روشهای شستشوی انواع مو و رعایت اصول آن

در هنگام شستشو انواع مو باید موها را در کف دستها قرار داد و بطور دورانی آنها را شست. این طرز شستشو یک قانون کلی است و کسانیکه از این روش پیروی کنند حداقل از نظر شستشو ریزش غیر طبیعی نخواهند داشت. سر را حتما یک روز درمیان بدون خشونت، بدون چنگ زدن و بدون برس کشیدن، بدون ماساژ دادن شستشو دهید. تقسیماتی که برای حالات مو در نظر گرفته شده مولود پوست می‌باشد که خود ناشی از فعالیت غدد چربی زیر پوست است که نوع و حالت موها را مشخص می‌سازد. حالت مو که مدیون پوست سر می‌باشد، چربی و خشکی پوست نیز بستگی مستقیم به ترشح غدد چربی در پوست دارد. 

انواع مو

شستشوی انواع مو

در ادامه این مقاله از مجله پزشکی آسان طب 3 روش شستشوی انواع مو را بحث خواهیم کرد:

  1. طریقه شستشوی موهای چرب
  2. طریقه شستشوی موهای خشک
  3. طریقه شستشوی موهای عادی

الف ـ طریقه شستشوی موهای چرب

به طور تقریب در حدود نود و پنج درصد مردم دارای پوست سر چرب می باشند. این نوع موها را هر یک روز در میان مطابق قانون کلی شستشو میدهیم، بی آنکه ناخنها و یا نوک انگشتان پوست سر تماس حاصل کند دو دست شستشو در هر بار استحمام کافی می باشد.

ب ـ طریقه شستشوی موهای خشک

برای شستن موهای خشک بطور تقریب دو درصد مردم دارای پوست سر خشک می باشند و از خشکی بیش از اندازه موها رنج می برند، برای نظافت و شستشوی این موها می توان دو روز درمیان مطابق قانون کلی موها را شستشو دهیم، دو بار شستشو در هر بار استحمام کافی می باشد.

ج ـ طریقه شستشوی موهای عادی

موهای معمولی را که پوست سر نه چرب و نه خشک است یک یا دو روز در میان شستشو میدهیم، دو دست شستشو در هر استحمام کافی میباشد. مطلبی که باید تذکر داد اینست که کسانیکه به عللی موهایشان را از دست داده اند و یا مبتلا به طاسی سر شده اند و یا موها را از ته ماشین کرده اند می توانند با کف دستها به آرامی و بدون خشونت، پوست سر را کاملا بشویند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا