استحمام زیبایی روشی لوکس و تسکین بخش

استحمام زیبایی یک رسم سنتی و همچنین لوکس برای افرادی است که اهمیت فراوانی برای زیبایی و سلامت پوست خود قائل بوده و معتقدند این عمل علاوه بر نتایج شگفت انگیز در زیبایی و سلامتشان، به آرامش درون و ریلکسی اعصاب نیز کمک شایانی می‌نماید. در این مقاله سعی بر آن شده که آداب استحمام زیبایی را تشریح کرده و به معرفی معروف‌ترین گیاهانی بپردازیم که از عصاره آنها به زیباترین و موثرترین شکل ممکن در استحمام زیبایی استفاده می‌شود.

استحمام زیبایی
beauty bath

فراهم کردن مقدمات استحمام زیبایی

قبل از هر چیز باید بدانید که انواع مختلفی از پوست وجود دارد که استحمام زیبایی به وسیله عصاره های مختلف می تواند تاثیری متفاوت از دیگری بر آن بگذارد. بنابراین نسبت به انتخاب گیاه یا عصاره مورد نظر خود با یک پزشک پوست مشورت نمائید. استحمام زیبایی آداب و مقدماتی دارد که برای حصول نتایج بهتر در زیبایی و ریلکسی باید مو به مو اجرا شود. قبل از استحمام زیبایی باید دوش گرفته و بدن افراد به طور کامل پاکیزه و عاری از آلودگی باشد. همچنین موها نیز شسته شده و به وسیله یک گیره در بالای سر به طور کامل جمع می شوند، از طرفی مدت زمان استحمام زیبایی بسته به نوع گیاهی که انتخاب نموده اید بین 30 دقیقه تا یک ساعت می باشد. دمای آب درون وان باید در حدود حداکثر 50 درجه سانتیگراد تنظیم شده باشد و در صورت سرد شدن آب درون وان باید مجددا از آب گرمی با همین دما استفاده نمود. استحمام زیبایی درون اتاق یا حمامی با در بسته و فراهم کردن سکوت و آرامشی که به ریلکسی و تمدد اعصاب شخص کمک نماید انجام می شود و پس از مدت زمان مذکور باید بدن را با آب نیمه سرد شستشو داده و با حوله به آرامی خشک نمود. این مقدمات از شروط اصلی و ابتدایی استحمام زیبایی است و باقی موارد جزء آپشن‌های انتخابی شخص خواهد بود که برای اطلاع از چگونگی فراهم کردن این آپشن ها که به تمرکز و آرامش فرد کمک شایانی می نماید، آسان طب از شما دعوت می کند ادامه این مقاله را مطالعه فرمائید.

موزیک ملایم در استحمام زیبایی

یکی از دلایل مهم برای استحمام زیبایی، تمدد اعصاب و ایجاد ریلکسی در انسان می باشد. به همین منظور در زمان اجرای این برنامه بهتر است به یکی از موزیک های مورد علاقه خود که ریتمی آرام، ملایم و گوش نواز داشته گوش بسپارید. گوش دادن به موزیکی ملایم به طور طبیعی باعث تمرکز و تفکری عمیق شده و می تواند آرامشی شگفت انگیز به شما ببخشد. در هنگام استحمام زیبایی از گوش دادن به موزیک های تند و پر انرژی خودداری کنید چرا که به طور خودکار آرامش و ریلکسی را از شما گرفته و میل به فعالیت را در شما روشن می کند.

ایجاد فضایی آرام و ساکت

استحمام زیبایی
beauty bath

در هنگام استحمام زیبایی سعی نمائید فضا و محیط را تا حد ممکن آرام، خصوصی و ساکت در نظر گرفته، تا تنها صدای قابل شنیدن، نوای ملایم موزیک مورد علاقه تان باشد. به این ترتیب بدن و فکر شما به طور خودکار احساس آرامش کرده و گارد استرس از روی شما برداشته می شود و در طی مدت زمانی که مشغول استحمام زیبایی هستید تمامی تنش ها و مشغولیت های فکری در شما از بین خواهد رفت.

دکوراسیون زیبا

از مهمترین نکات در هنگام استحمام زیبایی، ایجاد فضا و دکوراسیونی چشم نواز در پیرامون شماست. شما می توانید در اطراف خود دسته گل های کوچک طبیعی قرار داده تا هر جا که چشم می اندازید زیبا و شاعرانه باشد. هدف از این کار نوعی تلقین آرامش و زیبایی به درون شماست که تاثیر مثبتی بر آرامش اعصاب شما خواهد گذاشت و به طور خودکار بخش زیادی از استرس روزانه از بین خواهد رفت.

شمع‌های عطری روشن

جهت تکمیل زیبایی دکوراسیون حمام خود در هنگام استحمام زیبایی، می توان از شمع های عطری و بسیار خوشبو استفاده نمود. این شمع ها در هنگام روشن شدن، عطری صد برابر خوشبوتر را در اطراف شما پراکنده خواهند کرد و بدین ترتیب تمرکز و لذتی چندین برابر در درون شما ایجاد خواهند نمود. شما می توانید در کنار روشن کردن شمع های عطری از عودهای مایع بسیار ملایم و خوش رایحه نیز که توسط یک وارمر روشن در زیر آن فعال می شوند، استفاده نمائید. 

استحمام زیبایی با شیر

استحمام زیبایی در وان پر از شیر مخصوص افرادی است که اهمیت فراوانی برای زیبایی و درخشندگی پوست خود قائلند، این نوع از استحمام باعث روشن شدن و لطافت پوست نیز خواهد شد. شیر سرشار از اسید لاکتیک بوده و کمک موثری در حفظ لطافت و رطوبت پوست شما خواهد کرد. همچنین چروک های ریز پوستی را برطرف خواهد نمود.

استحمام زیبایی با لیمو ترش

لیموترش به دلیل دارا بودن خواص اسیدی و همچنین ویتامین های موثر در زیبایی پوست می تواند گزینه مناسبی برای افرادی که خواهان یک پوست بدون لک و جوش هستند باشد. البته لیموترش به دلیل خواص منحصر به فرد خود می تواند باعث خشکی پوست شود. بنابراین این نوع از استحمام زیبایی برای افرادی که دارای پوست خشکی می باشند توصیه نمی شود. اما افرادی که پوست نرمال یا چربی دارند می توانند پس از استحمام از یک برش لیموترش برای ماساژ سطحی پوست بدن خود استفاده نموده و پس از دقایقی آب کشی نمایند. این ماساژ می تواند پوست را اندکی دچار سوزش و خارش کند اما نگران نباشید. این نشانه خوبیست و این استحمام زیبایی باعث روشن شدن پوست شده و سرتاسر پوست شما را ویتامینه خواهد نمود اما در نظر داشته باشید که حد اعتدال را در این نوع از استحمام زیبایی رعایت نمائید. استحمام با عصاره لیموترش می تواند به طور طبیعی یک ویتامینه پوست عالی برای شما انجام دهد.

استحمام زیبایی با آب و نمک دریایی

استحمام زیبایی
beauty bath

نمک دریایی گزینه مناسبی برای تمیز کردن منافذ باز و عمیق پوست بوده و می تواند حکم یک لایه بردار پوست موثر را برای بدن داشته باشد. همچنین می تواند به عنوان یک لایه محافظتی سموم را به خود جذب کرده و تسکین دهنده و تمیز کننده‌ای عالی برای پوست باشد. اضافه کردن مقدار مناسبی از نمک دریا به آب داخل وان و یا استحمام بخش هایی از بدن (مثلا پا) با نمک دریایی تاثیری شگفت انگیز در لطافت و شادابی پوست بدن ما خواهد داشت.

استحمام زیبایی با عصاره یاسمن

یکی از بهترین گزینه ها برای استحمام زیبایی اضافه کردن عصاره طبیعی یاسمن به آب داخل وان می باشد. بوی گل یاسمن که شیرین و بی نظیر است می تواند تاثیری همچون والیوم بر مغز گذاشته و به شدت آرامش بخش باشد، این گل می تواند بدون وارد کردن هیچ گونه عارضه‌ای اعصاب فرد را تسکین دهد. همچنین اضطراب را کاهش داده و استرس روزانه و تنش های فکری را از بین خواهد برد. مداومت در استحمام زیبایی با عصاره طبیعی یاسمین می تواند در درمان افسردگی کمک شایانی نماید.

استحمام زیبایی با عصاره گل سرخ

استحمام زیبایی
beauty bath

استحمام زیبایی با عصاره و گلبرگ های گل سرخ می تواند شگفت انگیز و معجزه آسا باشد. گل سرخ دارای خواص آنتی اکسیدان بوده و به همین دلیل در حفظ جوانی و شادابی پوست شما بسیار مفید و موثر خواهد بود. از طرفی عطر فوق العاده آن به کاهش استرس کمک کرده و بازگشت آرامش در فکر و بدن شما را سرعت می‌بخشد. همچنین می تواند همچون پاک کننده ای قوی عمل نموده و افتادگی های جزئی پوست را برطرف نماید. استحمام با عصاره رز برای شما حکم یک آبرسانی پوست عمیق را خواهد داشت.

استحمام زیبایی با عصاره اکالیپتوس

اکالیپتوس به دلیل دارا بودن بوی خوش و همچنین خواص ضدعفونی کنندگی قوی می تواند در درمان بیماری های تنفسی بسیار مفید باشد. همچنین خواصی ضد انقباض برای ماهیچه ها داشته و به رفع استرس کمک خواهد کرد. بنابراین این گیاه را به دوش حمام خود آویزان کرده و از خواص آن بهره مند شوید.

حال که با خواص معجزه گر استحمام زیبایی با عصاره گیاهان مختلف آشنا شدید باید بدانید که تعداد دفعات این نوع از استحمام در هفته باید با نظر و تائید پزشک پوست شما انجام شود تا حفظ تعادل طبیعی پوست شما به هم نخورد. بنابراین مشورتی با پزشک خود نموده تا در انتخاب بهترین عصاره با توجه به نوع پوست شما کمک نموده و تعداد دفعات مورد نیاز استحمام زیبایی را در هفته تعیین نماید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52