کاکاتو گوفین و خصوصیات رفتاری در این نوع طوطی ها

کاکاتو گوفین (Tanimbar Cockatoo) با نام علمی Cacatua goffini شناخته شده است. این نوع از طوطی ها جزو بهترین سخنگو ها در بین طوطی سانان نمی باشند ، اما بسیاری از آن ها می توانند چند کلمه که روزانه زیاد تکرار می شود را یاد گرفته و تکرار کنند. همچنین صداهایی مثل تلفن و مایکروفر را نیز یاد می گیرند. در ادامه ی این مطلب به معرفی طوطی کاکاتو گوفین می پردازیم.

طوطی کاکاتو گوفین

طوطی کاکاتو گوفین

ریشه ی آن ها به Tanimbar Islands بر می گردد. میانگین وزن کاکاتو گوفین 350 گرم است ، اما در محدوده وزنی 220 الی 390 گرم نیز مشاهده می شوند. طول این کاکاتو 31 سانتی متر می باشد و این اندازه از سر تا دم می باشد.

کاکاتو گوفین یکی از کوچک ترین گونه های کاکاتو می باشد . کاکاتو نر و ماده شبیه به یکدیگر هستند و در یک نگاه شاهد یک طوطی سفید با تکه های صورتی , هلویی رو صورت و منقار خاکستری روشن می باشید.

کاکاتو گوفین همانند سایر کاکاتو ها دارای تاج است، یعنی تعداد پر های زیادی در سرش وجود دارد که می تواند پر ها را بر افراشته کند. تاج کاکاتو ها حالات هیجانی زیادی را باز گو می کند.

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ بیشتر پر های کاکاتو گوفین سفید است و پر های صورتی , هلویی بین منقار و چشم ها مشاهده می شود، این پرهای صورتی زیر تاج نیز دیده می شوند. کاکاتو گوفین در هنگام پرواز زیبایی خیره کننده ای دارد.

طوطی کاکاتو گوفین

بیشتر بدانید : بدترین دلایل خریداری طوطی و 5 مورد از اشتباه ترین آن ها

خصوصیات رفتاری در کاکاتو گوفین ها

کاکاتو گوفین نسبت به سایر کاکاتو ها کمتر وابسته می گردد و سر و صدای کمتری دارد و دارای خصوصیات اخلاقی دوست داشتنی می باشد. این گونه کاکاتو برای علاقمندان به کاکاتو ها با درد سر کمتر مناسب می باشد البته این بدان معنا نیست که می توانید او را دائما در یک قفس نگه دارید و هیچگاه توجه و محبتی به او نکنید، بسیاری از کاکاتو ها گوفین هستند که بدین شکل به ناهنجاری های رفتاری دچار شده اند.

گوفین دوست داشتنی , بازیگوش , و نیازمند به تعامل با افراد خانواده می باشند، آن ها طوطی های قفسی نیستند اما در صورت انتخاب برای افراد درست به شدت دوست داشتنی و بامزه می باشند.

طوطی کاکاتو گوفین

به طور کلی طوطی های کاکاتو به توجه بسیار زیادی نیاز دارند، این گونه کاکاتو به عشق کمتر نیاز دارد . اما باید رابطه عاطفی و معنا داری با صاحبش ایجاد گردد ، به علت این که بسیار باهوش می باشند. برای یادگیری آن آموزش ها باید از سنین کوچکی شروع گردد .

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا