید یعنی آن ها بیش از اندازه بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک می کند تا هنگامی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما می آید، به شما آسیبی وارد نکند.

روش اصولی نگهداری از نژاد سگ های مینیاتور پینچر

بررسی موارد مشکوک روی بدن سگ های مینیاتور پینچر

هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی همانند خارش، زخم، علائم عفونت مانند قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا حتی پا ها بررسی نمایید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد، اگر هفته ای یکبار سگ های مینیاتور پینچر خود را از همه نظر بررسی نمایید باعث می شود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ اتفاق بیفتند پیشگیری کنید.

حتی باید گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی نمایید ، به این علت که این نشانه ها ، علائم عفونت گوش می باشند. هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی می کنید با استفاده از یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آن ها را تمیز کرده و اگر امتداد لبه گوش خشک شد آن را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب نمایید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش سگ خود فرو کنید ، فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی خواهد بود.

تغذیه نژاد سگ های مینیاتور پینچر

مقدار غذایی که سگ مینیاتور پینچر شما می خورد به سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیت های او بستگی خواهد داشت. نیاز های غذایی همه سگ ها مانند هم نیست ، هم چنین کیفیت غذای آن ها نیز متفاوت می باشد. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر نمایید، غذا های مغذی و کمتری برای سگ خود در نظر بگیرید. توصیه می کنیم  1 الی 1.5 پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم کرده و به مینیاتور پینچر بدهید.

روش اصولی نگهداری از نژاد سگ های مینیاتور پینچر

شما می توانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری نمایید. در صورتی که مطمئن نیستید که سگ پینچر شما اضافه وزن دارد یا نه، می توانید او را با دست و چشان خود آزمایش کنید، در ابتدا طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید به او نگاه کنید . سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار داده و انگشتان خود را به سمت پایین بکشید. شما باید بدون این که فشار زیادی به سگ های مینیاتور پینچر وارد کنید قادر به لمس دنده های آن ها باشید، اما اگر نتوانستید دنده ها را لمس کنید حتما سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کنید و بر فعالیت های روزانه اش بیفزایید.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا