Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
خوردن مدفوع گربه توسط سگ ها ،2 مورد از دلایل و خطرات اینکار – مجله آسان طب

خوردن مدفوع گربه توسط سگ ها ،2 مورد از دلایل و خطرات اینکار

بیشتر صاحبان از مدفوع خواری سگ تنفر شدیدی دارند و برایشان کار کثیفی محسوب می شود . اغلب اوقات بازداشتن سگ از اینکار بسیار مشکل می باشد. اما راه هایی برای بازداشتن از اخلاق ناپسند وجود دارد و تنها این رفتار ناپسند تنفر آور نمی باشد و حتی باعث مشکل سازی برای گربه شما نیز می گردد . هنگامی که گربه حتی یکبار مشاهده کند که سگ در حال خوردن مدفوعش است به احتمال بسیار زیاد محل مدفوع و ادرارش را عوض خواهد کرد ، زیرا سگ به جعبه کوچکش نفوذ کرده و این برایش غیر قابل تحمل می باشد . در این مطلب راجع به خوردن مدفوع گربه توسط سگ ها ، دلایل و خطرات اینکار صحبت کرده و روش بازداشتن سگ از اینکار را به شما می آموزیم.

خوردن مدفوع گربه توسط سگ ها
خوردن مدفوع گربه توسط سگ ها

اغلب صاحبان از مدفوع خواری سگ (عادت کپروفاگیا ) تنفر شدیدی دارند و برایشان کار کثیفی محسوب می شود ، اما سگ به طور طبیعی و غریزی روی مدفوع خودش خاک می ریزد . بسیار از کارشناسان و محققان حیوانات اعتقاد دارند که خوردن مدفوع گربه سگ را نیمه هوشیار می کند و برایش خطرناک می باشد .

دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ

دلزدگی و دلواپس بودن : برخی از سگ ها هنگامی که دلزده یا دلواپس گردند شروع به مدفوع خورای خواهند کرد . این ممکن است راهی برای آن ها باشد تا توجه صاحب خود را جلب کنند . اغلب اوقات دلیلی این جلب توجه تنهایی در ساعت طولانی در خانه و نبود سرگرمی می باشد. بسیاری از افراد فکر می کنند سگ نیاز به توجه و مراقبت ندارند ، اما این نظریه کاملا اشتباه است.

رژیم غذایی نادرست : برخی سگ ها با خوردن مدفوع گربه در پی تکمیل کمبود ویتامین های بدن خود می باشند و با اینکار ویتامین های بدن خود را تامین می کنند ، به علت این که غذای گربه حاوی مقدار زیادی ویتامین می باشد . اما تعداد زیادی از سگ ها از غذای خود ناراضی می باشند و غذای بهتر و متنوع تری را می خواهند بنابر این مدفوع خواری می کنند.

خوردن مدفوع گربه توسط سگ ها  خطر خوردن مدفوع گربه توسط سگ

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ خوردن مدفوع گربه توسط سگ بسیار خطرناک خواهد بود، هر چند که مقدار کمی باشد . زیرا مدفوع گربه دارای مواد شیمیایی و خاک رس و مواد دیگری است که در صورت بلیعده شدن توسط سگ ممکن است باعث ایحاد بیماری در روده ها گشته و و سگ را مسموم کند . بلیعدن مدفوع گربه امکان دارن باعث انتقال یافتن انگل شود . سگ با بلعیدن مدفوع گربه احتمال گرفتن انگال را افزایش می دهد و درصورت گرفتن انگل خطر بالایی سگ را تهدید می کند.

 

بیشتر بدانید : دندان سگ ها ، روش مسواک زدن و ساخت خمیر دندان مخصوص

باز داشتن سگ از خوردن مدفوع گربه 

گفتن کلمه « نه » و یا « نکن » بر روی سگ های جوان تاثیر زیادی دارد . به طور مثال می توانید با تمام قدرت خود بگویید « نه اینکار رو نکن » و یا « اینکار زشته »، البته این راه را نمی توان تضمین کرد . به هر حال شما می توانید محل دستشویی گربه را در جایی قرار دهید که سگ به انجا دسترسی نداشته باشد و یا می توانید در اتاقی که سگ توانایی ورود نداشته باشد یا درب آن بسته باشد قرار بدهید .

می توانید برای مکان دستشویی گربه درپوشی تهیه کنید که گربه بتواند به راحتی از ان استفاده کند ، اما سگ نتواند مدفوع را بخورد. البته توجه داشته باشید که درپوشی که انتخاب می کنید توسط سگ خورده نشود .

غذا های تجاری سگ می تواند بسیار خوشمزه تر و لذیذ تر از مدفوع تلخ گربه باشد که البته این راه همیشه موثر نخواهد بود. زمانی که سگ مدفوع گربه های بیرون از خانه را می خورد شما نباید به او اجازه دهید و باید به او قلاده ببندید . هنگامی که گربه در حیاط شما مدفوع می کند اجازه ی آزادانه گشتن در حیاط را توسط سگ ندهید . خاک دستشویی گربه را به تعداد دفعات زیادی تعویض کرده و پس از هر بار مدفوع اجازه نزدیک شدن سگ را به طرف ندهید. شما باید به صورت 100 درصد از این کار جلوگیری نمایید.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52