لوازم آرایش مرغوب و انتخاب محصولاتی مطمئن

لوازم آرایش مرغوب دارای مشخصاتی هستند که می‌توانند تا حد مطلوبی تضمین کننده سلامت پوست و موهای ما پس از استفاده از آنها باشند. اما گذشته از کیفیت لوازم آرایشی، وجود یک فرهنگ سازی شخصی صحیح در استفاده از محصولات آرایشی است که تضمین کننده صد در صد سلامتی و زیبایی طبیعی انسان است که تخطی از این فرهنگ می‌تواند زیبایی انسان را تهدید کرده و روند پیری پوست را افزایش دهد. در این مقاله به بررسی صفر تا صد این موضوع پرداخته و توصیه‌هایی مفید درباره روش تشخیص لوازم آرایش مرغوب ارائه خواهیم داد.

لوازم آرایش مرغوب

درباره لوازم آرایش مرغوب چه می‌دانیم؟

تمامی لوازم آرایش مرغوب دارای مشخصاتی هستند که می توان از این مشخصات برای تشخیص اصل بودن یک محصول از محصول تقلبی آن استفاده نمود. کلیه لوازم آرایشی به طور مستقیم با پوست و زیبایی و سلامتی ما در تماس بوده و در صورت تقلبی بودن می توانند سلامتی و زیبایی ما را مورد تهدید قرار دهند. بنابراین باید لوازم آرایش مرغوب را از چند لحاظ مورد بررسی دقیق و کارشناسانه قرار دهید تا استفاده از آن منجر به پشیمانی نشود. هر چند که گاه به گاه تشخیص این موضوع بسیار سخت بوده و نیاز به نظر کارشناسان زیبایی در این باره وجود دارد اما در این مقاله به چند مرحله اصلی در انتخاب لوازم آرایش مرغوب و اصل خواهیم پرداخت. آسان طب توجه علاقمندان را به این نکات جلب می نماید:

شکل بسته بندی لوازم آرایش مرغوب را بشناسید

برای این منظور می توان به سایت اصلی محصول آرایشی مورد نظر مراجعه کرده و ظاهر محصول اصلی را به طور دقیق بررسی نموده و به خاطر سپرد. حتی می توان عکس محصول را ذخیره کرد تا بتوان با محصول موجود در فروشگاه مربوطه مقایسه نمود. مشخصات بسته بندی مانند نوع و رنگ فونت، رنگ و بافت بسته بندی و کیفیت و وضوح آن و حتی وزن بسته بندی به همراه محصول آرایشی از اولین راه های تشخیص جنس اصل از تقلبی می باشند. این موضوع اولین اصل در تشخیص لوازم آرایش مرغوب خواهد بود.

خرید لوازم آرایش مرغوب از نمایندگی رسمی

لوازم آرایش مرغوب

هیچگاه نباید یک محصول آرایشی را از دستفروشان و یا اماکنی که هیچگونه نظارتی بر آنها نیست تهیه نمود. بلکه مراجعه به نمایندگی یک محصول یا برند معروف می تواند تا حد زیادی به انتخاب مناسب ما در لوازم آرایش مرغوب کمک کند. بنابراین محصولات آرایشی خود را هر چند که گرانقیمت و بدون تخفیف باشند، از یک فروشگاه معتبر تهیه نمایید.

بارکد و شماره سریال را چک کنید

بارکد و شماره سریال را بررسی نمائید و اطلاعات کارخانه ای محصول را مد نظر قرار دهید. اگر محصول مورد نظر تقلبی باشد، دو یا سه رقم انتهایی آن با کشور سازنده آن که محصول آرایشی را تولید نموده مغایرت داشته و یکسان نخواهد بود. از طرفی اگر محصول آرایشی فاقد شماره سریال بوده و یا شماره سریال مندرج بر بسته بندی و جعبه آن با شماره حک شده بر بدنه محصول مطابقت نداشته باشد بدانید که با یک محصول تقلبی سر و کار دارید.

فرمولاسیون محصول را چک کنید

فرمولاسیون لوازم آرایش مرغوب و  اصل، یعنی مواد و عناصر تشکیل دهنده آن بر روی بسته بندی وجود دارد. این فرمولاسیون به طور دقیق و کامل نوشته شده و به طور واضح به چند زبان معروف و بین المللی حک شده است.

برچسب پروانه بهداشت را چک کنید

لوازم آرایش مرغوب

برخی از لوازم آرایش مرغوب و اصل از طریق شرکت های واردکننده معتبر در دسترس قرار دارند که دارای پروانه وزارت بهداشت می باشند. حتما محصول مورد نظر خود را از این نظر بررسی کرده و برچسب وزارت بهداشت و هولوگرام شرکت وارد کننده را بر روی بسته بندی محصول رویت نمائید.

لوگوی برند را در محصول چک کنید

لوگوی برند لوازم آرایش مرغوب ، به وضوح در بدنه محصول در دو قسمت متفاوت حک شده است. این موضوع را مد نظر قرار دهید.

رنگ محصولات اصل را در سایت چک کنید

معمولا رنگ لوازم آرایش مرغوب و اصل، یکسری از رنگهای ترکیبی و خاص بوده و بسیار چشمگیر و جالب می باشند. این رنگ ها را در سایت اصلی محصول چک نمائید تا در صورت مغایرت داشتن آن با محصولی که پیش رو دارید، از خرید آن صرف نظر نمائید.

قبل از خرید از تستر استفاده نمائید

لوازم آرایش مرغوب دارای تستر می باشند. قبل از خرید حتما از تسترهای یکبار مصرف استفاده کرده تا از لحاظ روان و خوش دست بودن محصول همچنین رایحه خوش و غلظت مناسب آن اطمینان حاصل نمائید. به یاد داشته باشید که هرگز از تسترهایی که توسط همگان مورد استفاده قرار می گیرند استفاده نکنید.

مشخصات تخصصی لوازم آرایش مرغوب

لوازم آرایش مرغوب

یکی دیگر از راه های تشخیص مرغوب بودن یک محصول آرایشی، توجه و دقت در رنگ، رایحه و حالت ظاهری ماده مورد نظر می باشد. شما باید رایحه و غلظت ماده آرایشی را بررسی نمائید.

بررسی یک رژلب مرغوب: مثلا در مورد محصول رژلب باید دقت کنید که اولا رنگ آن مطابق با رنگ نمونه موجود در سایت رسمی باشد، دوما رایحه ای خوش داشته و دارای بویی زننده و آزار دهنده نباشد و چربی و درخشش آن مورد تائید باشد. رژلب های تقلبی بویی آزار دهنده داشته و بافت محصول یکدست و لطیف نمی باشد و پس از گذشت چند دقیقه از استفاده، پوست لب را دچار خشکی می نمایند.

بررسی یک ریمل مرغوب: به عنوان مثالی دیگر باید گفت که معمولا تشخیص یک ریمل اصل از تقلبی بسیار آسان است. مرغوب بودن یک ریمل بسیار مهم است چرا که مژه های ما در فاصله ای میلیمتری از چشم های ما قرار گرفته و باید نسبت به حفظ سلامت چشم های خود حساس و مسئول باشیم. پس از چک نمودن کلیه مواردی که از طریق ظاهر و شماره های مندرج بر بسته بندی وجود دارد باید ریمل را باز نموده و رایحه آن را چک نمائید. همچنین غلظت روان و مناسب آن را مشاهده کرده و به برس ریمل دقت کنید. یک ریمل مرغوب دارای رایحه ای خوش و دلنشین بوده و غلظتی مناسب و فاقد چسبندگی دارد و همچنین برسی محکم و خوش دست در این محصول موجود می باشد.

بررسی یک سایه چشم مرغوب: سایه چشم از مهم ترین محصولات آرایشی بوده و باید به دقت انتخاب شود چرا که در فاصله ای نزدیک از چشمان ما مورد استفاده قرار می گیرد. بافت سایه چشم باید یکدست بوده و در برابر ضربه مقاوم باشد و به سادگی دچار شکستگی و خرد شدگی نشود. همچنین باید مثل کرم پودر بر روی پوست حرکت کرده و به سادگی پاک نشود. بهتر است از سایه چشم هایی تک رنگ یا دو رنگ استفاده کنیم. سایه چشم هایی که در بسته بندی خود دارای رنگ هایی بیش از چهار یا پنج رنگ می باشند فاقد کیفیت عالی خواهند بود.

لوازم آرایش مرغوب

بررسی رژگونه مرغوب: رژگونه نیز مانند سایه چشم دارای حالتی پودری بوده و باید بسیار سبک و روان بر روی پوست حرکت نماید. برخی از این محصولات دارای درخششی سبک و ملایم بوده و زیبایی گونه ها را افزایش خواهند داد.

بررسی کرم پودر مرغوب: یک کرم پودر مرغوب باید فاقد چربی بیش از حد بوده و غلظتی مناسب داشته باشد به طوری که پس از بیرون آمدن از قوطی، وا نرود و حالت یکدست بودن خود را حفظ نماید. همچنین رایحه ای خوش داشته و پس از استفاده بر روی پوست به شکلی محسوس، غلیظ و چرب قابل مشاهده نباشد.

استفاده زیاد از لوازم آرایش، زیبایی و ملاحت طبیعی صورت ما را پوشانده و چهره ما را تبدیل به ماسکی غیر طبیعی خواهد نمود. بنابراین بهتر است به طور روزانه دور استفاده از لوازم آرایش را خط کشیده و تنها گاه به گاه و در مواقع ضروری به سراغ این محصولات برویم تا سلامت و زیبایی طبیعی ما برای مدت زمانی طولانی حفظ شود.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا