کتاب شازده کوچولو اثر زیبای آنتوان دوسنت اگزوپری

کتاب شازده کوچولو یکی از مشاهیر ادبی دنیا بوده که به زبانی نمادین به روایت قصه ای دلنشین می پردازد. در این قصه، تمامی اشیا، آدم ها و موجودات به صورتی نمادگونه به بازگو کردن حقایق زندگی انسان پرداخته و از طریق این معانی به زیبایی با خواننده ارتباط برقرار می کنند. پسرک موطلایی قصه به نام شازده کوچولو با دلی شکسته و اندوهبار از سیاره خود، راهی سفری نامعلوم در جستجوی حقیقت شده و بر سر راه خویش با سیارات و آدم هایی عجیب و غریب مواجه می شود تا به سیاره زمین می رسد. در این سیاره با روباهی زیبا آشنا شده که این موجود عجیب و حیرت انگیز به زیبایی و سادگی بزرگترین حقایق را برای او آشکار می سازد…کتاب شازده کوچولو از ادبیات کلاسیک و جاودانه کودکان است که تا به امروز به بیشتر از صد و دو زبان ترجمه شده است. آسان طب خواندن این کتاب را به همگان توصیه می کند.

کتاب شازده کوچولو

از متن کتاب شازده کوچولو

شب اول را هزار میل دورتر از هر آبادی مسکونی، رو ماسه ها به روز آوردم. پرت افتاده تر از هر کشتی شکسته ای که وسط اقیانوس به تخته پاره ای چسبیده باشد. پس لابد می توانید حدس بزنید چه جور هاج و واج ماندم وقتی کله ی آفتاب به شنیدن صدای ظریف عجیبی که گفت: “بی زحمت یک بره برام بکش!” از خواب پریدم… ها؟ …یک بره برام بکش. چنان از جا جستم که که انگار صاعقه بم زده. خوب که چشمهام را مالیدم و نگاه کردم آدم کوچولوی بسیار عجیبی دیدم که با وقار تمام تو نخ من بود. این بهترین شکلی است که بعدها توانستم از او درآرم، گیرم البته آنچه کشیده ام کجا و خود او کجا! تقصیر من چیست؟ بزرگترها تو شش سالگی از نقاشی دلسردم کردند و جز بوآی باز و بسته یاد نگرفتم چیزی بکشم. با چشم هایی که از تعجب گرد شده بود به این حضور ناگهانی خیره شدم.

درباره نویسنده

آنتوان دوسنت اگزوپری در بیست و نهم ژوئن سال 1900 در شهر لیون متولد شد. در سال 1914 در سن چهارده سالگی جهت ادامه تحصیلات به کشور سوئیس رفت. و سرانجام در سال 1923 به خدمت ارتش در آمد. از آثار این نویسنده می توان به مانون، پیک جنوب، پرواز شبانه، زمین انسان ها، نامه به یک گروگان و… اشاره نمود که تمامی این آثار شامل تجربیات، مشاهدات و برداشت های شخصی اوست که طی سالها خلبانی و سفر به کشورهای مختلف و آشنایی با فرهنگ های گوناگون به دست آورده است. کتاب زمین انسان ها موفق به دریافت جایزه بزرگ آکادمی فرانسه شد. شاهکار هنری او شازده کوچولو در سال 1943 منتشر شد که در قرن حاضر، لقب سومین کتاب پر خواننده جهان را به خود اختصاص داد.

مشخصات کتاب

The little prince

شازده کوچولو

نویسنده: آنتوان دوسنت اگزوپری

مترجم: احمد شاملو

تعداد صفحات: 138 صفحه

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا