نگهداری از سگ کاتاهولا کور عضوی ایده آل برای خانواده ها

کاتاهولا کور (Catahoula Leopard Dog) نیاز به همدم و ورزش و فعالیت داخل حیاط دارد. او باید در یک حیاط محصور شده فعالیت داشته باشد و اگر حصار نباشد ممکن است سگ های دیگر وارد حیاط شوند و منجر به مبارزه جدی گردد در ادامه ی این مقاله درباره ی نگهداری از سگ کاتاهولا کور صحبت خواهیم کرد.

نگهداری از سگ کاتاهولا کور

محل نگهداری نژاد کاتاهولا کور 

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نمی باشد، زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام بدهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می گردد.

نگهداری از سگ کاتاهولا کور

نگهداری از نژاد کاتاهولا کور

کاتاهولا کور نیاز به حداقل یک ساعت ورزش روزانه دارد و علاقه زیادی به یادگیری دارد. او باهوش است و به سرعت آموزش ها را یاد می گیرد، اما او نیاز به یک رهبر قوی دارد. بهتر است بجای تنبیه بیشتر از تشویق استفاده نمایید. اصلاحات خشن می تواند اعتماد به نفس سگ را گرفته و به شخصیتش آسیب برساند. عمل آموزش به طور منظم باید انجام گردد.

نگهداری از سگ کاتاهولا کور

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : معرفی نژاد سگ کاتاهولا کور کاری و محافظ کودکان

با آموزش مناسب، ثبات واجتماعی شدن سگ کاتاهولا کور یک عضو خانواده ایده آل می گردد که از شما محافظت می کند و شما را بدون قید و شرط دوست خواهد داشت.

پیشنهاد می شود روزانه 3 الی 5 پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا به صورت دو وعده غذایی تقسیم شده به او بدهید. برای جلوگیری از ولولوس اتساع معده (نفخ)، از دادن غذا و آب به مدت حداقل یک ساعت پس از ورزش شدید خودداری نمایید.

نگهداری از سگ کاتاهولا کور

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب توجه داشته باشید که میزان غذای سگ بالغ بستگی به اندازه، سن، جثه، سوخت و ساز بدن ومیزان فعالیت او خواهد داشت. در صورتی که شما از اضافه وزن سگ خود مطمئن نیستید می توانید با اندازه گیری مواد غذایی و تغذیه دو بار در روز، سگ خود را در شرایط ایده آلی نگه دارید. در ابتدا به سگ خود نگاه کنید شما باید بتوانید کمر او را ببینید. دست خود را درکمر او، در امتداد ستون فقرات قرار داده و با انگشتان به سمت پایین بدون فشار زیاد، لمس نمایید. شما بایدبتوانید دنده های او احساس کنید، در این حالت سگ شما از شرایط بدنی خوبی برخوردار است. در صورت اضافه وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و همچنین ورزش بیشتری دارد .

 

 

 منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا