انواع مژه مصنوعی و تاثیر آن بر زیبایی چشم‌ها

انواع مژه مصنوعی بخش تکمیلی آرایش چشم‌ می باشد که در ایجاد زیبایی فوق العاده برای چشم‌ها تاثیری چشمگیر و خیره کننده دارد. هر چند که استفاده از مژه مصنوعی، جزء اصلی از مراحل آرایش کلاسیک نمی باشد اما امروزه تبدیل به عضوی ثابت و ضروری در میکاپ شده و بی برو برگرد می تواند یک تنه، وزن سنگینی را در میکاپ بر عهده بگیرد. در این مقاله سعی بر آن شده که انواع مختلف مژه مصنوعی را معرفی کرده و روش استفاده صحیح از آن را تشریح نمائیم.

انواع مژه مصنوعی
artificial eyelashes

درباره انواع مژه مصنوعی

اولین نکته درباره انواع مژه مصنوعی این است که بدانیم ماندگاری چندانی نداشته و دوام آن در بهترین حالت یک هفته الی 10 روز خواهد بود. دلایل استفاده از انواع مژه مصنوعی متعدد و متنوع اند اما بیشترین دلایل برای استفاده از آن مربوط به کم پشتی مژه ها و یا پلک های افتاده چشم، ریزی یا گردی بیش از حد چشم‌ها می باشد و استفاده از انواع مژه مصنوعی می تواند راه حل مناسبی برای حل چنین مشکلاتی باشد. مژه مصنوعی در انواع مختلف می تواند به درشتی و جذابیت چشم‌ها کمک کرده و حتی فرم و حالت سایه چشم را زیباتر از آنچه هست نشان دهد، همچنین می تواند کشیدگی مناسب را در چشم‌ها ایجاد نموده و یا در موارد فانتزی، فرم گربه ای به چشم‌ها بدهد. مدل های انواع مژه مصنوعی فراوان و متنوع اند اما تقریبا به 2 دسته بندی اصلی تقسیم می شوند: مژه مصنوعی یک تکه و مژه مصنوعی تکی. پس از این دو دسته بندی بزرگ، می توان زیرمجموعه های بسیاری با بافت های گوناگون مانند موهای طبیعی یا الیاف مصنوعی برای آن تعریف نمود که شامل مژه های ریسه ای پلاستیکی، مژه های یک تکه مویی، مژه های گوشه دار، مژه های نصفه، مژه های متری و… می باشند. در این مقاله به بررسی 2 دسته اصلی مژه مصنوعی پرداخته و روش استفاده صحیح از هر یک را به تفکیک شرح خواهیم داد.

لوازم کار برای استفاده از انواع مژه مصنوعی

  • اسپری ضد عفونی کننده برای پنس ها، موچین ها و قیچی ها (مانند اسپری دکونکس)
  • موچین یا پنس و قیچی مانیکور
  • پنبه توپی
  • شانه ریز و فرمژه
  • انواع مژه مصنوعی به شکل های تکه ای یا دانه ای
  • چسب مخصوص انواع مژه مصنوعی (چسب موقت)
  • چراغ متحرک با نور همزمان زرد و سفید

روش نصب انواع مژه مصنوعی تکه ای

انواع مژه مصنوعی
artificial eyelashes

برای نصب انواع مژه مصنوعی ریسه ای یا یک تکه، باید قبل از هر چیز آرایش چشم را پاک کرده و سپس اقدام به چسباندن مژه ها نماییم. دقت کنید که هیچگونه چربی نباید روی مژه و پلک ها وجود داشته باشد. قبل از چسباندن مژه ها دست ها را نیز شسته و خشک نمائید سپس در سمت راست متقاضی قرار گرفته و در حالی که او روی صندلی تاشو به حالت نیمه نشسته قرار دارد از او بخواهید که چشم‌ها را ببندد، قبل از هر چیز می توانید به وسیله دستگاه فرمژه حالتی برگشته در مژه ها ایجاد نمائید تا مژه مصنوعی بتواند به راحتی بر مژه های طبیعی فیکس شود، سپس مژه مصنوعی را از بسته بندی اش خارج کرده و در دستهایتان حالت منحنی پلک را در آن ایجاد نمائید. هر چقدر که این منحنی نرم تر و منعطف تر باشد کار شما ساده تر خواهد بود فقط دقت کنید که این منحنی توسط فشار دستهایتان دچار شکستگی نشود، در اینصورت مژه مصنوعی غیر قابل استفاده خواهد شد.

در مرحله بعدی مقداری چسب را در قسمت زیر این مژه ها یعنی دقیقا جایی که قرار است روی مژه های طبیعی بچسبد بمالید، چند ثانیه صبر کنید تا چسب خود را بگیرد سپس با استفاده از پنس آن را روی مژه های طبیعی بچسبانید. توجه کنید که مژه مصنوعی باید دقیقا به مژه های طبیعی بچسبد نه به پوست پلک ها. می توانید از گوشه داخلی یا خارجی چشم شروع کرده و مژه ها را بچسبانید سپس با انتهای پنس فشار ملایمی روی مژه ها وارد کنید تا از چسبیدن آن اطمینان حاصل نمائید. انواع مژه مصنوعی تکه ای کاربرد گسترده ای در میکاپ خلیجی، لبنانی و اروپایی دارد و به چشم‌ها حالتی درشت و جذاب خواهد داد.

مژه های تکی یا سه شاخه

مژه های تکی سه شاخه در لا به لای مژه های طبیعی چسبیده می شود و حالتی بسیار نزدیک به حالت طبیعی مژه ها ایجاد می نماید. برای ایجاد حالت زیباتر در مژه ها می توانید از مژه های بدون گره استفاده نمائید. در این حالت نیز باید دست ها شسته شده و برای شروع کار باید آرایش چشم‌ها به طور کامل پاک شوند. هیچگونه چربی روی مژه ها یا در اطراف پلک نباید وجود داشته باشد. سپس مقداری از چسب مژه را در یک تشتک کوچک ریخته و از مژه های سایز بلند شروع به چسباندن نمائید. به این ترتیب که یک مژه مصنوعی سایز بلند را برداشته و از نوک انتهای آن یعنی قسمت ریشه یا گره دار داخل چسب فرو برده و بین دو تار مژه طبیعی قرار داده و بچسبانید. به همین ترتیب متناسب با فرم و به اندازه درشتی چشم‌ها از چندین مژه مصنوعی تکی با سایز بلند در گوشه خارجی چشم‌ها استفاده نموده تا به میانه چشم برسید. سپس از مژه مصنوعی سایز متوسط استفاده کرده و تا قبل از رسیدن به گوشه داخلی چشم از این سایز مژه برای چسباندن در لا به لای مژه ها استفاده نمائید و در ناحیه گوشه داخلی چشم‌ها از کوتاه ترین سایز مژه استفاده کنید.

مژه های تکی یا تار به تار

این مژه ها حالتی تار به تار دارد و مشابه مژه های به کار رفته در اکستنشن مژه می باشد اما قطر آنها از مژه های اکستنشن بیشتر است و حالتی محکم، پلاستیکی و ریمل خورده دارد. برای چسباندن این مژه ها نیز می توان به روش مژه های سه شاخه عمل نمود با این تفاوت که مژه های مویی دقیقا روی هر تار مژه طبیعی چسبانده می شود، چسب به کار رفته در این روش نیز چسب موقت می باشد و دوام آن در حدود یک هفته است.

ماندگاری انواع مژه مصنوعی

انواع مژه مصنوعی

ماندگاری انواع مژه مصنوعی و چسب های مخصوص این روش، چون از نوع موقت هستند کم بوده و  دوام کار ما در حدود یک هفته خواهد بود و در صورت تماس با آب و مواد شوینده پوست صورت، نرم شده و مژه ها جدا خواهند شد. بنابراین در هنگام استفاده از انواع مژه مصنوعی از استخر و شنا دوری کنید و در صورت دوش گرفتن و یا استفاده از محصولات پاک کننده آرایش باید دوباره اقدام به چسباندن مژه مصنوعی جدید نمائید.

ریموو کردن انواع مژه مصنوعی

برای برداشتن یا ریموو کردن انواع مژه مصنوعی می توان از لوسیون های مخصوص این کار استفاده نمود اما اگر چسب مصرفی در این پروسه جزء چسب های کاشت مژه (که دوام آن بیش از 3 هفته است) باشد و حالتی محکم و سخت ایجاد نماید باید از ریموور استفاده کرده تا بتوانیم مژه ها را جدا نمائیم. آسان طب به شما توصیه می کند که هرگز از ریموور به تنهایی و در منزل استفاده نکرده و یا مژه های مصنوعی را برای جدا کردن از روی مژه های طبیعی نکشید. برای این کار بهتر است به سالنی که در آن برای شما این عمل را انجام داده اند مراجعه نموده تا متخصص مژه کار، برای شما عمل ریموو کردن انواع مژه مصنوعی را انجام دهد.

حال که مرور کاملی داشتیم درباره انواع مژه مصنوعی و روش های استفاده از آن، باید به عنوان حسن ختام در این رابطه بگوییم که هرگز به صورت مداوم از این محصول استفاده نفرمائید چرا که استفاده از مژه مصنوعی به صورت مداوم و مکرر به مژه های طبیعی صدمه زده و باعث ریزش آن خواهد شد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا